Millist õhupüssi soovitate?

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
tan
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 24, 2008 1:02 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas tan »

Delta kirjutas:Ära pane pahaks, aga su küsimus kõlab umbes nõnda: "Mul on XYZ raha, soovitage, kas ostan kardi või džiibi?" 8) Üks on 10m täpsuspüss ja teine univesaalne hobirelv. Õhukate maalimas ei ole nõnda, et on üks püss, mis sobib kõigile ja kõigeks.


Tänud vastamast.
Kukkus vist see küsimus jah kogenenud foorumlase pilgule ehk natuke koomiliselt välja, kuid nagu mainisin, olen täitsa uus sellel alal ja kogemused tulevad ajaga :wink:

Ennast sümpatiseerib rohkem ostma eellaetavat relva, ehk mahutab sellesse eelarvesse siis kogu vajamineva komplekti.

Igaljuhul homme lähen kõnnin natuke poodides ringi ja uurin, ehk mõni abistav müügimees oskab samuti soovitada parimat lahendust.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

Eellaetavate osas on vast kasutaja sada selles foorumis kõige pädevam. Ise lisaksin eelnimetatutele (Walther 1250, s200) veel kolmanda võimaluse - FX Typhooni. (y)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas sada »

tan kirjutas:
Delta kirjutas:Ära pane pahaks, aga su küsimus kõlab umbes nõnda: "Mul on XYZ raha, soovitage, kas ostan kardi või džiibi?" 8) Üks on 10m täpsuspüss ja teine univesaalne hobirelv. Õhukate maalimas ei ole nõnda, et on üks püss, mis sobib kõigile ja kõigeks.


Tänud vastamast.
Kukkus vist see küsimus jah kogenenud foorumlase pilgule ehk natuke koomiliselt välja, kuid nagu mainisin, olen täitsa uus sellel alal ja kogemused tulevad ajaga :wink:

Ennast sümpatiseerib rohkem ostma eellaetavat relva, ehk mahutab sellesse eelarvesse siis kogu vajamineva komplekti.

Igaljuhul homme lähen kõnnin natuke poodides ringi ja uurin, ehk mõni abistav müügimees oskab samuti soovitada parimat lahendust.

Kui rahakott kannatab siis tasub jah ikka eellaetavate poole vaadata, need on oma täpsuse ja võimsuse poolest ikka pikemal distansil vedrukast kõvasti üle (y) Asja teeb kalliks ainult laadimistehnika kas pump ca. 2600-3400eek või balloon+täitmiskomplekt http://www.field-target.ee/?section=et/486&class=shop_order_center&action=show_items&id=199 kasutatud 6,8L 300bar balloone oli hiljuti Fieldt-targetis ka müüa 2000eek.Kas enam on, peab sealt küsima, sest lehel väljas neid polnud.
Ma soovitaks ka FX Typhooni või Typhoon 12 (16 lasuline trummel kaasas (y) ) kui tahad 15 kilo eest kogu komplekti kätte saada.Omal on see ühelasuline Typhoon olemas, tegin talle ise trumli, sest kuulide ükshaaval toppimine on väga tülikas (n)
tan
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 24, 2008 1:02 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas tan »

Tekkis veel paar küsimust:

Kas on vahet ka, mis optika läheb mis relvale? Või oleneb see ainult jalgadest? Mis optika oleks parim algajale, pidades silmas, et olen nõus rohkem maksma hea toote eest, kui paari kuu pärast uut ostma jooksen. Kas Night optikad kannatavad ka mingit kriitikat ja on hämaras nendega reaalselt parem lasta?

Vaatasin, et field-target lehel mingi täitmiskomplekt balloonile 200/300 bar, manomeeter, ventiil. Mida see kõik endast kujutab? Kas piisab mulle näiteks ainult pumbast, et ballooni täis pumbata? Või on ka mingeid paremaid lahendusi? Kui raske üldse on täis pumbata käsitsi?

Sai nüüd palju küsimusi, kuid tundub, et siin asjalik rahvas ja saan oma küsimustele ka ehk vastused :D
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

Kuna plaanid osta eellaetavat püssi, siis võid kasutada mistahes optikat - katki ei tohiks see minna. Vedrupüssid on need, nõuavad "tugevdatud" konstruktsiooniga optikaid.

