Jant kantslitega

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Jant kantslitega

Postitus Postitas lant »

Tänases lehes jälle http://www.jt.ee/170207/esileht/20004982.php lugemist
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Tundub, et tants jahimeeste tegemiste üle kogub alles Eestis tuure... Maaomanikud vahetuvad ja maa kasutamise lepingud on sõlmimisel. Sellised artiklid aga teevad jahimeestele antireklaami ja jahipidamine läheb järjest keerulisemaks just selle lihtsuse mõttes. Loodame, et kogu ühiskond areneb kaasa ja ka jahimehed peavad hakkama austama maaomanike tahtmisi ja eraomandi puutumatust. Olgem ausad, veel 5 aastat tagasi peeti jahti paljudes kohtades veel nõuka aja vaimus, et maa kuulub riigile, maksud makstud ja sina maaomanikust mats, ära köhi... Ma arvan, et palju on vaja teha selgitustööd maaomanke jaoks ja üldse üldsuse jaoks, kes me jahimehed sellised oleme ja miks me seal metsas käime. Ma arvan, et me peame kõik ühiselt selgitama oma jahisektsioonide territooriumil jahi vajalikust. Osades sektsioonides peetakse juba maomanikele nn näidis jahte ja see selgitab meie tegemisi päris palju. Loome tuvusi oma jahimaadel elavate inimestega ja ütleme, kui me nende maale jahile läheme ja probleemid lahenevad.
See, kes tapab, pole veel jahimees
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

..mnjah...ja teinekord ei meeldi ühele naabrile teise naabri koera silmade värv, mis ta vahib selliste punaste verd täis valgunud silmadega läbi aia. Siis jälle on naabri naine liiga kole, lapsed äkki liivakastis näevad naabrinaist ja ehmatavad end haigeks.

Eesti inimesel on ikka tõsiseid raskusi selliste asjade mõistmisega, mida ise enda kodus ei tee või ei oma. Kui sõita läbi mõne Kesk-Euroopa maa, nt Ungari, siis seal võib maisipõldude vahel näha kümneid ja isegi sadu kõrgistmeid, m.h ka eluasemete nähtavus- (ja laske-) ulatuses. Ju ei ole probleemi. Kui ikka tõepoolest omad või soetad eluaseme metsa ja m.h riigimetsa naabrusesse, siis tasub tõesti arvestada, et see (riigimets) ei ole ainult sulle mõeldud püha ja puutumatu loodusvaramu, mida saad oma kodu läheduse tõttu ilma tasuta vastavalt soovile kasutada, vaid et seda võivad kasutada ka teised, s.h jahimehed.

BM

P.S. Minu kommentaar oli mõeldud irooniana artikli kohta, mitte eelkõneleja kommentaari kohta. Jahipidamise vajalikkuse tutvustamine on vajalik, aga paraku pahatihti peaga vastu müüri jooksmine. Samas.....veetilgad kulutavat vist kivissegi augu..

bm
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Üks mis silma jäi,oli see,et loo on kirjutanud mittejahimees ja vigu täis.Kas või väide,et pukis olles lastakse pauk õhku mitte pikki maad.Minuarust ikka ülevalt alla,mitte vastupidi.
Aga jah,milleks kohaliku inimesega selle puki pärast riidu kiskuda?Pukipaigutamiseks ju metsas ruumi küllaga ja mis rõõmu teeb kantslis passimine kui elamu ligidal ja rahvas seal liigub?Isegi kolm-nelisada m peal passides võivad laste kilked ja kisa jahi ära rikkuda kuigi metsloom seal ju ka tegutseb.Kardan,et see mingi linnahärrade jahivärk ja neil arusaamine,et kõik lubatud.
noorus on ilus aeg
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Minu meelest ka seal nagu jahimehed ikka ise ka süüdi.Vaevalt neile endalegi meeldiks kui keegi puki 200m nende elamisest paneks.Kui ikka öösel või isegi päeval ootamatud paugud käivad, ehmatab see ikka päris korralikult.Ei saa aru inimestest kes teisele maja taha puki panevad ilma majaomanikuga läbi rääkimata.
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

Jaht kantslitega

Postitus Postitas andrus1 »

Sõbrad-meie oleme jahimehed ja ärme ronime puuotsa nagu pärdikud ,peame jahti maapealt,kui on liha vaja ostke poest.Palun ärge pekske mind kaua ,aga meil paljudel on ka koerad kes tahavad leiba teenida,lõpetame parem selle teema see läheb juraks.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Liha

Postitus Postitas ozz »

Jahimees... Liha poest....????? Tõesti ei mõista??
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jaht kantslitega

Postitus Postitas Beretta »

andrus1 kirjutas:aga meil paljudel on ka koerad kes tahavad leiba teenida.

