Millist õhupüssi soovitate?

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Satakas:
Sinu jutu peale võtsin ma müramõõdiku ligi ja tegin mõned proovipaugud Dianaga (17x3,5m ruumis mida ma harjutamiseks vahel tarbin).
Tulemused sellised: foon 43dB, pauk (hetkeline max, umbes 1,5m torust eespool) 75-93dB, sõltuvalt kuulist, keskmine umbes 80dB. Diana originaalsummuti oli küljes. Ilma summutita tulid ligikaudu samad numbrid, mõni dB ehk vähem oli.
Võrdluseks: minu enda käteplaks (niiet peopesad pärast kihelevad/valutavad) 1m kauguselt näitab numbreid 80dB ringis.

Keda huvitab millega testisin:
Diana 350M + summuti
CP Ultra Magnum - 75-80dB (algkiirus kuni 280m/s)
Prometheus - 85-93dB (algkiirus kuni 470m/s)

Varieeruvus ilmselt tuleneb müramõõtja samplingusagedusest (125ms) ja kuna paugu tugevus selle aja peale keskmistatakse siis tõenäoliselt on ka helitugevuse absoluutne max kõrgem.

Järeldus: Diana originaalsummuti kõlbab stabilisaatoriks aga paugu summutamisel tast suuremat abi ei ole. Vähemalt ruumis ei suutnud ma vahet teha. Eks ma kordan katset maal ja vabas õhus ka veel. Mõõdan siis ka oma RSV ära.

Teine järeldus: selline plaks ON selgesti kuuldav. Vähegi vaiksema ilmaga ka suht kaugele. Kõrvatropid/klapid ilmselt ei tule ka kahjuks.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

kui tahad, võin samasuguse orgunnida. loomulikult ilma siinsete mega-juurdehindlusteta. ütleme, et komplekti hind oleks originaalis umbes 120 taala (1430eek). lisame veel saatekulud jmt ning kahe tonniga oleks riistapuu sinu. kuna mingil ajal (mõne kuu jooksul) hakkab meerikamaalt konteiner igasugu träniga siiapoole liikuma, siis on veel aega konkreetselt kokku leppida ja võin igale soovijale midagi kaasa lasta panna.

kõik tingimused ja detailid kokkuleppel.[/quote]

Tere! Kas veel võimalik sellist saada? Ja mis hinnaga? Optika ei huvitagi - ehk saab soodsamalt. Nii-kuinii olen rohkem avasihiku "austaja".
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

optika käib asja juurde niikuinii. müüaksegi komplektis.

aga nüüd on niisugune lugu, et sai saadetud juba mai alguses paar tükki ja need ei tulnud ega tulnud ja...nüüd järele pärides selgus sealtpoolt postkontorist, et pakk kadus lihstalt ära.

nüüd peab vaatama, mis sedasi saab. põhjus tuleb tuvastada. jama mant iseenesest.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

[quote="Satakas"]optika käib asja juurde niikuinii. müüaksegi komplektis.

aga nüüd on niisugune lugu, et sai saadetud juba mai alguses paar tükki ja need ei tulnud ega tulnud ja...nüüd järele pärides selgus sealtpoolt postkontorist, et pakk kadus lihstalt ära.

nüüd peab vaatama, mis sedasi saab. põhjus tuleb tuvastada. jama mant iseenesest.[/quote]

Selge. Kui midagi selgub, siis anna teada :)
STREETFIGHTER
Postitusi: 2
Liitunud: K Juul 25, 2007 8:27 pm

Postitus Postitas STREETFIGHTER »

Satakas kirjutas:et pakk kadus lihstalt ära.


Kahju... Kui pakk välja ilmub, eks anna siis teada... Oleks isegi sellisest vidinast huvitatud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Seda minagi :) Igatahes, jube jama, kui pakid teel lihtsalt ära kaovad :M
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

veel jamam kui isegi postkontor ei suuda tuvastada, kus ja kuhu. tegelikult on variant, et see pakk kõrvaldati mõnes vahepeatuses kui "potentsiaalselt ohtlik kaup". sellistel juhtudel võib teavitamine ropult aega võtta. sõbranna tollist kommenteeris seda siitpoolt vaadatuna nii, et kui eesti toll otsustab mingi asja ekspertiisi saata, võib see võtta aega kuni aasta ja seejuures ei pruugitagi ei saatjat ega saajat teavtada enne kui asi kontrollitud. siiski sai ta niigi palju öelda, et SIIA tolli pole minu pakk veel jõudnud.
STREETFIGHTER
Postitusi: 2
Liitunud: K Juul 25, 2007 8:27 pm

Postitus Postitas STREETFIGHTER »

Satakas kirjutas:siiski sai ta niigi palju öelda, et SIIA tolli pole minu pakk veel jõudnud.


järgmisel korral proovi äkki netikuller.ee teenust kasutada... Neil küll asjad "ära ei kao"
weird
Postitusi: 3
Liitunud: E Aug 06, 2007 6:05 pm

Postitus Postitas weird »

Tere

kaalun praegu tõsiselt endale õhkrelva soetamist, peale selle foorumi külastamist jäid silma sellised nimed nagu
Crosman Quest 1000
Gamo Shadow 1000
Daisy powerline 1000
Cometa Fenix 400

Netist informatsiooni otsides jäi silma, et kõige parema vastukaja on saanud Cometa Fenix 400, kuid kuna nkn tuleb laskmist harjutada välitingimustes, siis tema puuduseks on teistest väiksem algkiirus, Daisy Powerline 1000 puudusena jäi silma tugev tagasilöök ja vali müra, Gamo Shadow on aga plastik kabaga, mis minu arvates relvale absoluutselt ei sobi, puit on palju väärikam materjal, niisiis jääb viimasena sõelale Crosman Quest 1000.