Universaalkasutuseks soovitaksin valida muudetava suurendusega optika vahemikus 3(4)-12x või 4-16x. Läätse diameeter võiks olla 40-44 või siis 50 mm. 40-44 eeliseks on parem teravussügavus (optikast nähtav terav ala suurem, ~pead vähem parallaksi ratast kruttima). Samas on 50 mm jälle kübeke valgema pildiga. Parallaksi seadmine peaks minmaalselt toimima alates 10 meetrist ja mugavuse huvides olema reguleeritav sihiku küljelt. Osadel optikatel on ka valgustusega niitrist, mis aitab hämaras sihtimisel. Sedalaadi optikaga kannatab osaleda ka Hunter Field Target (HFT) võisltustel.

Field Targeti (FT) tarvis ülaltoodust muidugi ei piisa. Vaja oleks vähemalt 8-32x56 combot või isegi 10-50x60 kui raha on. Suurt suurendust kasutatakse seal sihtmärgi kauguse määramisel. Samas on selliste optikate vaateväli IMO tavalaskmiseks liiga väike + kolakad on nad samuti.

Käsipumpade kohapealt mul endal kogemus puudub, aga kuni 3000 psi pidi õige tehnikaga olema pumbatav täiesti mõistliku pingutusega. Va ehk juhul, kui just pole tegemist 50kg naisterahvaga :wink: Samas sõltub kõik sinu laskeharjumustest ja ka püssist. Kui armastad lasta korraga palju ja püssi tuleks pidevalt pumbata, siis oleks mõsitlikum hankida ikkagi suruõhuballoon ja täita sealt. On kiirem ega aja nahka märjaks 8)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
tan
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 24, 2008 1:02 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas tan »

Selge, jälle targem natuke.

Igaljuhul panin nüüd mingi komplekti kokku oma esimeseks püssiks

T12 Synthetic Õhupüss 4.5mm, PCP, komposiitkaba 10,858.00
FX Pump 200bar, kevlarvoolikuga 50cm 3,401.00
Optiline sihik MTC Viper 4-16x50 IR SBC, 30mm 4,746.00

Sihikul on kinnitused kaasas (Optika kinnitusjalad, A=22 ja B=21). Ega seal relvale paigaldamisega mingeid konflikte ei teki?

Kuna pumpbal kirjas 200bar, püssi balloon ise aga 220bar, tähendab see seda, et saan vähem effektiivseid laske teha väiksema rõhu tõttu..?


Jahipaunas müügil ka algselt vaadatud Walther 1250 Dominator, millel üldse 350bar balloon peal. Kuidas lood selle pumpamisega on? Ning kas ülaltoodud pumbaga saab ka erinevate tootjate balloone pumbata (praegusel juhul FX ning Walther)?
wanderzann
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 27, 2008 6:56 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas wanderzann »

Ma ka siis nüüd esimest korda siin foorumis kuna lugesin postitusi ja tekkis tahtmine ka kampa lüüa.Ostsin endale siis endale Umarex 850 Air magnumi(16J).Tegemist on väga hea püssiga (y)Co2 kulumist ei oska veel öelda(~130 kuuli lastud).Lisaks ostsin Walther 1,5-4.5x32 optilise.Kui optilise sihik täpseks pandud on see ikka kuradima täpne ja tugev püss.
Kuna Jahipaunas komplektina ei müüdud siis pidin kõik eraldi ostma(optiline, adapter 2he co2 kasutamiseks, 4väikest co2,)
Ei kahetse et niipalju raha välja käisin(ca 7600.-).Algul see laadimine käis kõvasti aga hiljem sai sisse lastud ja nüüd on ikka eriti vinge snaipri püss. :D (ega ma mingi proff ei ole, aga mulle kõlbab!)

Aga oleks üks küsimus, et mis vahe on rasketel ja kergetel kuulidel, teravate ja tömpide otstega :?:(endal 850 airmagnum kuulid, teravama otsaga, raskemad)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

tan kirjutas:Sihikul on kinnitused kaasas (Optika kinnitusjalad, A=22 ja B=21). Ega seal relvale paigaldamisega mingeid konflikte ei teki?

Kuna pumpbal kirjas 200bar, püssi balloon ise aga 220bar, tähendab see seda, et saan vähem effektiivseid laske teha väiksema rõhu tõttu..?


Jahipaunas müügil ka algselt vaadatud Walther 1250 Dominator, millel üldse 350bar balloon peal. Kuidas lood selle pumpamisega on? Ning kas ülaltoodud pumbaga saab ka erinevate tootjate balloone pumbata (praegusel juhul FX ning Walther)?

