Millist õhupüssi soovitate?

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas baikal »

Kui nii vaadata et ostsin kasutatud 6,8liitrise 300bar ballooni 2000eek ja selle õhuga täitmine maksab ca 50eek ning sellega saab lasta ca 1500-2000lasku (27-30jouli)st või umbes 5000 16joulist, siis on PCP ikka puhta odav võrreldes CO2 :shock:
Kas ise poleks mõtekam laadida näiteks suurest 5-6kg CO2 kustutist?Iseasi palju see jälle maksab :M[/quote]

Vaadake linki: http://www.tartutuli.ee/index.php/page,pood

5 kg CO2 kustuti hind E-poest tellituna (+ arvatavasti kohaletoimetamise tasu...) - 1790.- EEK
ja "jällelaadimine" - 125.- EEK

vedruõhuka omanik baikal arvab, et polegi niiväga kallis :)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas sada »

tan kirjutas:Selge, jälle targem natuke.

Igaljuhul panin nüüd mingi komplekti kokku oma esimeseks püssiks

T12 Synthetic Õhupüss 4.5mm, PCP, komposiitkaba 10,858.00
FX Pump 200bar, kevlarvoolikuga 50cm 3,401.00
Optiline sihik MTC Viper 4-16x50 IR SBC, 30mm 4,746.00

Sihikul on kinnitused kaasas (Optika kinnitusjalad, A=22 ja B=21). Ega seal relvale paigaldamisega mingeid konflikte ei teki?

Kuna pumpbal kirjas 200bar, püssi balloon ise aga 220bar, tähendab see seda, et saan vähem effektiivseid laske teha väiksema rõhu tõttu..?


Jahipaunas müügil ka algselt vaadatud Walther 1250 Dominator, millel üldse 350bar balloon peal. Kuidas lood selle pumpamisega on? Ning kas ülaltoodud pumbaga saab ka erinevate tootjate balloone pumbata (praegusel juhul FX ning Walther)?

Loodan, et pole oma komplekti veel ära tellinud, sest enne sellist suuremat ostu tasub ikka vähe ringi ka vaadata, kui just raha laialt käes ei ole :D Uurisin vähe Eesti erinevate netipoodide hindu ja tuli välja, et estairguncenteris on Typhoon 12T täitsa kohapeal olemas (y) Sünteetilise kabaga 8500eek, 11500eek puukabaga ja Fx pump 2700 eek .Nii et võib õelda, et pumba saad sealt praktiliselt tasuta kaasa :D Typhoon koos pumbaga maksab ainult 9000 eeki (y) mis muudab näiteks kallimate vedrukate ostmise plaani minuarust mõttetuks :VS
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Nii et võib õelda, et pumba saad sealt praktiliselt tasuta kaasa :D Typhoon koos pumbaga maksab ainult 9000 eeki (y) mis muudab näiteks kallimate vedrukate ostmise plaani minuarust mõttetuks :VS

Need on tõesti päris OK hinnad (y)

Diskussioon teemal vedrukas vs eellaetav ei ole siiski nii ühene :wink: Mujal maailmas üsna mitu venda silma jäänud, kes on omanud meie mõistes müstilises koguses õhkrelvi ja lasevad ikkagi kõige meelsamini vedrukatega. Põhjus on nende sõnul selles, et eellaetavaga laskmine ei paku pinget - kuhu sihid, sinna tabad. Vedrukaga aga igaüks "automaatselt" täpselt ei lase, pead vaeva nägema ja nii mõjub õnnestumine saavutusena, andes neile suurema rahulolu kui eellaetav 8)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas sada »