Palun avaldage arvamust minu mõttekäigu kohta ja olen väga tänulik lisa informatsiooni eest, eriti aga huvitaks järgmine, kui kättesaadavad on Crosman Quest 1000 varuosad (nt. vedru), ja mis hinnas nad olla võiks.

Tänan tähelepanu eest.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

STREETFIGHTER kirjutas:
Satakas kirjutas:siiski sai ta niigi palju öelda, et SIIA tolli pole minu pakk veel jõudnud.


järgmisel korral proovi äkki netikuller.ee teenust kasutada... Neil küll asjad "ära ei kao"


ei kao ehk aga mis hind tuleb? klassikaliste kullerite kasutamisel oleks hind tulnud 200 taala suurem.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Ostsin enda Quest 1000 Tartust Deerhunterist. ÜHTKI varuosa kaasas ei ole. Küsisin müüja käest, et kui peaks soov vedru hiljem vahetada, et kas siis on olemas. Müüja aga väitis a'la, et see vedru ei väsi kunagi ja ei vaja väljavahetamist. Ehk siis jäigi vastus saamata varuosade kohapealt...
Olen üpris kindel, et teiste sama klassi õhukate vedrud peaks sobima ka Crosmanile. Kui peaks tõesti kunagi soov vahetada tulema, pöördun tõenäoliselt Trapperisse või Jahipauna. Hinnaklass vedrul peaks jääma ~300.- kanti.
A. Le Coq Confidential
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

daisy muideks on kah plastkabaga aga see näeb üsna soliidne välja ja seejuures üsna mugav käeski hoida.

eeliseks puukabadega võrreldes kindlasti see, et puitkabad võivad lõhenema hakata.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

weird kirjutas:Tere

kaalun praegu tõsiselt endale õhkrelva soetamist, peale selle foorumi külastamist jäid silma sellised nimed nagu
Crosman Quest 1000
Gamo Shadow 1000
Daisy powerline 1000
Cometa Fenix 400

Netist informatsiooni otsides jäi silma, et kõige parema vastukaja on saanud Cometa Fenix 400, kuid kuna nkn tuleb laskmist harjutada välitingimustes, siis tema puuduseks on teistest väiksem algkiirus, Daisy Powerline 1000 puudusena jäi silma tugev tagasilöök ja vali müra, Gamo Shadow on aga plastik kabaga, mis minu arvates relvale absoluutselt ei sobi, puit on palju väärikam materjal, niisiis jääb viimasena sõelale Crosman Quest 1000.

Palun avaldage arvamust minu mõttekäigu kohta ja olen väga tänulik lisa informatsiooni eest, eriti aga huvitaks järgmine, kui kättesaadavad on Crosman Quest 1000 varuosad (nt. vedru), ja mis hinnas nad olla võiks.

Tänan tähelepanu eest.

Cometa Fenix 400 teistest aeglasema kiirusega küll ei tohiks olla vähemalt Gamo Shadow 1000 kaotab talle kiiruses selle testi põhjal küll 25-30m/sfeniks 400 ja gamo 1000 jutt seal küll venekeelne aga kiirustes olen ise Gamol uue vedru ja mansetiga täpselt samad numbrid 220 ja 270m/s mõõtnud 0,68g ja 0,51g kuuliga.On siin foorumis kellegil veel kiirusmõõtja olemas, võiksite ka tegelikke kiirusi anda, oleks teistel ka hea vaadata.
weird
Postitusi: 3
Liitunud: E Aug 06, 2007 6:05 pm

Postitus Postitas weird »

Vist eksisin cometa fenix 400 suhtes, rohkem otsides tuli välja jah et kiirus 305 m/s aga segadusse ajas see koht: http://www.airsportdirect.com/acatalog/Cometa.html

to Ceemic, ei pruugi minna erinevad tootjad võivad kasutada erinevat kolvi läbimõõtu ja käiku saavutades sama tulemuse
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Fenix-i kiiruse kohta küll nuriseda ei saa. Hiljuti tegin keldris katse: võtsin mingi eriti tugevast liimpuidust 4cm läbimõõduga plaadi. Asi ikka tõeliselt kivikõva. Lasin kõigepealt spordikaga lühikese moonaga 3m kauguselt, kuul läks poolenisti sisse ja pool kuuli jäi välja. Sama test õhukaga ja läks kogu plaadist läbi :shock: Hiljem proovisin spordikaga tavalise nö pika padruniga ja see jooksis ka läbi muidugi, kuul ju ka õhuka omast ikkagi kordades raskem.
Huvitav mis siis minu fenix-il algkiirus võiks olla... Kellegil Tartus vastavat mõõteriista ei ole, et järgi proovida?
Ps. Tundub et õhukale annab vunki oluliselt juurde see, et õli silindris põleb. Pauk on 22LR-ga samas suurusjärgus, kui mitte kõvem, on ka suitsupahvakas ja kuuilaugu äär jääb tahmane. Samas olen ikka suht palju lasknud, aga ikka sama lugu.
Vasta