Seajaht lukku

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Te enamus mehi siin kõik pooldate pukist laskmist,no ma saan aru,et siis on loomade häirimine tunduvalt väiksem ja nad ei lähe kohe teise sektsiooni maadele, et parem oleks,kui lõpetaks üldse ajujahid koertega ära..aga mõelge,mis saab siis koertest ja noortest,kellel veel püssi pole ja kes käivad niisama ajamas..nemad ei saaks siis ju üldse jahis käia...natukene ebaõiglane ju või mis???
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Teema puudutab lihtsalt valede loomade laskmist.Kui looma vähe siis ei saa lihtsalt sellise suhtumisega,et jälle lasti emis aga ikka juhtub.Koerajahi kohta niipalju,et mul omal lääne-siberlane ja sakslane tõmbavad põrsaid nii et karvu lendab.(seda muidugi oma teises sektsioonis)
Viimati muutis 4x4 Urukoer, E Mär 12, 2007 5:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Arvan ka, et osa sigu peaks ikka varitsusest laskma, mitte kõiki koertega - suurem valikuvõimalus ja ei peleta karju minema. Ega siis koerajahti nullini ei pea vähendama, aga vahelduseks veidi varitsust ei tee paha. Koerajahis suurt ei vali küll - nii et kui looma palju- koerajahti rohkem.
Samal ajal on see emiste laskmine mõnel pool just õige- seal kus arvukus ülemäärane ja mehed enam hakkama ei saa. Muidu ju kogu metsaalune pinnas ülestuhnitud ja ega mets ainult sigade jaoks ole.
Eks Saaremaa mehed võivad kaaluda. Ja vist nii mõneski kohas mujalgi on neid sigu ülearu.
Kui emise eest ära võtta, nosivad ka hundid suurema koguse noori sigu.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Teema küll natuke vana, kuid seda lugedes tahtsin ära mainida selle, et emise laskmine pole alati surmapatt. Võib näiteks nii juhtuda, et karja juhtemis on fertiilsest east juba välja jõudnud ja paaritumise ajal ei lase kuldil teiste kallal toimetada. See viib jälle omakorda sigade arvukuse languseni.
Muidu reegline emise laskmine ikka puhas lollus. Meitel näiteks selline seadus, et ajust suurt siga üldse ei lasta,(v.a kui oled ikka 100% kindel, et kult) kuid iga aasta koksatakse ikka mõni emis ära.Kuttidele ei jõua kohale ikka mida räägitakse ka 500.- emise eest trahv ei aita , kuigi varakaid linnamehi vähe.
Siin üks eelkõneleja rääkis, et neil vanemad mehed ei taha puki jahist kuuldagi ja sõna pukk üldse sõimusõna tähenduse võtnud.Endal ka selline olukord ja mõistus otsas kuidas seda lahendada.Ja üleüldse kuna olen üks sektsiooni nooremaid liikmeid on sõnaõigust vähe. Vahepeal nende n.ö vanemate juttu kuulates ja tegusid vaadates tekib küll kahtlus, et mõistuse puudujäägid ikka üüratud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kas teil siis suvel seajahti ei tehtagi?Meil ikka suvel pukist varitsus nisupõldude ääres.See on õige jah,et kui vanadel midagi valesti sisse kasvanud siis aint imesta aga raske muuta,oleneb muidugi ka jahipäälikust,mis tema ütleb.Meil on õnneks eesotsas noorepoolne mees ja uute asjadega alati nõus.Meil lastakse ajust küll suurt siga aga mitte esimest,sest see reeglina karja juhtemis kuigi kevade poole jätab emis karja üksi ja otsib metsas kulti taga ja koos kuldiga ajju sattudes ta esimene alati pole.
noorus on ilus aeg
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Suvine seajaht meil täielik põud.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Meil sel aastal KOHUSTUS lasta 5 emist,alla 3a arvesse ei lähe! Maakonnas sigade arvukus liialt suur .Tahad või ei,tuleb ära lasta.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Ja üleüldse kuna olen üks sektsiooni nooremaid liikmeid on sõnaõigust vähe. Vahepeal nende n.ö vanemate juttu kuulates ja tegusid vaadates tekib küll kahtlus, et mõistuse puudujäägid ikka üüratud.

Mark Twain
When I was a boy of fourteen, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be twenty-one, I was astonished at how much the old man had learned in seven years.

Neile, kes keelt seda keelt ei loe minu vaba tõlge.
"Kui ma olin neliteist aastat vana oli mu isa nii rumal, et ma vaevu suutsin taluda tema juuresolekut. Kui ma sain kakskümmend üks olin ma hämmingus, kui palju vana mees oli õppinud nende seitsme aastaga."
:) :D :lol:
Need kes Mark Twaini sõnadest aru ei saa peaksid seda lugema uuesti seitsme aasta pärast.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

(y) Selle jutu mõte tuleks nii mõnelgi uljaspeal endale selgeks mõelda :!:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

22LR kirjutas:Meil sel aastal KOHUSTUS lasta 5 emist,alla 3a arvesse ei lähe! Maakonnas sigade arvukus liialt suur .Tahad või ei,tuleb ära lasta.

Eelmine aasta oli meil ka nii öelda emisekohustus,kui õieti meenub,siis umbes 15lasime,sel aastal oleme sellest prii :? ,naabrid teevad seda meie eest,tegin tiiru ümber jahimaa,lugesin kokku üle 30ne kantsli,emiseid ei näinudki ainult põrsaid(ega kantsel segagi kedagi)ainult ennem võiks ikka selgeks teha kelle pihta lastakse või vähemalt aru ma ei saa,mis kuradi nälg sunnib praegu emist laskma :shock:
243win
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Näljast asi kaugel ja praegu neid emiseid keegi ei jahi ka.Asi selles,et jahihooaja lõppedes peab päälikul keskkonnaametile need lõualuud ettenäidata olema,vastasel juhul peab jahtkond hakkama kahjustusi kinni plekkima.NII PALJU SIIS NÄLJAST!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ma usun, et Jahe pidas nälja all silmas seda suvist emise laskmist. kui emiseid peab laskma, siis oodata sellega lihtsalt talveni/hooaja lõpuni, millal põrsad juba suured.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

22LR ei pidanud sind üldse silmas,kirjutasin lihtsalt jutule jätkuks.
Ma saan aru küll,et hetkel emist ei lasta,huvitav on ainult see et mehed on rinnuni nisus ja lastakse,pole vast raske arvata, kes sealt esimesena kukub. Tegin ringi ümber jahimaa,lugesin hinnanguliselt 50-60 põrsast ei ühtki emist,tea kuhu nad, siis jäänud on.
Eriti haige jutt on veel sinnajuurde,need on vöörad sead siit võime kõiki lasta. :M
243win
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

meil on küll kõigil sigadel meeste nimed peal kelle sööta söönud :D :D
ega see viljast laskmine on jah nii ja naa, vahest paistab ainult turi ja kõrvad aga ikka lastakse :?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Meil õnneks suht palju kaera põlde. need head madalad ja põrsa sabadki paistavad välja nagu antennid
Vasta