Vaadake linki: http://www.tartutuli.ee/index.php/page,pood

5 kg CO2 kustuti hind E-poest tellituna (+ arvatavasti kohaletoimetamise tasu...) - 1790.- EEK
ja "jällelaadimine" - 125.- EEK


vedruõhuka omanik baikal arvab, et polegi niiväga kallis :)[/quote]
Hind täitsa (y) Umbes kuu aega tagasi, kui ees ootas nädalane automatk otsisin just samat asja, aga ei leidnud :( Meil oli küll vähe teine eesmärk CO2 jaoks, nimelt selle (b) ülikiireks jahutamiseks õhtul telkimislaagris :mrgreen: -78 kraadi mõjub väga positiivselt soojale (b)
Vähe nüüd õhuka teemasse ka :D Väikseid 12g balloone täidetakse nii, et tühja ballooni siise aetakse vint,keeratakse sinns sisse autoventiili nippel ja balloni välisküljele lõigatakse ka keere peale, et saaks seda ülemineku abil co2 kustutiga ühendada :) Täidetav 12g balloon näeb välja umbes nii Pilt
ja laadimine toimub umbes nii Pilt
ja loomulikult peab tegema ka "treialionule" väikse (b) , et ta teeks vastava ülemineku :D Tegelikult pole ma co2 laadimisega eriti kodus :oops: Muidu veel pilte ja jutt "võõras keeles" :D on siin http://talks.guns.ru/forummessage/24/147968.html Eestikeelset juttu co2 laadimisest leiad ilmselt Paintballi foorumist http://ozkpaintball.ee/foorum/index.php?sid=afdcb0488cdbcfd64e1e5186a892cee3
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas baikal »

Diskussioon teemal vedrukas vs eellaetav ei ole siiski nii ühene :wink: Mujal maailmas üsna mitu venda silma jäänud, kes on omanud meie mõistes müstilises koguses õhkrelvi ja lasevad ikkagi kõige meelsamini vedrukatega. Põhjus on nende sõnul selles, et eellaetavaga laskmine ei paku pinget - kuhu sihid, sinna tabad. Vedrukaga aga igaüks "automaatselt" täpselt ei lase, pead vaeva nägema ja nii mõjub õnnestumine saavutusena, andes neile suurema rahulolu kui eellaetav 8)[/quote]

Õige- Delta! Muu maailmaga niiväga kursis pole aga minu maailmas on koht kahele vedrukale: esimene on siis vana hea venelane Baikal Izh-512M ja teine Slavia 634. Ma ei saa siin kontekstis mainimata jätta, et arvatavasti lasen vana hea venelase endale viimaste valgete linade vahele minnes kõrvale asetada. :roll: Et siis miks? A lugege, mida Delta siin ülalpool ütles: (tsiteerin - Põhjus on nende sõnul selles, et eellaetavaga laskmine ei paku pinget - kuhu sihid, sinna tabad. Vedrukaga aga igaüks "automaatselt" täpselt ei lase, pead vaeva nägema ja nii mõjub õnnestumine saavutusena, andes neile suurema rahulolu kui eellaetav )
Ma rõhutan veelkord mehe kuldseid sõnu - igaüks täpselt ei lase.... No mai saa kiidelda aga helgematel (võid ka lugeda: selgematel) päevadel laseb baikal oma iizhevski relvatehase meistrite meistritööst 20-lt meetrilt püssi avasihikut sirgelt tulejoonel hoides coca plastpudeli korke. No ma ei väida, et just iga kolmas laks pihta läheb aga soodsate ja ettenägematute juhuste koostoimel on seda juhtunud küll. Arvestamata siinjuures tõenäosusteooriat.
Et siis mida ma sellega öelda tahtsin.... pagan küll - no on robustne pill aga allub hästi mehe tahtele. Kergesti tuunitav ja de-tuunitav :mrgreen: , oma hinna kohta suhteliselt hea kvaliteediga materjalidest tehtud. Ja laseb sinna, kuhu (suunas) sihid. See oligi peamine. Lisaks siia veel, seda, et omanikul peaks paras ports kohitud kassi kannatust olema, et Gamo'dega, Crossman'idega, Hatsan'idega või kasvõi Taifuunidega ühe joone taha astuda.
Muide - nalja on saanud juba vana hea venelasegagi niipalju, et Slavia - va Tšehhide imerelv mul veel IKKA karbist välja võtmata on :) (b) (y)

Baikal.
tan
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 24, 2008 1:02 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas tan »

sada kirjutas:
tan kirjutas:Selge, jälle targem natuke.

