Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jell »

mul sama tehase nuga, millele Kirp viitas. Minu arust hea töö ja materjal, funktsionaalsus kah olemas, tera ristlõige OK. Ainuke asi, millega netist tellides puusse panin, on see, et noal tera tiba pikavõitu. 13 cm minu arvates natuke palju, 9-10 oleks meie oludes olnud piisav jättes muud proportsioonid samaks. Igataheh tasub pakutav üle vaadata ja siis otsustada. Kui leiad endale sobiva tera, siis arvan, et kahetsema ei pea. Oleneb muidugi hinnast ka. Tootja koduleht ise on selline: http://www.rus-nozh.ru/
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas valgeronk »

Mõned minu valmistatud noad.
Manused
DSCN5269.JPG
DSCN5280.JPG
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas raindrenkhan »

Kui sa neid nuge müüd siis palju ühe hind oleks?
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas sooviku »

Just-just,ma tahaks ka teada ja äkitse tutvuse poolest saaks alet ka :wink: .Täiesti sümpaatse olekuga väitsad (y) .
Naine võib olla,koer peab olema!
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jell »

oleks huvitatud alumisel pildid altpoolt kolmandast noast. Kuidas hinna teada saaks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kakuke »

Valgeronk pajata ülemise pildi nugadest. Need puhtalt nülgimise noad või mis otstarbega?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas valgeronk »

Ülemised noad tõesti nülgimiseks,alumised-tee mida iganes tahad,võib nahastada ja ka urruauku puurida.Noapead valmistatud erinevatest materjalidest,euroopa pähklist,bauk-ist,pöögist.Nahastamisnoad valmistatud samakalist,veneaegsest materjalist.Suuremad noad valmistasin ka veneajast pärit höövlimasina terast.Tupesi nugadel veel ei ole(otsin sobivat nahka)Kui noad komplektis,panen pildid ja ka sobiva hinna.Tartus pidi mingi ettevõte nahktooteid valmistama,rihmasi jne.Kellel midagi teada,ehk saaks mingeid kontakte?
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

Tartu kohta ei oska ma öelda aga Pärnus teeb üks küll nahaasju http://www.nahaasi.com/ Tema kontakti sain ma tsiklifoorumist.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas puugi »

(y) Ilusad !Minulgi arsenali üht juurde vaja soetada.
HUVILASKJA.K
Postitusi: 32
Liitunud: R Apr 03, 2009 8:37 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas HUVILASKJA.K »

kus kandis noad asuvad.tuleks vaatama.tegelen nati nahaga.püssirihmad ja padrunivööd mõned tehtud.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas valgeronk »

Noad asuvad Saaremaal,nii ka valmistaja.Kui tõsine huvi,siis nr.5121442.Nahast olen vägagi huvitatud.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas mrr »

Hakkas ennast ka noateema huvitama.

Veel võhikuna küsiks, kas ATS-34 (peaks olema võrreldav 154 CM) või S30V tera?

Ning kaks keegi Leinderi nugadega ka kokku on puutunud, jätavad suht hea mulje mõned: http://www.linder.de/de/artikel/Messer_aus_Solingen/Jagdmesser/102009/ATS_34_SuperEdge_4._2005_International_Knife_Award_Sieger!

Tänud ette vastajatele!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas hendrik »

Endal on üks Linderi "taskukas", midagi sarnast - http://www.linder.de/de/artikel/Messer_ ... dmann_440C

Teritada annab normaalselt ja tera peab ka mõistlikult, mingi "ulmepill" ei ole aga kõik saab tehtud. Sellega nokitud koprast põdrani. Saetera on väga hea ning abiks.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas peepk »

Selline nuga, testivõitja, vaatasin Artemise poes ja 119 "kõva" raha maksab. See musta käepidemega, mida mrr mainib, mitte see kokkupandav.
Viimati muutis peepk, L Aug 04, 2012 11:56 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas svahi »

Hendrik, kas selle taskunoa ostisd Eestist või väljastpoolt?
Vasta