Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Sarvik »

kärntõbi on tänavu talv mede kandis väga levinud.
jahikaaslane just tegi statistikat : lasi hooajal 54 kährikut ja nahka kannatsa võtta vaid seitsmel.....kurb :M
positiivne seejuures see et tema kaks koera kes ca pooltega nendest maadlesid ei nakatunud :D
kärbes kirbule!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas alokauber »

Meie kandis ons kah see aasta päris kõvasti kärntõbi. ise lasnud juba ligi 10-kond, suurem osa rebased neist. Vähemalt kandis üks neist ilusat trofeekoljut. 25.05 esialglsel mõõtmisel.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Veix »

Lasin eelmisel nädalal kodu juurest ühe rebase kellel oli laik ainult küljel kärnas. Pühapäeval ronis üks rebane aeda mulle, päise päeva ajal ja komistas siis mul siin kuuli otsa. Vaatepilt oli võigas, karva oli tal 35 % ulatuses alles ainult jah ja kuna ma söögilauast tõusin ja lasu vormistasin, siis lähemalt seda raibet vaadates, kadus söögiisu hoobilt.
Nüüd aga täheldan, et taks on ennast kratsima hakaknud ja tuleb vist kukrut kergendada loomaarsti visiidi näol. Koer käib sama aiaaugu kaudu vahest väljas, kust see rebaseraibe sisse käis, kas on reaalne, et koer nüüd nakkuse sai?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas jorr »

Usun küll,et sai nakkuse.Kärntõbi levib ju nahas olevate lestalaadsete pahelaste kaudu ja küllap jäi mõni siis aiaauku koera ootama,kust reps läbi tuli.Nüüd lestal koera seljas pidu lahti,kindlasti mine loomaarsti juurde ja räägi lugu ära.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Veix »

Konsulteerisin arstiga ja käisime koera näitamas, kuna asi üpris värske ja haigusnähtusid raske märgata, siis igaks juhuks tegin koerale ravi ära. Nüüd veel teine koer vaja ravida, igaks juhuks.
Arst väitis, et kärntõbi siiski nakkab koertele üpris hästi. Ühes külas olevat kärnas rebane nakatanud kõik seal elavad koerad. Inimesele nakkamise kohta ta ei osanud täpsemaid kommentaare anda, kuna juhused puuduvad.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas sooviku »

Kirjuta,Veix,milles see "igaks juhuks ravi" seisneb ja palju arstilkäik koos rohtudega maksma läks.Ja mis koer sul on?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Veix »

Arsti visiit ei maksnud mul midagi, sest arst on tuttav.
Koeraks on taks - katsejäneseks :D Meil seisnes ravi preparaadi "advocate" täpilahuse määrimisele koera nahale, loodetavasti see aitab ja tegelikult lihtne teostada kah!
Ravimi maksumus oli "minul 12 eurot" ( ei oska öelda mis ta kliinikus maksab), kuid ravimi kogus sõltub koera suurusest, nimelt kaalu järele käib preparaadiga majandamine ja ühest tuubist piisas kuni 25 kg-sele koerale!

Parimat Veiko
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas sooviku »

Siis sul läks lihtsalt.Kliinikus oleks sellele summale null kindlasti otsa tulnud kirjutada.Samas nad oleks seal võtnud naha- ja roojaproovid,need laborisse saatnud,ühe soojaga ka küüned ära lõiganud ning kõrvad puhastanud :wink: .Pärast arve kirjutamist oleks muidugi öeldud,et koeral nakkust õnneks ei avastatud :) .Selge see,parem karta,kui kahetseda.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas aivar00 »

Minu terjeril tekkis kah moka otsa ohatise moodi asi. Veterinaar tilgutas kah väikese tuubitäie mingit möginat elajale kuklanahale. Justkui läks paremaks. Täna hommikul aga naine avastas-suurel koeral ninale tekkinud nagu kuivanud soolariba. Tõenäoliselt tuleb mõlemiga korra veel tohtrite manu minna. Samas need paar kährikut, kes mul nädala garaažis vedelesid kuniks üles sulasid ei olnud kärnas. Koerad muidugi käisid iga kord kui värav avati neid üle nuuskimas. Hiljem terjer ronis kah urus pool päeva- pelgan, et seal oli hoopis too kurja juur. Sõbra terjeril aga häda ei midagist kuigi toimetasid mõlemis jahis koos.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Veix »

Kahjuks on nii jah, et kui kliinikusse koeraga lähed, siis otsivad asju ja teostavad protseduure, mille eest saaks lisaraha küsida. Ma oma koeraga loobusin kliinikus käimisest, kuna arved mis sealt iga kord tulid, polnud meeldivad maksta.