Igaljuhul panin nüüd mingi komplekti kokku oma esimeseks püssiks

T12 Synthetic Õhupüss 4.5mm, PCP, komposiitkaba 10,858.00
FX Pump 200bar, kevlarvoolikuga 50cm 3,401.00
Optiline sihik MTC Viper 4-16x50 IR SBC, 30mm 4,746.00

Sihikul on kinnitused kaasas (Optika kinnitusjalad, A=22 ja B=21). Ega seal relvale paigaldamisega mingeid konflikte ei teki?

Kuna pumpbal kirjas 200bar, püssi balloon ise aga 220bar, tähendab see seda, et saan vähem effektiivseid laske teha väiksema rõhu tõttu..?


Jahipaunas müügil ka algselt vaadatud Walther 1250 Dominator, millel üldse 350bar balloon peal. Kuidas lood selle pumpamisega on? Ning kas ülaltoodud pumbaga saab ka erinevate tootjate balloone pumbata (praegusel juhul FX ning Walther)?

Loodan, et pole oma komplekti veel ära tellinud, sest enne sellist suuremat ostu tasub ikka vähe ringi ka vaadata, kui just raha laialt käes ei ole :D Uurisin vähe Eesti erinevate netipoodide hindu ja tuli välja, et estairguncenteris on Typhoon 12T täitsa kohapeal olemas (y) Sünteetilise kabaga 8500eek, 11500eek puukabaga ja Fx pump 2700 eek .Nii et võib õelda, et pumba saad sealt praktiliselt tasuta kaasa :D Typhoon koos pumbaga maksab ainult 9000 eeki (y) mis muudab näiteks kallimate vedrukate ostmise plaani minuarust mõttetuks :VS


Peale 3 päeva ootamist sain jah sealt samade hindadega kirja tagasi :wink: Lisaks veel AGS optika 16x56 hinnaga 3800.- eek. Ehk kokku 15K, mis peaks igati OK olema.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas sada »


Peale 3 päeva ootamist sain jah sealt samade hindadega kirja tagasi :wink: Lisaks veel AGS optika 16x56 hinnaga 3800.- eek. Ehk kokku 15K, mis peaks igati OK olema.

Soovitan siiski põhjalikult kaaluda 300bar ballooni ostmist vaatamata kallimale hinnale, sest pärast pumba proovimist sa ei jõua ennast ära kiruda ,et "miks ma küll ballooni ei ostnud" :VS Nii on siiamaani kõigiga juhtunud, kaasaarvatud mina ise :D Ballooniga 45 sekundit või 10min (koos paari min. pausiga) pumbaga rasket füüsilist tööd, peale mida käed ei ole eriti laskmiskõlbulikud rikuvad kogu mõnu ära.Vaadates kuidas mitme kilovatine kompressor (inimene suudab lühiajaliselt ainul paarsada vatti välja anda :wink: ) 10 minutit ballooni 200barilt 300ni pumpab ja mõeldes, et ise oleks pidanud seda tööd pumbaga tehes 7,5 tundi järjest uhama, tekitab hea tunde küll ja 50eek käid rõõmuga selle eest välja :D
Uus 6L balloon maksab 3800 eek+1800 laadimiskomplekt http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=73 ja http://www.field-target.ee/?section=et/505&class=shop_order_center&action=show_items&id=199aga kasutatud saab 2000- 2500 eest kätte.Sellega saad Typhooni täita umbes 28-39 korda.Kui täpsemalt huvitab siis PS.
Parandan vähe andmeid erinevad programmid näitavad erinevaid laadimiste arvusid, Chairgun 2 näitab 39 ja FillCalc 28 laadimist :M Aga üldpilti see eriti ei muuda :)
Reps
Postitusi: 21
Liitunud: R Sept 19, 2008 1:07 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Reps »

Mina soovitan Diana 350 magnumit...PCP on juba järgmine klass.


