Hoppes BoreSnake

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Hoppes BoreSnake

Postitus Postitas bighornet »

http://www.baltichunter.ee/pood/product ... 2910a963ba
Usutavasti on keegi sellist universaalset ja hõlbustavat madu-abivahendit kasutanud. Küsiks, et mis diapasoonis kaliibritele ta sobilik siis oleks? Jääks nagu erimõõduliste varrastega jamamine ära. Mugav kaasas kanda küll.
Ja kas siis see kogu kupatuse lõputu mustast õlist puhastamine liiga tüütu ei tundu?
Mart ehk promoks?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Päris universaalne kaliibrite suhtes ta pole ja ega saagi sellist teha, sest rauda harjav osa peab ikka kaliibrile sobima. Mõeldud ikkagi välitingimustes kiirelt raud sodist puhtaks saada, et ei tekiks olukorda nagu minul juhtus, palvetasin, et jumala eest looma ajust välja ei tuleks. Ei tea kuidas ma kukkusin ja raua suue oli igasugust jama täis, urgitsesin küll oksakesega enamvähem puhtaks, aga mingit jama jäi ikka sisse ja siis hoidsin hinge kinni, et looma ei tuleks, sest lasta sellise rauaga ka ei tahtnud ja oligi päev lörris, enne kui koju sain ja raua puhtaks. Sealt siis ka mõte neid madusi müüma hakata.:)
Aga eduliselt saab raua-madu ka kodus relva puhastamisel kasutada, kokkuhoid lapikeste ja tropikeste pealt tuntav ja nöör on igasuguste lahustite kindel, pestav ning korduvkasutatav. Forrest vaht sisse, pärast paar korda nööriga läbi ja puhas!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sellest keerulise nimega asjandusest ei tea küll midagi aga ehk konkreetse jahipidamise korral üks iidne praktiline tarkus kuluks ära: endal mul alati karbikesega taskus kaasas tugeva kapronnööri otsa seotud veneaegne pehme 12 kal torupuhastushari või kuidas teda iganes nimetada. Nööri teises otsas 8,6 kartets. Kui nüüd lumi, vihm, muda või midagi muud torusse juhtub sattuma, siis suurem saast oksaga eest ära, poetad kartetsi toruse, see tassib nööri järele ja tõmba lihtsalt hari torust läbi. Kui esimese korraga läikima ei löö korda operatsiooni. Lollikndel ja tõhus. Sama igaks juhuks ka vindi jaoks kuna suurulukijahis mul kaasas alati mõlemad püssid. Valin vastavalt konkreetsetele tingimustele, võsa vahele vindiga ei roni. Vindi nööri otsa panin pikliku ca 5mm läbimõõduga kolmesentimeetrise tinapulga aga aitab ka olenevalt kaliibrist paar-kolm väiksema läbimõõduga kartetsi. Kinnitate nagu tina ikka tamiilile kalapüügilgi. Et kergem tõmmata oleks võtke maast või põõsast mingi oksajunn ja kerige paar keerdu nööri ümber. Mind varasemal ajal kui veel ajus käisin mitugi korda sandist olukorrast välja aidanud. Tegelikult, vindi puhul pole alati harja vajagi, aitab kui nööri teises otsas on ca 1cm läbimõõduga aas millest pehme puhastuslapi läbi paned.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

abivahendid

Postitus Postitas Kallekke »

Mul see madu vedeles jahitoa seinal aastat 3-4,mina tema järgi puudust ei tundnud,võibolla kui pikemaks ajaks jahile minna siis aga kaliibriks oli 30. ja ega neid erilist kal valikut tollajal polnud, oli vist22-le ja haavlipüsside mõõtu ka, kallis ka teine 25€ õnneks nurus tuttav ta endale ja maksis kinni.Talvel ikka püssitoru otsa 16mm-ne märklaua kleeps ja jäävad kiires olukorras üllatused ära.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Ise nokitsesin oma .22lr-i puhastamiseks trimmerijõvist asja. Yhte otsa väike aas, kiirliimiga fikseerida ja kahanev termoryy liimi peale. Väike kaltsujupp aasa sisse ja tõmmata läbi toru, viimasena õline kaltsutykk läbi tõmmata. Väga hea ja öko lahendus, mis puhastab nagu vana mees.
Viimati muutis Estlander, E Mär 19, 2007 9:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: abivahendid

Postitus Postitas bighornet »

Kallekke kirjutas:...siis aga kaliibriks oli 30. ja ega neid erilist kal valikut tollajal polnud...