FX T12-l on ketasmagasin, mis käib täpselt optika "alla" ning seetõttu peavad optika kinnitusjalad olema piisavalt kõrged, et magasin sinna kenasti ära mahuks. Kindlasti küsi enne ostu see jalgade asi üle, sest võib juhtuda, et pead kõrgemad jalad või olemasolevatele kõrgendused juurde ostma.

Pumpade osas ühtset standardit ei ole, on vaid enamlevinumad (DIN, 1/8"). Seega pead sobivuse igaks juhuks üle vaatama, samas kuulu järgi on võimalik mõnel juhul kasutada ka adaptereid. Tootjate kodulehed/ Google siin abiks.

Tegelikult on konkreetne "heade" laskude arv iga püssi puhul erinev. Õigemini on erinev optimaalne rõhuvahemik. Kõige lihtsam on seda leida kiirusmõõtja abil (saad kätte vahemiku, kus laskude kiirused on kõige ühtlasemad). Ehkki esmapilgul ebaloogiline, siis tegelikkuses on ülerõhust sama vähe kasu kui alarõhust ;) FX pump max lagi peaks tehase andmete järgi olema 250 bar, niiet kõlbab küll. Mis 1250 Dominatorisse puutub, siis peaks see töötama nii 200/ 300 bar rõhuga (350 bar on ehk näpukas?). 300 bar käsipumbast pole veel kuulnud, kuid kasutades Dominatorit ~200 bar režiimil, saad täisrõhuga võrreldes tõesti lihtsalt vähem laske.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

wanderzann kirjutas:...
Kuna Jahipaunas komplektina ei müüdud siis pidin kõik eraldi ostma(optiline, adapter 2he co2 kasutamiseks, 4väikest co2,)

Aga oleks üks küsimus, et mis vahe on rasketel ja kergetel kuulidel, teravate ja tömpide otstega :?:(endal 850 airmagnum kuulid, teravama otsaga, raskemad)


Tore kui õhukahuvilisi juurde tuleb (y) Kui saladus pole, palju selle adapteri eest küsiti, mis lubab kasutada ka 12 g CO2 balloone?

Erinevate kaaludega on kuulid sellepärast, et õhkrelvi on erineva võimsusega. Õhupüssi kuuli disainist tulenenevalt ei ole nad eriti täpsed, kui kiirused hakkavad ületama kusagil 300 m/s. Võimsamatel püssidel aitab kiirust alla tõmmata just raskemate kuulide kasutamine. Teine aspekt on muidugi see, et raksema kuuliga on ka tabamisenergia suurem.

Kuulide kuju osas niipalju, et lapiku otsaga kuulid on kasutusel märkilaskmisel 10m peal. Jätavad märklehte hea ümmarguse augu ning hiljem lihtsam punkte kokku lugeda. Ülejäänud peaksid olema "disainitud" erinevaid otstarbeid silmas pidades. Jällegi - tootjate kodulehtedelt saab aimu, milleks nad justkui peaksid sobima. Praktika on siiski näidanud, et märki lastes pikematel distantisdel (20+m) on tihti kõige täpsemad ümara otsaga nn "domed" tüüpi kuulid. Milline kuul konkreetselt sinu püssile kõige paremini sobib, pead aga ise proovima. Nn "domed" kuulidest on soosituimad nt JSB Exact, H&N Baracuda, RWS Superdome... Ning kui oled selle "õige" leidnud, siis lihtsalt jää selle juurde.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
wanderzann
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 27, 2008 6:56 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas wanderzann »

wanderzann kirjutas:Kui saladus pole, palju selle adapteri eest küsiti, mis lubab kasutada ka 12 g CO2 balloone? .

Oioioiii see oli natuke liiga krõbe, mina kui mitte eriline laskur arvan siiski, et 1400.- on palju küsitud adapteri eest(või mis teie arvate?),aga see on teisest küljest hea jälle kui sa ei lase eriti tihti.(2 ballooni 40 eeku ja saad oma 100 lasku lasta), mõnikord ajavad ülbed varesed küll närvi ja provotseerivad seda lasku pähe, kuna suurt ei ole kasulik hoida mingi kuu aega seal sees(pidi pikapeale lekkima kergelt hakkama)siis ajavad väikesed ära ning on vägagi taskukohased.Suurest 88g pidi saama kuni 400 lasku(140.-).

