Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

Ebays on praegu üks Leatherman Nehalem (teras 154CM) soodsalt pakkuda, aga peale selle youtube video vaatamist tekkis kerge kõhklus selle noa suhtes: http://www.youtube.com/watch?v=hXNcLTMZSEg

...aga ära ma ta ostsin sest nuga oli uus ja aus ja sellist tapjatorget vastu vineeritükki ma ilmselt kungagi tegema ei hakka. :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas hendrik »

svahi kirjutas:Hendrik, kas selle taskunoa ostisd Eestist või väljastpoolt?


Kingiti ja toodud Saksast.

Selle Nehalemi sugulane on sõbral kasutusel - tegija on, väga tegija.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

No loodame-loodame. Lugesin, et 154CM on parem teritada kui S30V ja pidi ka serva paremini hoidma. Eks näis.

Praegu tuli selle uue noa hinnaks mulle 62€ koos saatmisega. Ma arvan, et see on suht mõistlik, arvestades tuntud tootjat ja 154CM terasest tera. Mingid muud pakkumised olid 130-170€ vahel.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jahe »

hendrik kirjutas:Endal on üks Linderi "taskukas", midagi sarnast - http://www.linder.de/de/artikel/Messer_ ... dmann_440C

Teritada annab normaalselt ja tera peab ka mõistlikult, mingi "ulmepill" ei ole aga kõik saab tehtud. Sellega nokitud koprast põdrani. Saetera on väga hea ning abiks.

Mul ka niisugune olemas,üks sakslane kinkis,Hendriku poolt öeldu peab paika :)hea mugav kaasas kanda ja metsas hätta ei jää.
243win
peitupaik
Postitusi: 1
Liitunud: N Aug 09, 2012 9:51 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas peitupaik »

Ma olen paar nuga sepaääsil valmis meisterdanud.
Kui kedagi selline nuga huvitab siis saab alati hinna kokku leppida ja võin noa/noad maha müüa. Hinda üle mõistuse ei taha, kuna alles harjutan :)
Hetkel ainult üks pilt esimesest noast, mis valmis sai, kunagi hiljem lisan ka teised.
Nuga tehtud rauteeliipri naelast.
http://fotoalbum.ee/photos/peitupaik/sets/1311451
Võin tellimuse peale ahjuroope ja õllepudeli korgiavajaid ka valmistada.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas hundikütt »

Huvitav,mis sa sellega lõigata tahad. :mrgreen:
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mürka »

Rohkem nigu moe värk
küll siga pori leiab
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas puugi »

Kas keegi eBaý-st ka nuge tellinud on? :?:
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

Just äsja tellisin ja sain täna oma Leeathermani ka kätte. Väga viisakas väits! Kahju et reedel kätte ei saanud...oleks nädalavahetusel nahastamistkonksu saanud proovida. :lol:
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas hagijas »

oskab keegi kohta soovitada kust damaskuse tera tellida, ainult tera?
looma tuleb otsida jälgede lõpust
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas puugi »

Damaskuse terad olid eBay-s ka täitsa olemas.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

Võibolla mitte küll kõige targem küsimus, kuid aga kas Damaskuse terasest tehtud noad on ainult ilusad vaadata või on nende teras ikka võrreldav parimate noaterastega (S30V, 154CM jne)? Testides neid ju ei ole reeglina, sest ma saan aru, et see kvaliteet võib kõikuda sõltuvalt valmistajast sepast täiesti seinast-seina.

Väike ülevaade: "Damascus steels are made by forge-welding two or more different metals (usually steels). The billets are heated and welded; to get an idea of the process, see Don Fogg's URL listed in the bibliography. The Damascus is then acid-etched. The different metals etch at different rates, and depth and color contrast are revealed.

Damascus can be made with performance and/or aesthetic objectives in mind. Aesthetically, the choice of materials is important. One shiny steel and one darker steel etch out to show the most striking pattern. If the maker is going more for beauty than performance, he might even go with nickel, which is bright but does not perform as well as steel for cutlery applications. The other factor affecting beauty is of course the welding pattern. Many patterns of Damascus are available today, from random to star to ladder, and a whole lot more."


PS! Ebays olen näinud ka ainult terasid müügil. Näiteks see siin: http://www.ebay.de/itm/Damast-Messer-Jagdmesser-Damaszener-Schmiedekuns-Blank-Blade-8070-/320961297527?pt=Jagen&hash=item4abac8bc77
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas puugi »

Mul on üks olemas,aga torgeteks ei sobi,sest on liiga suur ja paks.Nahka jälle hea võtta,püsib terav ka.Aga valmistajaid on palju ja kunagi ei tea mis võib tulla.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

Teritamise koha pealt ma soovitaks Lansky teritamise komplekti http://lansky.com/index.php/products/dlx-5-stone-system/. Tellisin endale Ebayst 5 kiviga komplekti koos lauakinnitusega. Paras nurk ja ilus teritus on garanteeritud ka minusugusel algajal! Just lasin sellega Leathermani 20-kraadise nurga alla 8)
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jell »

mrr-seda teemat on olemas nüüdseks 28 lehekülge. Jutt ka tamasseri rauast on eespool olemas. Mitte paha pärast aga lihtsalt keri mõned leheküljed tagasi ja lugedes saad vastused oma küsimustele
Vasta