Beretta vintrauaga sileraudne.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Beretta vintrauaga sileraudne.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Üleeila mustamäe tee Küti Äri selline isend silma hakkas. Poolautomaatne sileraudne püssi komplekt kus teiseks rauaks kaasas vintsoontega raud tinakuuliga laskmiseks. Siajahis koeramees(mu oma vend) tuli kohe meelde, milleks see riist hea oleks. Täiesti korralikku tihedust kuni ~100m, ei te kas ongi nii?
Hinda 19990.- koos kahe rauaga.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eks ta laskekaugust suurendab, võrreldes tavalise silerauaga, kuni 100 meetrini aga poolautomaatse jahivintrelva vastu ei saa!
Tundub, et USA-s on kohti kus vintrelvaga ajujahti pidada ei lubata, siis tulevadki need "rifled slug"-id välja...

Selle relvaga peaks kasutama ka spets (kalleid) "rifled slug" padruneid, aga kas keegi neid Eestis üldse müüb?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

On küll nii,et 100m pealt tihedus väga hea.Samas hind väga normaalne.Ise ostsin sama variandi firmalt Benelli hinnaga 28000.-eeku :cry:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

"rifled slug" padruneid müüb Tartus Trapper hinnaga 12.-eeku tükk.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Beretta vintrauaga sileraudne

Postitus Postitas VR »

Ise olen ka aastat kaks tagasi ES100 müünud ja tagasiside väga hea. Sellele vinrauale saab ka kohe weaver-alused peale kruvida - kollimaatori või kes tahab, siis suurendusega optilise jaoks.
ES100 on lihtsam-odavam variant, sellest edasi (arvan et nimetet Benelli sarnane) on Urika.
Läänes olen näinud sedasama ES100-t plastlaega ja siis olid kirjad Made in Turkay. Hind ka madalam!

Omaette lugu on seadusega Eestis, kus nagu loetakse erinevuseks sile- ja vintraua vahel vindisoone olemasolu :wink: , need rauad (mitte ainult konkreetsel eksemplaril) aga senini Eestis registris siledatena.

Villem Reinaas
peeter

Postitus Postitas peeter »

"Vintrauaga sileraudne" - milleks ? Tâna tehakse juba paljudes firmades tavalise jahipûssi tarvis korralike kuuli padruneid . Yks nâide :
http://www.gunandsport.com/images/ammo/ ... slug-1.jpg ja neid on veel teisigi piisavalt . Kunagi tegeles sellise asja arendamisega
Remington , aga need seal said suht kiiresti aru , et tegu on jalgratta leiutamisega vastupidises suunas ja tegid hoopis panuse laskemoona tâiustamisele .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

To Peeter:
Kui oled koeramees,siis saad aru miks,kui ei ,siis järelikult ei saa.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen Tony`ga päri. Jahis on nii palju sööstmist ajus ja madistamist võsas, et ainult lihtsaid lahendusi ei ole.
Kui kütiliin on hästi ees ja raadioside laitmatu, on väga palju huvitavaid arenguid minutite kaugusel.
Ja ma väga tahaks olla ajumees kui koerad võtavad seakarja kinni ja ma oleks tuule all! Siis võiks näpus olla " rifled slug" ja väga palju huvitavaid hetki kõigil ees!
Vasta