Selge sott! konkreetne kaliiber. Vähemalt sellest ma saan nüüd ikka õigesti aru, et 7,62. ja siit võib omakorda järeldada, et 6,5 ja 7 mm käib kaa. Tänud!
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

ei tea kas näiteks püstoli/revolvri 9mm võiks 7.62 rauas ka kasutada või peaks ikka kaks eri kaliibrit hankima?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kasutan seda madu-ussi juba kolmandat aastat.Kui esimese soetasin,siis Eestis neid veel ei müüdud ja ega piiri tagantki kõiki kaliibreid saada polnud(loomulikult igasse poodi ei jõudnud).Vindi kaliibritega polnud väga suurt probleemi aga 16kal küll ei leidnud.Tuli siis 12-ga terve hooaeg läbi saada.Poes öeldi,et tuleb kuivalt läbi toru tõmmata aga mina kasutan ikkagi Brunoxit.Ega ma muidugi tea kas ka õigesti teen. :?:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mind imponeerib just see, et seda on hea jahil kaasas kanda ja hädajuhul, nagu Mardil, saab sodi lihtsasti rauast eemaldada, sest ega mudase rauaga pauku küll ei taha teha.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ok, jätame vintrelva puhastamise kõrvale, aga kui sellega siledat puhastada, siis näiteks peale brunoxiga leotamist tuleb ikka igasugust jubedat saasta sealt välja. Minu küsimus, et kas siis kasutajad pesevad seda iga kord peale kasutamist pesupulbriga kraani all või kuidas?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuna poolautomaati vilets puhastada ,siis mind hakkas ka asi huvitama.Kuidas see algne torust läbisaamine ikkagi täpselt toimub,kas suudmekompensaator ei sega asja? Sai siin kellegi õpetuse järgi trimmeri jõhvist kunagi midagi tehtud ,sellega oli küll mängimist ,et jõhvi otsa kompensaatorist läbi saada?
Kivi kotti!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Olen sellega puhastanud Browning Bar poolautomaati ja 12kal poolautomaati.Toimib ilusasti.Pesnud olen korra aastas pesumasinas vastavalt vajadusele.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

kui vindil raud sodi täis ja muud vahendit käepärast pole, murra kuul kestast välja , väike paber tropp surve tekitamiseks kesta otsa ja lase üks suts vastu taevast. Raud puhas, mõni kübe põlemata rohtu ehk jääb sisse :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Oled Sa ise kunagi proovinud vindil kuuli otsast ära murda jahil olles? Räägi mulle ka, et mis pidi see käib? :lol:
Pärast ma räägin, kuidas olen ise kodus näpitsatega kuuli kestast eraldades selle pooleks murdnud selliselt, et sellest ikkagi pool kesta sisse jäi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

Oled Sa aga üks vägivaldne mees ikka küll :!: Asi vägagi lihtne. Sul ju vastav abivahend relvaraua näol kaasas?
Istud kännule, kontrollid ega Sinu abivahendis ei ole padruneid.
Võtad ühe laetud padruni kübara poolt pihku, pistad kuuli poole kalibreeritud abivahendisse e. relvarauast sisse. Vähekene nahistad padrunit väänates, kord paremale vasakule ette ja taha kuni kuul loksub ja käes ta ongi. Siis padrun rauda ja sutsti vastu taevast. Nii lihtne see kõik ongi.
Nüüd aga räägi oma vägitegudest näpitsatega :D
Vasta