Millist õhupüssi soovitate?

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Estlander kirjutas:Näiteks cz slavia 631lux on yks kindel valik.
http://home.hiwaay.net/~ispellan/Slavia631.html


Too tšehh oligi slavia 631 lux. Täna sain siis asja enda kätte proovimiseks. Ja mis ma oskan kosta - ülaltoodud link ei valeta.

Asi on tõepoolest vaikne ja hästi taskaalus/ stabiilne ning mugav. Vedru lööki on tunda minimaalselt. Mis täpsusesse puutub, siis paistab, et ka siin peab lingil toodud jutt paika. Mul pole eriti võrdlusmomenti teiste õhukatega, kuid antud relva puhul tekib tõesti tunne, et vead on laskja, mitte relva omad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mulle tundub Delta,et viga saab tekitada peale püssi ja laskja ka laskemoon.Proovi sa hea püssiga kehva moona ja polegi sul tulemust.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Sais siis too Slavia endale soetatud. Hea hinnaga sai, patt oleks olnud jätta võtmata.

Käsin täna ka Crosman Quest 1000 vaatamas. Jällegi - kas see püss jättis hea mulje, vaatmata sellele, et hinna pooles valikus odavaim. Deerhunteri müüja sõnul on nad seda mudelit nii aasta jagu müünud ja seni pole kvaliteedi osas kurtma tuldud. Ka pidi püss küllaltki täpne olema.

Kahju, et pole võimalust Fenixit ega Crosmani reaalselt proovida. Saaks lõpliku eelistuse paika. Mõlemad meeldisid, mõlemat kiidetakse, aga üks hinna poolest muidugi soodsam... :roll:
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Sai siis ikkagi Deerhunterist Crosman Quest 1000 ära ostetud(tõsi, küll juba üle nädala tagasi).

Esmamulje: poes kätte võttes jättis kohe visuaalselt soliidse mulje. Õlga sobis suurepäraselt ja kaalu poolest(~2,3kg) ka suuremat kasvu mehele(190cm, 98kg) sobiv. Mina lihtsalt kergemat relva käes hoida ei oska :)

Hind: kahjuks jäin nädalajagu hiljaks ning hind oli kallinenud 200.- võrra 2690.-ni(tõsi, sain alet 90.-) :)

Lisad: puudusid täielikult, see vast ka relva suurim miinus...

Esimest korda pidi suht palju jõudu kasutama, et vintraud vinnastamiseks lahti saada. Samas puudub võrdlus uuemate/sama klassi relvadega...
Kahjuks pidin esimesed ~300 lasku mingite sigaodavate "Koduextrast" ostetud plönnidega läbi ajama. Sihikut nendega lõplikult täpseks ei saanudki, kuna MEELETULT suure kaalu ja diameetri vahe tõttu kippusid järjestikused lasud üksteisest liialt erinema.
Kuna needsamad odavad kuulid olid ümara otsaga, siis proovisin kuulide "läbivust":
http://ceemic.pri.ee/crosman/crosman%20013.jpg
http://ceemic.pri.ee/crosman/crosman%20014.jpg
http://ceemic.pri.ee/crosman/crosman%20015.jpg
mingisugune alumiiniumist suht tugev karkass vms(võrdluseks: uuemad liiklusmärgid peaks olema samast materjalist); seina paksus ~1,5mm. Kuul läbis veel kuni 10m pealt :shock:
Lõppude-lõpuks pole õhkrelva võimsus oluline...

Ostsin Trapperist 99.- karbi RWS "Supermag" 0,60g kuule:
http://ceemic.pri.ee/crosman/crosman%20012.jpg
Peale teist lasku oli selge: enam IIAL odavat saasta mina oma relva ei topi. Kui raha kallima relva jaoks on, siis never ei tasu koonerdada odavate "noname" kuulidega :idea:
Pikali lastes sain sihiku enam-vähem 10m peale paika. Eriti tahtis kruttimist paremale-vasakule asend. Häirib mind üks pisiasi: nimelt niinimetatud "keskasendis" märkide järgi sihiku peal, lendab kuul 10m peal ~10cm vasakule :?
http://ceemic.pri.ee/crosman/crosman%20009.jpg
Kergelt "odava" mulje jätab ka sihiku mitte just väga kindel paigalpüsimine. Paremale-vasakule saab liigutada piisavalt, et 10m peal +/- 1cm mõjutada (n) Lisaks on "kruvi" sammude vahe natuke suur, mistõttu ~20m peale seda "täpset" keskkohta ei saagi paika.
Kindlasti vajab positiivselt märkimist fiiberoptiline sihik, mille head omadused tulevad hästi välja hämaras (y)
Lõppkokkuvõttes sain sihiku siiski piisavalt "kätte" harjutatud, et 10m pealt püstiasendist tabab ka minusugune algaja 3cm diameetriga ringi (seejuures suuremad kõrvalekalded kipuvad minu puhul olema üles-alla erinevustes) :)

