Binoklid

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Re: Binoklid

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

sass kirjutas:Üheks tähtsaks abivahendiks jahimehele on ka binokel.Võtaks siis ka selle teema ülesse. Enda oma vana vene värk 7x35 oleks nagu vaja teine välja vahetada,aga ei teagi mida võtta.Valik on praegusel ajal päris priske ja erinevaid firmasi ka parasjagu.

ise lasin venemaalt tuua baikal 12x45 600.- ja ei saa kurta.eestis panevad ju jubeda protsendi otsa.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Hmm, see viimane on sul Mosse huvitav väide (et zoomoptikal valgusjõud nõrgem). Millega seda põhjendada? Pole ise lugema juhtunud ja koolist palju aega möödas... :D
Ja veel, mulle tundub, et fikseeritud suurendusega optika on suhteliselt kehva asi jahil - probleemsete ilmaolude korral on raske head kujutist ette manada. Kuuvalgel pimedal heinamaal, kus udu parasjagu tõuseb, või langeb - seal minumeelest vaid suurendusega mängides pilti ette saabki :wink:
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Zoomoptika valgusjõu kohta: fotoaparaatide zoomobjektiividel on sama lugu, ma ei ole kah spetsialist, aga kuskilt on kõrvu jäänud selline selgitus, et mida keerulisem läätsede, prismade jms süsteem, seda rohkem detaile, millest valgus peab läbi minema, seal on. Ja mida rohkem detaile, seda vähem valgust sõna otseses mõttes läbi pääseb. Fikseeritud fookuskaugusega objektiivil/optikal on osa detaile võrreldes zoomiva variandiga vähem ja sellest ka siis vähe parem valgusjõud.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Tundub loogiline... Kao % oleks huvitav teada.
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

ee....mõnel optikal on see kirjas, hetkel ei löö ette, mis sõnastuses inglise keeles, aga meoptal vist on optika kasutusjuhendis kirjas...st mitte kao % vaid järelejääva valguse %.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Baddmann seletas asja ära. Pimedas tundub zoomiga parem tõenäoliselt sellepärast, et esiteks on fix-fookuskaugusega optikad tihtipeale suht suure suurendusega ja teiseks on suurendusega mängides lihtsam leida mõni äratuntav detail (põõsas, kits), mille abiga kogu pilt arusaadavaks muutub.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

pimedas peaks fixoptika olema alla 6x, olenevalt inimese nägemisest, eelkõige ealistest muutustest silmas. Samas võib kehvema lihviga fixoptika heast zoomoptikast maha jääda - ikka pääseb rohkem valgust läbi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sellest valgusjõu värgist on siin kuskil kirjutatud ,oli vist midagi sellist-läätse läbimõõt jagatakse suurenduse kordadega ja saadav tulemus peaks vastama silma pupilli läbimõõdule so.4-6mm.Näiteks optika 3-12x56 suurendus peaks olema videvikus keeratud 7-9x peale.Muidugi oleneb see inimese nägemisest ja olemasolevast valgusest .Mida pimedam ,seda suurem pupill,muidugi mite lõputult.Selle teoorija järgi peaks zuumitav optika /binokkel parem olema.
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

väljundpupill peaks olema võimalikult sama suur silma pupillile, olenevalt välisvalgusest loomulikult (hämaras suure, valge väiksem). zoombinokli/optika pluss on see, et väljundpupilli annab zoomimise teel reguleerida, nii et selles mõttes on ta valgusjõult parem küll.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Mul on Bushnell Legend 10X42 (waterproof), lämmastikuga täidetud ja muidu oss asi. Maksin nati üle 300 dollari ostes (usas), täna on netis saada kuskil 250 eest kui otsida viitsida. Eestis pole ma seda mudelit üldse müügis näinud, siin müüakse pigem odavat või väga kallist kraami. Kukkusin sellega õnnetult kaelani vette, ja ei miskit. Arvasin, et kas 10X suurendus metsas ebamugav pole - aga ei ole! Tal on fantastiline exit pupil, ja see tähendab, et kasutan teda öösel isegi tihemini kui päeval. Soovitan soojalt. Seda tehakse ka 8X mudelis, kui kellelegi 10X liig on. Kunagi ostsin endale Pentaxi kompaktid 6-20 zoomiga. Ja hävisin, sest exit pupil oli väike - niipea kui hämaraks läks, olid nad kasutud. Seepeale otsisin tükk aega. Ja tulin sellisele tulemusele - mul oleks vaja täismõõdus binoklit, aga sellist kolakat ei viitsi keegi kaasas tassida. Seega otsisin võimalikult kompaktset asja, millel läätsede mõõt ja exit pupil õige oleks, lisaks vee- ja tolmukindlus. Silm jäi kataloogis selle peale, ja nii nagu ma poes teda kätte sain ja läbi vaatasin olin müüdud mees. Loomulikult pole ta Swarovski, aga ta oli sellele pildile üllatavalt lähedal. Tahtsin, et binokli läätseava oleks sihiku läätseavaga sarnane - et mida näen ühega, peaksin hõlpsalt nägema ka teisega. Asi õnnestus täielikult. Kui kallimat või uuemat tahaks, siis vaatan Nikonite poole, aga ülemisse otsa. Muud eelistused on jäänud samaks, ja suurendust ( fix 10X) ma küll vähemaks ei taha. Sellega näeb ikka rebase naeratust uskumatult kaugelt, ja kopra vurrukarvu võib lugeda kasvõi 3m pealt. Fookus on keskel nagu ikka, roof prism model. Olen proovinud ka porro prism - mudeleid, ja olen kindlalt roof'i pioneer. Oma silm on kuningas..
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Leica GEOVID 8x56

Postitus Postitas Mattis »

Parim binokkel. Pimedal ajal asendamatu! Peal laser kauguse mõõdik, mis mõõdab 800m pealt 1 m täpsusega. Pärast jahti ei tahtnud kuidagi omanikule tagasi anda.
http://www.leica-camera.com/sportoptik/produkte/rangemaster/geovid56/index_e.html
Ja hind on kaa väga soolane :( (Hinnaks kujuneb ca. 2200 EUR-i)
Otsid mind - MINE METSA :) !
Suletud