Kuna plaanis edasi minna PCP peale siis on võimalik, et minu Diana tuleb müüki lähi kuudel. 8)
Kui on huvi PS mulle ja räägin lähemalt.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

Reps kirjutas:Mina soovitan Diana 350 magnumit...PCP on juba järgmine klass.


Kuna plaanis edasi minna PCP peale siis on võimalik, et minu Diana tuleb müüki lähi kuudel. 8)
Kui on huvi PS mulle ja räägin lähemalt.
Lihtsalt huvi päras - kas sul oli/ on optika ka seal peal?
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Reps
Postitusi: 21
Liitunud: R Sept 19, 2008 1:07 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Reps »

Aga loomulikult on optika peal... ei kujutaks hästi ettegi ilma optikata.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

Reps kirjutas:Aga loomulikult on optika peal... ei kujutaks hästi ettegi ilma optikata.

Mis optika oli?
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Reps
Postitusi: 21
Liitunud: R Sept 19, 2008 1:07 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Reps »

Nikko Stirling Gold Crown AirKing 4-12x42 Mil-Dot

Müüja andis kätt piiblil hoides aastase garantii, et peab just minu Diana 350 magnumi peal vastu. (aasta pole weel täis) Eks näis. 8)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Delta »

Reps kirjutas:Nikko Stirling Gold Crown AirKing 4-12x42 Mil-Dot

Müüja andis kätt piiblil hoides aastase garantii, et peab just minu Diana 350 magnumi peal vastu. (aasta pole weel täis) Eks näis. 8)

Väga hea, siis on NS GC seeria ikka tõsine vedruka sihik, mida võib julgelt soovitada, kui asi juba Diana "scopekilleril" vastu peab. (y)

Kui viitsid võiksid oma püssist ka väikese ülevaate teha enne kui maha müüd. Koostekvaliteet, mugavus, täpsus jms. Dianadest polegi siinses foorumis vist suurt juttu olnud...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Reps
Postitusi: 21
Liitunud: R Sept 19, 2008 1:07 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas Reps »

Nüüd siis DIANA 350 Magnum Classic müüdud... võin erapooletult rääkida. :D
Mis ma võin siis öelda: äärmiselt hea relv. Käes tundus ikka relva moodi olema mitte mingi soss püss.
Kooste kvaliteet: eeskujulik isegi sisemised frees pinnad korrektselt siledaks lihvitud. Ainukesed asjad mis ära lagunesid olid sihikute peal olevad fiiber junnid need mis on erksat värvi(põrusid lihtsalt küljest ära)
Raud: eeskujulik pärast mitmeid tuhandeid laske ei märganud mingeid kulumist või ebatäpsuse tekkimist.
Täpsus: Ütleme nii JSB Exact Heavy’dega täiesti rahuldav (Võib isegi hea 60m pealt Gini purki toksida oli täiesti võimalik kuid eeldas harjutamist), arvestades relva jõudu. Kui vedrult oli kaks tükki küljest murdunud muutus relv veel eriti täpseks :P Nii et jõu nimel tuleb ohvreid tuua.

Nüüd siis kõik, kui mingeid mõtteid juurde tuleb täiendan.
tonn
Postitusi: 33
Liitunud: E Mai 05, 2008 6:03 pm

Re: Millist õhupüssi soovitate?

Postitus Postitas tonn »

Tere. Mul ikka plaan muretseda Diana 460. (350m/s.) Vedrupüss tundub hea sobilik mulle olevat. Poodnik soovitas ja lisas et samaväärset raske leida. Kuuli suur algkiirus pidi säilima ka pärast paari tuhandet lasku,väga kvaliteetne püss. On kellegil kogemust?
Vasta