Esmasteks sümptomiteks arsti sõnul, millest aru saab, et koeral kärntõbi küljes, hakkavad ära pudenema peenemad ja pisemad karvad, need on mokkadel, kõrvade otstes ja nina karvad samuti, mis mõjutab siis koera haistmismeelt oluliselt. Muidugi võib enne karvade väljalangemist ka igasugu muid ebanormaalseid moodustisi või punne tekkida. See polevat muidugi reegliks iga koera puhul, võivat ka hakata tagant poolt pihta, et saba juure pealt hakkab koer end hullusti lõhkuma ja kratsima või tekivad nahale mingid moodustised (käsnad, punnid), mis samuti sügelevad.
Viimati muutis Veix, K Mär 23, 2011 5:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas jaan juhus »

Mina ravisin ka ühte oma laikat ja teist igaksjuhuks.Küsimuse peale kas ma pean nüüd kuudist põhud ära põletama vastas loomatohter,et pole vaja,et levib ainult kahe looma kokkupuutel.Sellised võimalused,et lest või kes iganes ta on,jääb kuskile urgu,aiaauku,või kuuti uut saaki ootama ei pidavat tõele vastama.
On siin keegi targem kes oskab asja kommenteerida?Ajas loomatohter pada või on tema jutus iva sees?
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Veix »

Minu koeral näiteks oli kokkupuude selle kärnas rebasega välistatud, kuna ta mul suuremalt jaolt toas elab. Kutsikas kes väljas elab pole kah veel nii julge, et otsesesse kontakti rebasega oleks läinud, seega minu koera puhul pidi see nakkus tulema mittekontaktselt, kolmandalt faktorilt.

jaan juhus kirjutas:Mina ravisin ka ühte oma laikat ja teist igaksjuhuks.Küsimuse peale kas ma pean nüüd kuudist põhud ära põletama vastas loomatohter,et pole vaja,et levib ainult kahe looma kokkupuutel.Sellised võimalused,et lest või kes iganes ta on,jääb kuskile urgu,aiaauku,või kuuti uut saaki ootama ei pidavat tõele vastama.
On siin keegi targem kes oskab asja kommenteerida?Ajas loomatohter pada või on tema jutus iva sees?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas sooviku »

Jah,aga sa lasid selle kärnase ju oma õues ja seega lendas verd ning igasugust nakkusega sodi ka laiali.Kindlasti leidis taks mõne veretäpi,nuusutas ja võimalik,et proovis seda ka keelega.Minu koerad on kärnas rebast-kährikut rappinud ja ka urgus nendega olnud päris mitu korda aga siiani õnneks (ptui-ptui-ptui) ei ole nad ise kärna läinud.Oleks ma peale igat sellist kontakti kliinikus ennetavat ravi teinud,oleks vist paarist kuupalgast ilma.Aga,kui kahtlus on siis ma oma koerte peale ka raha kulutan.
Naine võib olla,koer peab olema!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas vallo »

Vet arst soovitab: Lugege viimast ajakirja Jahimees. Täpilahused toimivad hästi ja mõjuvad ka paljude teiste parasiitide vastu,kui kärntõve tekitaja.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Rebase kärntõbi, kas ohtlik ka koerale?

Postitus Postitas Veix »

Eks ma püüdsin siiski nakatumisohtu miinimumini viia, lasin jahikast ja haavlitega seega verd vähe maha läks ( ega nakkus ju verega kandu), tegin selle koha puhtaks kohe, (lund ju hea minema toimetada), kuhu see reps maha heitis, muidugi ei tea ma kas taks pärast hiljem seal lumes sobramas käis :D

sooviku kirjutas:Jah,aga sa lasid selle kärnase ju oma õues ja seega lendas verd ning igasugust nakkusega sodi ka laiali.Kindlasti leidis taks mõne veretäpi,nuusutas ja võimalik,et proovis seda ka keelega.Minu koerad on kärnas rebast-kährikut rappinud ja ka urgus nendega olnud päris mitu korda aga siiani õnneks (ptui-ptui-ptui) ei ole nad ise kärna läinud.Oleks ma peale igat sellist kontakti kliinikus ennetavat ravi teinud,oleks vist paarist kuupalgast ilma.Aga,kui kahtlus on siis ma oma koerte peale ka raha kulutan.
Vasta