Binoklid

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Binoklid

Postitus Postitas sass »

Üheks tähtsaks abivahendiks jahimehele on ka binokel.Võtaks siis ka selle teema ülesse. Enda oma vana vene värk 7x35 oleks nagu vaja teine välja vahetada,aga ei teagi mida võtta.Valik on praegusel ajal päris priske ja erinevaid firmasi ka parasjagu.
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Viimases Eesti Looduses on binoklite kohta väga hea jutt kirjutatud, võrdlus jne, ka hinnad olid ära toodud.
Paremaks tunnistatud maksid 5-6 tuhande ringis... :cry:
Kahtluse korral jäta laskmata!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

noorsaarlane kirjutas:Paremaks tunnistatud maksid 5-6 tuhande ringis... :cry:

Ja kui binokkel oleks veel inertgaasiga täidetud ... Hea asja saab ka odavamalt ( http://www.maksifoto.ee/tooted/index.php?BON=76 ). Eelmine aasta, kui oli linnumeeste kokkutulek Kuutsis, siis oli kohal esindaja Maksifotost, kes rääkis Nikoni toodetest ja neid sai seal ka kohapeal vaadatud. Praeagu kasutan idanaabrite toodetud 12x40 binoklit, aga kui mingil põhjusel peaksin vahetama hakkama teist (praegu olen rahul) siis võibolla järgmiseks on midagi just Nikoni toodetest (hea hinna ja kvaliteedi suhe). Paljud linnumehed kasutavad Nikonit ja on linnulistis seda teistele ka soovitanud. Binoklitest oli mingi aeg tagasi ka juttu jahifoorumis. Parim soovitus oleks vist, et mine poodi ja vaata kõik läbi ja tee seda kindlasti õues, mitte kinnises ruumis. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Postitus Postitas sass »

Ilusad asjad küll seal Maksifoto lehel,aga kui mõtekas on ~kilogrammi kaelas kanda ,mis ikkagi oleks optimaalne suurendus ja klaasi läbimõõt. Mina pakuks 8x50 kui selliseid on. Ja mida kergem seda parem.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

ainult aru ma ei saa mida see tähendama peaks

+ Silmapupilli kaugus tagaläätsest 5,0mm

Siin lootusetult vist midagi segi aetud.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma arvan, et siin on mõeldud seda:(Exit Pupil ) The exit pupil diameter is the number attained by dividing the objective lens diameter by the magnification. The exit pupil appears as the bright circular area inside the eyepiece. The larger the exit pupil, the better it is for use in poor light.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sass kirjutas:Ilusad asjad küll seal Maksifoto lehel,aga kui mõtekas on ~kilogrammi kaelas kanda ,mis ikkagi oleks optimaalne suurendus ja klaasi läbimõõt. Mina pakuks 8x50 kui selliseid on. Ja mida kergem seda parem.

Mhmm ... maitse asi. Kui probleemiks on binokli kaal, siis pole mõtet kohe kindlasti vaadata porroprismadega binokleid, vaid katusprismadega. Katusprismadega binokli läätse läbimõõt ei pea olema kindlasti nii suur, kuna valgust läheb selles vähem kaotsi. Samas ei saa ka füüsika vastu, kuna klaas on raske materjal ja vaevalt, et kellegil tekib küsimust, kumb on parem läätse materjal binoklis, kas klaas või plast. Minu maitse eelistuseks on kindlasti klaasläätsedega binoklid ja kuna kasutan suhteliselt suut suurendust (12x) siis on binokli suurem kaal ainult eeliseks. Ainult jahi jaoks piisab tõepoolest vaid 7 ( 8 )x suurendust ja läätse võimalikult suur läbimõõt on ainult eeliseks (kõik see läätse läbimõõdu jutt loomulikult porroprismadega binokli kohta). Kui keegi oskab mind parandada, siis lasku, aga hea meelega tulla :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:läätse võimalikult suur läbimõõt on ainult eeliseks (kõik see läätse läbimõõdu jutt loomulikult porroprismadega binokli kohta). Kui keegi oskab mind parandada, siis lasku, aga hea meelega tulla :wink:


See läätse läbimõõt ikka kõigi prismatüüpide kohta käib,kui valgustugevust arvestada.Porroprismadega binoklitel on vaateväli suurem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:See läätse läbimõõt ikka kõigi prismatüüpide kohta käib,kui valgustugevust arvestada.


Jutt oli läätse läbimõõdust 50 mm.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kolasin tootjad läbi ja sain niipalju targemaks,et valgustugevust mõjutavad.Pupill,mille saab arvutada,kui läätse läbimõõdu jagada suurendusega,hea kui see oleks 7mm +-2mm.Siis katusprismadega binoklis läheb tõesti valgust vähem kaotsi,Kakukesel õigus.Ja lõpuks läätsed peavad olema kaetud spets kihtidega,Multilayer on siis tootele märgitud.Katte kihid ei lase valgusel läätselt tagasi peegelduda ja rohkem valgust jääb siis binoklisse.Need oleks nagu põhilised näitajad,mida ostmisel vaadata.
Ülejäänud lisad materjalide kvaliteedi ja läätse kattekihtide osas tõstavad kõiki parameetreid ja kahjuks ka hinda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Leidsin ühe toreda lehe.
http://www.hong.ee/x-optics/kkk.htm
Loodan, et paljud saavad siit oma küsimustele vastused.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Omal on 7x50 vene binokkel , valgusjõud on hea ja võrreldes teiste noklitega pole hetkel paremat aparaati pimedas vaatamiseks saanud testida .
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mul ka venelane ,aga 10x50 ja väga rahul :lol:
jaht eesti moodi
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

endal bushnell 10x50. eriti enne binokleid ei uurinud väga põhjalikult. sai anterast ostetud. aga olen siiani väga rahul, sest valgusjõud on hea ja värvi ei moonuta.
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Ostsin Tallinnast SADAMARKETIST endale vene binokli BPC 10x40 ja olen väga rahul. Hind 800.-
Jahti kaine peaga!
Suletud