Foorum ja anonüümsus

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Tekkis küsimus, kui vana on hr. jaak.siloauk?
jaak.siloauk

Postitus Postitas jaak.siloauk »

shooter kirjutas:Tekkis küsimus, kui vana on hr. jaak.siloauk?


Kas huvi on iskiklik või ? ... olen u 40 aastat juba vana. :?
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

jaak.siloauk kirjutas:
shooter kirjutas:Tekkis küsimus, kui vana on hr. jaak.siloauk?


Kas huvi on iskiklik või ? ... olen u 40 aastat juba vana. :?

Jutt on selline põhikooli õpilase oma.
peeter

Postitus Postitas peeter »

Igati nôus shooteriga , aga jah , kahjuks on sedasi , et foorumis kasutajaks saab iga vend , kes vâhegi viitisb omale mingi nime vâlja môelda . Kunagi oli " Posimehe" kommentaaride kirjutamisega tohutu skandaal , peale mida nôuti iga kommenteerija isiku avaldamist vâhemalt toimetuse tarvis , alles siis sai omale nn. aliase vôtta ja selle all suhelda . Pole kûll Postimehe fânn ja ei tea kas asi ka tegudeni jôudis , aga pôhiolemus asjal siiski ôige . Palju môttetut juttu jââks tâhelepanuta ja ei saaks ilusat asja risustada . Aga eks see ole foorumi omanike pârusmaa , sellel kôigel vist natuke teine eesmârk . Aga siiski kutsuks siinkohal kôiki kaasarââkima . Äkki oleks vôimalik siiski teha eraldi nurgake neile kellel on oma nimi ja liituda saab sellega siis kui oled selleks valmis ! Niikauaks on tavafoorum kâeharjutamiseks .
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

peeter kirjutas:..." Postimehe" kommentaaride kirjutamisega tohutu skandaal , peale mida nôuti iga kommenteerija isiku avaldamist vâhemalt toimetuse tarvis , alles siis sai omale nn. aliase vôtta ja selle all suhelda...


OT:

Postimehe kohta ei tea, aga Eesti Päevaleht Online versioonis on selline meetod juba kasutusel, kasutajaks registreerumisel tuvastatakse isik tõsikindlalt toimetuse jaoks ära ja siis võta endale selline alias nagu meeldib (mõistuse piires eeldatavasti siiski).

BM
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vat minul seda probleemi ei ole, esinen oma nime all, sest nii mõnigi anonüümse isiku poolt antud laadimisparameeter või soovitus võib olla (kogenematu jahimehe jaoks) eksitav või ohtliku sisuga. Ma suudan küll kümmekond nime ja inimest kokku viia aga tõesti, enamus foorumi liikmeid on suht tundmatud...

Kust mina peaks teadma, et Puukoi on näiteks hoopis Arno Laanpere?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Päris hästi öeldud. See anonüümse nime alt lahmimine hakkab üsna ära tüütama.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Priit kirjutas:Päris hästi öeldud. See anonüümse nime alt lahmimine hakkab üsna ära tüütama.


Mõtlen samamoodi. Tegelikult peaks selle teema nüüd juba pooleks lööma, relvadega pole siin midagi pistmist.
Ise olen oma päris nimega siin koguaeg ja pakun et ka Priit pole Juhani hüüdnimi :)
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

no minu nimes pole ka kahtlustki :D ubin pole pirni nimi.

Teen ettepaneku teema poolitada ja arutelu jätkata mõnes teises (nt mis võiks teisiti olla) alafoorumis.
jaak.siloauk

Postitus Postitas jaak.siloauk »

gunnar kirjutas:
Priit kirjutas:Päris hästi öeldud. See anonüümse nime alt lahmimine hakkab üsna ära tüütama.


Mõtlen samamoodi. Tegelikult peaks selle teema nüüd juba pooleks lööma, relvadega pole siin midagi pistmist.
Ise olen oma päris nimega siin koguaeg ja pakun et ka Priit pole Juhani hüüdnimi :)


Kahju on tõesti et selles foorumis on anonüümse nimega võimalik toimetada. Igal juhul oleks pooltel "keelepeksjatel vähemalt poole jagu suu kinni kui oma nimi mängus. Kuid austan veel (ikka veel) karja kombeid kuniks reeglid on sellised. Kadedus on valdav kuid usun et asi paraneb ajas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Poolitasin selle teema ära!
Need, kes pirisevad, et foorum anonüümne jne. eriti pole neid ühelgi foorumi üritusel näinud. Paljusid ma ei tunne, aga samas saan öelda, et just tänu foorumlaste kokkutulekutele ja üleüldse tiba aktiivsemale kaasalöömistele tunnen ka paljusid. Mehele metsast ei ütle nimed Priit ja Mart ka mitte midagi, kui kokkupuudet pole omanud ja nägu näinud pole.
Kes soovinud teada saada, kellega tegu, arvan et saab seda ka varem või hiljem teada. Vihjeks, vaata kas või e-maili aadressi postituse all ja juba need räägivad vahest üht koma teist. Paljudele ei ütle ka minu päris nimi Janek Kuld midagi, aga kakukest tunnevad juba paljud. :D
Ps. Kes kellegi nime teada tahab, võimalus seda ju privas küsida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Me oleme kasutajaid ka banninud korduva foorumi risustamise ja läbupostituste eest, enne vaatleme nats, et mis kasutajaga on tegu ja kui see jutt, et a'la "mida arvate 500000.- püssist" jätkub siis tulebki raske otsus vastu võtta ja kasutaja teisaldada.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ma arvan, et tänu anonüümsusele julgeb just mõni inimene natuke rohkem siin küsida ja pärida. Seda just nooremate puhul. Ikka arvatakse, et eks mõni oma pundi mehi ka foorumit loeb ja jama ka kui lolli küsimuse küsin. pärast jahis pilatakse.
Privas kirjutades kasutan ikka harjumusest oma päris nime ja olen siin paljudega kirjavahetust pidanud ja teistel tundub olema sama harjumus.
Eks see anonüümsus ühel juhul on hea, teisel puhul halb. Aga adminni jaoks võib ju ankeedi päris nimega täita küll. kellele see ikka halba teeb. Eks neid idioote, kes on soovitanud kopraid või vareseid mürgiga hävitada jne. on siin ikka olnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:Ikka arvatakse, et eks mõni oma pundi mehi ka foorumit loeb ja jama ka kui lolli küsimuse küsin.

Kusjuures loevadki. ;)
Ja üllatavalt paljud loevad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Ikka arvatakse, et eks mõni oma pundi mehi ka foorumit loeb ja jama ka kui lolli küsimuse küsin.

Kusjuures loevadki. ;)
Ja üllatavalt paljud loevad.

Ja järjest rohkemad loevad. Kui enne olime oma pundist Joosepiga siin ainsad, siis nüüd on siinse lehe külastajaid järjest juurde tekkinud. Eks on sede lehte jahis promotud ka. Vaatasin, et alles hiljuti on üks end registreerinud.
Siinkohal tervitused foorumiga liitumise puhul Dumale. Aktiivset sõnavõttu sulle.
Vasta