Hoppes BoreSnake

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ka nahistasin näpitsatega kuuli siia ja sinna poole, kuni pool sellest näpitsate vahele jäi. Kal siis 222 rem ja kuuliks Norma SP 4,0g.
Ei saanud kohe kuidagi, st uudishimu sai minust võitu. :D Otsisin kapist välja püssi ja ühe padruni. Esiteks ei suutnud kuuli püssitorusse toppida, vindiharjad segasid ja seda sinna ikka jõuga otsa toppides, jäid kuulile vaid vindiharjade jäljed. Kui isegi oleks saanud mingit moodi selle kuuli sinna otsa siis vaevalt see 2mm (nihikuga mõõtsin) silindrilist osa oleks kuuli rauas kinni pidanud vajalikul määral. Kui nüüd mõelda juurde seda, et toruots liivane siis on jah väga mõistlik sinna otsa kuuli toppida ja selle abrasiiviga toru otsa töödelda (st nahistada). Ja see tihe pabertropp käib vist ka huumori rubriigi alla. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

Ega see kuul nüüd sinna küll jäigalt kinni ei jää.! Pead ikka suruma ja samal ajal väänama. Mis liiva puutub siis see tuleb küll selle töö ajaks padrunipesas poole ajada (puhuda, pühkida).
Tropp kesta ette kuuli asemel tõesti vajalik, muidu tuleb rohi juba rauda lükkamise ajal kogemata välja ja eks see tropp lükkab ikka seda rämpsu mskil määral välja ka.
Mina olen selle kõik ise oma nahal ära proovinud ja ka jahikaaslast aidanud.
Enamasti on siiski tegu olnud lumega, mis koeraga sea järgi joostes rauda ladestus. viimasel ajal olen lihtsalt raua otsa isoleeriga kinni teipinud . Laske täpsusele see igatahes mõjunud ei ole. Sai ka igaks juhuks tiirus proovitud
EDU :)
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

mul padruniks 7,62 -53R ja toru Sako oma mis aretatud Winchesteri 1895a mudelile
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jutt kipub pealkirjast "veidi" kaugenema! Mõeldud ikka relva puhastamist selle nööriga(eesti keeles),mitte lume v muda eemaldamist rauast.Nüütseks olen kasutanud seda puhastusnööri juba üle aasta ja ütleks ,et poolautomaadi puhastamiseks väga ideaalne,just sellepärast ,et seal ei pääse vardaga eriti õigelt/pdrunipesa poolt ligi! Paukpadruniga (kui see muidugi porisesse rauda mahub ja samuti kinni ei kiilu,et mõlemad otsad kinni) soovitaks :idea: hoopis leiget vett ,mis ka lume ja jää sulatab,isegi väljast poolt kasutades! Kui omal "anum " tühi palu sõpra,keegi ikka aitab :wink:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

tireb kirjutas:kui vindil raud sodi täis ja muud vahendit käepärast pole, murra kuul kestast välja , väike paber tropp surve tekitamiseks kesta otsa ja lase üks suts vastu taevast. Raud puhas, mõni kübe põlemata rohtu ehk jääb sisse :lol:


Soovitan need postitused kustutada. Igast jama soovitades võib rohkem jama tulla kui vaja oleks.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

Sina vist seda masti mees, kes kõik asjad firma teeninduses korda ajab. Siin see jutt nendele meestele kellel käed kõverad ei ole, mis siis peale hakata ja kuidas asi kiiresti ja käepäraste vahenditega kasutus kõlblikuks teha.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul ka käed kõverad pole ja olen otsinud plastkattega traadijupi (jupp nööri või jõhvi käib ka), mille otsa silmuse teinud, siis kuskilt ikka jupp kaltsu saad. Ajad silmuse toru otsast sisse, lukukojas paned kaltsu taha ja tõmbad läbi. Ei mingit jama liivaga, et see kuuli alla võib jääda või seda, et põlemata rohtu rauda jääb. Silmnägu jääb terveks ja milleks asjatut müra kära paugu näol teha tühja tähja pärast. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:Mul ka käed kõverad pole ja olen otsinud plastkattega traadijupi (jupp nööri või jõhvi käib ka), mille otsa silmuse teinud, siis kuskilt ikka jupp kaltsu saad. Ajad silmuse toru otsast sisse, lukukojas paned kaltsu taha ja tõmbad läbi. Ei mingit jama liivaga, et see kuuli alla võib jääda või seda, et põlemata rohtu rauda jääb. Silmnägu jääb terveks ja milleks asjatut müra kära paugu näol teha tühja tähja pärast. :D


Sa kakuke oled ikka nõrk mees, võtad asja mõistusega... pahapaha 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

gunnar kirjutas:Sa kakuke oled ikka nõrk mees, võtad asja mõistusega... pahapaha 8)

Vähemat ei lähe ma püss näpus teenindusse, millel torus liiva. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:
gunnar kirjutas:Sa kakuke oled ikka nõrk mees, võtad asja mõistusega... pahapaha 8)

Vähemat ei lähe ma püss näpus teenindusse, millel torus liiva. ;)


Tühja sest liivast, jama nende asjadega millele teenindust ei ole... No viska minema ja osta uus :)
Põnn
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 15, 2004 8:59 pm

Postitus Postitas Põnn »

Hea et selline asi ka müüki jõudnud.Endal sai analoogse komplektiga(kus oli ainult nöör, õlipudel ja harjake ning kõik see plastikkarbis) aastaid tagasi Eesti kaitseväes kasutatud.Siis kui sai jahimeheks hakatud ja peale sileraudse ka vint relv soetatud meenus ka see vahava asjake.Tol hetkel sellist vidinat kuskil müügil polnud või lihtsalt ei oskanud otsida ja läbi ussi m..i sai see militaar vidinake lõpuks soetatud.Kellele kuidas aga isiklikult rõhutan veelkord isiklikult meeldib mulle see nööriga varjant rohkem ja kuna ta on selline mõnusalt kompaktne siis reisib ta relva kotis kogu aeg kaasa.Kui vaja mingil põhjusel toru puhtaks tõmmata hea võtta.
Põhjalikumal puhastamisel siis kasutan varrast ainult harjaga, lõpp puhastuse ikkagi nööriga.
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Postitus Postitas Winnetou »

Tere. Tahtsin küsida pisut teemast mööda, aga sellest on siin möödaminnes räägitud. Kasutatakse kuuli kleepsu või ka mingit teipi raua otsa liimituna. Just sellepärast ,et sodi rauda ei sattuks. Keegi seda ju vahetult enne lasku ära ei võta, st. lastakse kuuliga auk läbi. Kas selline asi mõjutab kuidagi relvarauda. Või kui see on täiesti OK peaks ka ise nii kleepima hakkama.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Aastaid tagasi olid meil jahis rootslased oma vägevate torudega ja kõigil olid torude otstes kleepsud ees ja need lendavad eest kui pauku teed.Kasuta julgesti,ei lähe toru lõhki :)
võimalikult suurem ports
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Postitus Postitas plaaster »

Ise kasutan koeraga metsas mütates oma komblil teist hooaega järjest troppe, mis on raudade otstesse lükatud ja nii olen lume ja muu sita sattumisest rauda pääsenud. Laskmistäpsuse osas mingit probleemi täheldanud ei ole (ajus sees olles on vahemaa ka suht olematu).
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kas lased ka troppidege või eemaldad need enne laskmist?
Vasta