Kirjade järgi peaks päästik töötama "kaheastmelisena". Ei tea, kas on vaja miskit timmida või on sattunud vigane eksemplar, aga sellist pikemat "esimest sammu" justkui ei ole. Aegajalt, kui väga aeglaselt vajutada, siis vabaneb justkui väike samm, misjärel päästik liikuvamaks muutub. Enamjaolt aga toimub lask suht "ootamatult". See mõjutab arvatavasti väheke ka täpsust...
EDIT: oeh, RTFM :lol: ehk siis manuali sirvides leidsin viite väiksele ja raskesti ligipääsetavale kruvile, mis päästiku all asub. Seda timmides sain päästiku täpselt selliselt toimivaks, nagu vaja (y)

"Tagasilöögi" kohta kahjuks kommenteerida ei oska, kuna puudub jällegi võrdlusmoment. Oma igivana poolpiduse "hiinlasega" ei saa seda relva mitte milleski kaugeltki võrrelda. Oleks tore, kui keegi Tartlane Gamot või mõnd muud "samaklassi" relva omab. Võiks kokku saada ja paar võrdluslasku teha (y)

Üldine koostekvaliteet jätab väga hea mulje. Muidugi "Made in China" kiri USA tootja relva peal ei ole just usaldust vääriv :)

Objektiivset lõpparvamust on eelpool mainitud võrdlus- ja oskuspuuduste tõttu raske öelda. Subjektiivsest seisukohast: ei kahetse Crosman Quest 1000 ostu (y)

Klõpsisin ka mõned pildid: http://ceemic.pri.ee/crosman/
A. Le Coq Confidential
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

To:ceemic
Kui vähegi võimalik pane järgmine kord pildistades mingi mõõteasi pildistatava objekti juurde. Muidu on nagu Hobi Halli katalogis (pildilt näib suur ja vägev, kui kätte saad, siis tuleb välja, et väiksem kingakarbist). Sobivad nii tikutops, kui ka muud laialt tuntud igapäeva asjad.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

OK :)
Aga mille mõõt arusaamatuks jäi? Relva mõõdud on karbi peal olemas, aga vist see plekitükk jäi määramatuks?
A. Le Coq Confidential
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

ceemic kirjutas:Pikali lastes sain sihiku enam-vähem 10m peale paika. Eriti tahtis kruttimist paremale-vasakule asend. Häirib mind üks pisiasi: nimelt niinimetatud "keskasendis" märkide järgi sihiku peal, lendab kuul 10m peal ~10cm vasakule :?


Kas see vasakule kiskumine on koostekvaliteedi teema? Muidu kui silmaga nähtavat defekti pole, võid ju proovida ka laskeasendit muuta. Siin väike jutt laskeasendi kohta vedrupüssist laskmisel http://www.pyramydair.com/blog/2007/07/ ... -hold.html
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Otseses defektis ja laskeasendis asi ei ole. Lihtsalt tagumine sihik jätab "odava" mulje: plastikplönn, mis relva peale pandud. Selle sihiku peal oleva "keskkoha" järgi orienteerides tuleb see viga: http://ceemic.pri.ee/crosman/crosman%20009.jpg
Ise-enesest ju häda ei ole, kuna paremale-vasakule saab piisavalt timmida...
A. Le Coq Confidential
HenriTeine
Postitusi: 7
Liitunud: E Juul 09, 2007 1:49 pm

Postitus Postitas HenriTeine »

Mina kipun rohkem sinna Gamo Shadow 1000 poole. Eraldi juurde siis see Optika. Kuigi sellega esialgu keldris plõksides pole seda vist eriti vaja...

Se optikaga SRV tundus ka väga hea, eriti optika, aga natuke hirmutab see, et pole sihikut peal. Parem on osta see 1000 ja optika peale.

Tehti minu palve peale ka üks prooviplärts. Polnud kõige hullem, samas kui need seerias tulevad siis võivad suht kergelt hakata närvidele käima küll.

Kas sellele saab jalgu ka panna? Ma unustasin täitsa küsida seal. Päris vahva oleks matil pikali olles täpsust lasta.

Küti äri on siiani ka kõige meeldivama teenindusega silma paistnud. Tegelt peaks veel ühekorra seda Crosmanit näppima.
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Mul on Gamo Shadow RSV olemas ja mulle ta suht meeldib (võimalik, et see on nn. "oma asja" efekt :-D ). Koos selle püssiga sai ostetud ka Gamo metallist märklaud (oravakujuline, allakukkuv ja nööriga tagasi üles tõmmatav, 4-5cm läbimõõdus "tapva" tsooni avaga).

Selle Gamo mudeliga pole probleem mainit märgi ringi tabada 20-25m distantsilt (püsti seistes, käest). Optika on Gamo enda oma ja tundub et on pädev: umbes 500 lasku on seni vastu pidanud ja peale esimest väljareguleerimist pole rohkem olnud vaja puutuda.

Diana 350M-ga võrreldes on ta jube kerge (plastik+vähe rauda!), väike ja pea olematu tagasilöögiga. Erinevalt Dianast ei ole ta ka moona ja laskmisasendi suhtes nii pirts, põrutab vähem ja grupid tulevad tihedamad (käest lastes).