Aga tänud kuulide koha pealt.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas sada »

wanderzann kirjutas:
Aga oleks üks küsimus, et mis vahe on rasketel ja kergetel kuulidel, teravate ja tömpide otstega :?:(endal 850 airmagnum kuulid, teravama otsaga, raskemad)

Raskemad lendavad suurema kaarega :D kui on hea ballistiline kofitsent kuulil siis säilitavad ka pikemal distansil rohkem energiat .Terava ja tömbi otsaga jah tavaliselt üle 25-35 meetri täpselt enam ei lenda :(
Üldiselt pole selle püssi kiirus väga suur ja arvan, et pikemal distansil oleks mõtekam kasutada just kergemaid kuule, et kuuli lennujoon oleks sirgem ja arvestamine lihtsam.Juhul kui muidugi kergemad sama täpselt lendavad.Proovi JSB Exacte ja JSB Expresse subkaliibrit raske soovitada aga enamusele meeldivad cal:4,52 :D
wanderzann
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 27, 2008 6:56 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas wanderzann »

No järgminekord kui linna satun siis proovin JSB Exacte'd ära. 8)


Ja adapteri kohapealt...Kaasa anti suur balloon ja ma sain sellega lasta KÕIGEST 150 lasku(jahipauna kodulehelt:Ühest 88-grammisest süsihappegaasiballoonist piisab 400 järjestikuse lasu sooritamiseks.) ja päev hiljem panin adapterisse 2 12g co2 ja sain lastud 85 lasku(neist 75 normaalselt, kuna rõhu lõppedes kiirus väheneb).Et ühesõnaga adapter tuleb teisestküljest jälle odavam, kuna neid väikseid on käepärast osta(40.-kahe ballooni peale pole tänapäeval midagi panna).

Suurema ballooni kohapealt, et kas alguses on see normaalne või lekib(seda ma küll ei kahtlusta aga..), sest suht kahtlane juu
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

wanderzann kirjutas:Ja adapteri kohapealt...Kaasa anti suur balloon ja ma sain sellega lasta KÕIGEST 150 lasku(jahipauna kodulehelt:Ühest 88-grammisest süsihappegaasiballoonist piisab 400 järjestikuse lasu sooritamiseks.) ja päev hiljem panin adapterisse 2 12g co2 ja sain lastud 85 lasku(neist 75 normaalselt, kuna rõhu lõppedes kiirus väheneb).Et ühesõnaga adapter tuleb teisestküljest jälle odavam, kuna neid väikseid on käepärast osta(40.-kahe ballooni peale pole tänapäeval midagi panna).

Suurema ballooni kohapealt, et kas alguses on see normaalne või lekib(seda ma küll ei kahtlusta aga..), sest suht kahtlane juu
Neid 850 AirMagnume on saadaval erinevate võmsustega, lahjemate puhul pole vast 400 lasku võimatu. Vaatasin korra ka PyramidAiri lehele - seal öeldakse, et 88g ballooniga saab kuni 200 lasku, seega umbes seal kandis ilmselt see arv on... :roll:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas sada »

wanderzann kirjutas:
wanderzann kirjutas:Oioioiii see oli natuke liiga krõbe, mina kui mitte eriline laskur arvan siiski, et 1400.- on palju küsitud adapteri eest(või mis teie arvate?),aga see on teisest küljest hea jälle kui sa ei lase eriti tihti.(2 ballooni 40 eeku ja saad oma 100 lasku lasta), mõnikord ajavad ülbed varesed küll närvi ja provotseerivad seda lasku pähe, kuna suurt ei ole kasulik hoida mingi kuu aega seal sees(pidi pikapeale lekkima kergelt hakkama)siis ajavad väikesed ära ning on vägagi taskukohased.Suurest 88g pidi saama kuni 400 lasku(140.-).

Kui nii vaadata et ostsin kasutatud 6,8liitrise 300bar ballooni 2000eek ja selle õhuga täitmine maksab ca 50eek ning sellega saab lasta ca 1500-2000lasku (27-30jouli)st või umbes 5000 16joulist, siis on PCP ikka puhta odav võrreldes CO2 :shock:
Kas ise poleks mõtekam laadida näiteks suurest 5-6kg CO2 kustutist?Iseasi palju see jälle maksab :M
wanderzann
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 27, 2008 6:56 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas wanderzann »

Noojah, vaatasin seda walther dominatorit(lisadega) ja see oleks läind koos pumbaga maksma 17 000.-Aga kuna ma olen öelnud, et eriline fanatt ei ole ning lasen mitte väga tihti siis käis ka 7500.- komplekt.Aga tähtis on et ise rahul olen :D

Ja kuidas ma seda kustutist laeksin? :)
Vasta