Küsimus: peale mitmendat õlut kirjutama hakati?
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

jahimees poes liha ostmas on sama ebamaine, nagu inimene Columbias kohviube ostmas :)
Selle konkreetse puki teema suhtes soovitaks raskeveohobusele natuke tööd . Köis ymber ja igatahes, ymber tõmmata.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

ma nagu ei suuda ka asjas seisukohta võtta, et kumb see nüüd halvasti teinud on. Enne kui pukis pole käinud, ei saa öelda, kas ise tahaks seal jahti pidada või on elanikud natuke üle pannud asjaga. Ja minu jaoks on ikkagi müstika need tüübid, kes ronivad maale ja loodava, et saavad seal mingi teema - täielik eraldatus (pele tee, veel, elektri). ja siis on kõik, kellega arvestatud pole, pahad ja pätid. Selle peale ei tulda, et ise loll sa oldud. Hea küll, mul on tunne, et enne sinna elama kolimist neid pukke polnud. Las ajavad omakeskis asja joonde, kui ikka on jamasti, siis peaks asi lahenema.

Ps. andrus1 mingi muu postituse teemal mõtlesin juba, et pärast mitmendat õlut see sai :P (äkki on ka vanust 14-16 ja unistus saada suureks jahimeheks, koos ülimeetilise elulaadiga, etekujutuseta, mis metsas eetika on. kui ma eksin, siis vabandused).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Estlander kirjutas:jahimees poes liha ostmas on sama ebamaine, nagu inimene Columbias kohviube ostmas :)
Selle konkreetse puki teema suhtes soovitaks raskeveohobusele natuke tööd . Köis ymber ja igatahes, ymber tõmmata.


:shock: hmmm, kohe võõrast pukki ümber lükkama? Ma ikkagi soovitaks ennem loovat suhtlemist kui vähegi võimalik. Igasugu sabotaaž on kehva lahendus, eriti äärmuslikud variandid. Kuigi ka neid asu tehakse - tean isegi kohta kus pidevalt ja tihti alusetult kaebaval külaelanikul pandi maja nii osavalt põlema, et tukid järgi jäid.

Tunnen end ebamaise olendida, imeline ja imelik lugu - käin päris tihti poes ka lihaletist kaupa võtmas.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mis järgmiseks?
Keegi avastab, et tema aia taga veekogu kallasribal vaba liikumist ei saa kalameestele lubada. Lant võib viske hetkel tema õue peale kukkuda, nõrga sõlme tõttu.
Või koeral kael haigeks jääda ja hääl ära minna mööduvaid marjulisi märgates.
Pukki kõrguse kohta pakuks, et keegi hakkab varsti ka püssi pikkust "oma teada reguleerima".
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ega minule ka ei meeldiks, kui mu majast otseses nähtavuskauguses asub kellegi jahipukk. ajalehes oleva pildi pealt näib, et lausa laskesektoris.

mõnes teises, tsiviliseeritumas riigis, ehk isegi kannataks ära. aga eesti ühiskonna kultuuritust teades ja lapsevanemana - no way.
esialgu muidugi läheks ja kõneleks puki omanikuga, et ümber paigutataks. kui aga pikalt saadetakse, siis läheks obese või traktoriga.
sest mõte, et mõni kerge päästikusõrmega tolkam pukis istub samal ajal kui mu laps ehk hommikuses udus majaümbruses ringi ukerdab, ei meeldi kohe üldse mitte.
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

eks ole ka majaomanikul endal süüd omajagu. egas see pukk sinna nüüd üle-öö ka kerkinud kipun ma arvama. eks läinud ja arutanud asjapulkadega endaga. aga muidu hoiab vagusi moka maas ja kui meestel töö tehtus siis padavai lehte kaagutama. arvan et omanikud kuulevad sellest probleemist ka esimest korda alles lehe vahendusel.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Kogu situatsioon selgitab suurepäraselt 49 aasta märtsiküüditamise tausta.
Plaan tuli küll Moskvast aga nimekiri pandi ikka kokku kohapeal. Just selliste vastastikuste solvumiste peale. Ja oleks kindlasti väär arvata, et ka täna igaks juhuks kirja ei panda nii paremal kui vasakul äärel.
Isiklikult hoiaksin siiski veidi majadest kaugemale.
Vasta