Tavalise lahtise sihiku puudumise koha pealt ma ei muretseks. Minu senine kogemus ütleb et iga lask kipub tagumist sihikut oma alusel õige pisut liigutama ja sellest piisab 20+m distantsi juures juba nähtava nihke tekkimiseks.

Küti Äri-st (Mustamäe teel) on ka minul head mälestused :-) Peaks nende juurest mõne PCP õhupüssi muretsema oma pisi-arsenalile täienduseks...
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Kas sellest "sound moderatorist" on mingit kasu ka või on tegu rohkem disainilisaga?

Mis PCP-sse puutub, siis neid Kütis on, aga nt FX hinnad on küll sellised, et pead raha peale tõsiselt vihane olema, et sealt osta. Eks asi ka selles muidugi, et nemad ise pole maaletoojad.
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Eks see summuti ikka summutab midagi. Ta toimib samas ka stabilisaatorina ehk aitab mõningal määral lasketäpsust parandada, see on minuarust olulisemgi. RSV-d pole ma ilma summutita proovinud, seega ei tea ütelda kuipalju ta mõjutab konkreetselt. Selgelt kuuldav plaks käib, mitte 'sutsti', nagu ma ideaalina ette kujutan.

Diana puhul mõjus summuti (Diana enda oma) paigaldamine oluliselt lasketäpsusele, pauku nõrgendas ka pisut aga samamoodi mitte sutsakani. Summuti ise tundub muidu korralik. Näiteks Prometheust lastes (selline terasotsa ja plastsabaga kuul, vaid 0,37g raske ja Diana jaoks seetõttu mõttetu) läheb kindlasti kaugelt üle helikiiruse ja täiesti uskumatult valju kärgatus käib, summutist hoolimata. Sealt on tekkinud väikene kahtlus, et ehk on suur algkiirus probleemiks mõlemal püssil (RSV'l 1000fps on ka suht suur number).

On kuidas on, nii RSV kui Diana paukude kaja kostub vaiksel õhtul metsast vastu, summutiga või ilma... RSV on küll tunduvalt vaiksem aga ikkagi. Selline asi on juba endale häiriv, ma ei soovi naabritele demoda oma püssiharjutusi.

Leidsin muidu Inglismaalt ühe netipoe lehe, mis tegeleb puhtalt õhupüsside summutitega. Mõtlesin et sealt võiks prooviks tellida ühe et oleks natuke rohkem materjali võrdlemiseks. Kes teab, firmasummuti ei pruugi alati see parim olla.

PS. FX on kallis jah, Weirauch-i omad samuti. Silmasin AirForce omasid aga nende kättesaamisega on omaette küsimused. AF-i võtaks parema meelega, kasvõi juba selle tagamõttega et ehk on võimalik relvaloa toel talle .22 toru soetada? Võib-olla on see minu vale ettekujutus asjast aga .177 nagu ei sobi enam üle 50m märki laskmiseks. Kuul ise lendaks küll vabalt üle 500m aga kui täpsust enam pole, mis kasu sest on...
HenriTeine
Postitusi: 7
Liitunud: E Juul 09, 2007 1:49 pm

Postitus Postitas HenriTeine »

See Shadow plärts on minu meelest täiesti talutav. Pole hullu midagi. Sellest moderatorist on ilmselt rohkem kasu täpsuse saavutamisel.

Kus kohas te Tallinna lähedal muidu harjutamas käite? Ma olen siiani vaid oma keldris ja Järvamaal sõbra juures käinud laskmas.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

õhukale summuti panemine, KUI selle eesmärk on vaid lasuheli maandamine, on küll absoluutselt mõttetu raharaiskamine. krt see pole ju mingi pauk, mis õhukast tuleb. isegi võimsamate puhul. isegi 5,6mm "spordikaga" lastes on pauk üks tagumistest asjadest, mis häirida võiks. näiteks kui 50m pealt lastes "kaevikus" oma lehte vahetamas käid, on teiste laskjate laskmisest ainus kuuldav heli see SÄRTS, mis käib kui kuul lehte tabab. ise lastes on muidugi veidi valjem aga...kui keegi seletab, et talle selle juurde summutit vaja oleks, keerutaks ma talle näppu oimukohal :? laskmise/laskespordi/püssidega PEABKI väike pauk asjaga kaasas käima. muidu oleks see sama, mis oma naist kummiga keppida... paugukartjatele võiks soovitada püssilaskmise asemel arvutisse mingi laskesimulaator muretseda ja kõlarid välja lülitada

ja ma usun, et iga naaber kannatab õhukaplärtsutamise ära. olen oma üsna võimsa pilli laskmist kuulanud vaid meetri kauguselt - s.t. lasti aknast, toru aknast seespool, mina väljaspool - kui lastes käiski kerge lärts, siis aknast väljas olles, vaid meetri kaugusel torust oli kuulda vaid mahe SUTS. usun, et kui oleksin 10m kaugusel olnud, poleks enam sedagi kuulnud. :roll:
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Nimetatud Gamo RSV koos optikaga oli Trapperis müügis, ~3,6k.
A. Le Coq Confidential
Vasta