Foorum ja anonüümsus

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Selline anonüümsus hea ei ole, kiputakse üksteist põhjendamatult solvama... Suuremad lahingud siin saidil on vist läbi ja rahulikumaks on jäänud... Mina mäletan küll kui siin pöördutakse minu poole:"Aga sina, Kaupo miks seda või miks toda ei tee või teed? :shock: :evil:

Eesnimi võiks ju näha olla? :lol:

Aga hirm lollina näida? See on minu jaoks küll uudis! Teadmatuse/teadmiste puudumise vastu aitab ju õppimine paremini kui anonüümsus... :roll:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kuna minu pärisnimi Tõnu oli juba kasutusel,siis tuli midagi muud välja mõelda.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Eesnimi võiks ju näha olla? :lol:

Aga mida annab eesnimi?

Kaupo Kindsigo kirjutas:Aga hirm lollina näida? See on minu jaoks küll uudis! Teadmatuse/teadmiste puudumise vastu aitab ju õppimine paremini kui anonüümsus... :roll:
Aga õpitakse ju ka siis, kui küsitakse ka anonüümsena :?:
See, et anonüümsena julgeb "noor ja roheline" rohkem küsida, on puhtalt minu arvamus, mis ei pruugi õige olla. Kui tekkib vajadus end õige nimega registreerida, siis võin ka homme passiga Mardi juurde minna.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mina ka sama meelt,et see anonüümsus eriti ei sega.Kui vaja siis ikka oma nime all ja kas või passipilt ka(ilma templita).Mõni mees ju oma pildi all kirjutabki.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

rajaleidja kirjutas:Vaatasin, et alles hiljuti on üks end registreerinud.
Siinkohal tervitused foorumiga liitumise puhul Dumale. Aktiivset sõnavõttu sulle.
ex selle sõnavõtuga läeb aega alles nq kah noor ja roheline et enne tahaks foorumi läbi lugeda täielikult aga aitäh jh
duo on parem
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Nii, lõpuks on siis ka siia foorumisse jõudnud see küsimus - kumb on parem, kas anonüümne või omanimeline kasutaja? Paistab, et see probleem on pea kõigis aktiivsemates foorumites üleval olnud (Hinnavaatlus, militaar.net jne). Hinnavaatluses oli asi eriti terav seoses üsna laialdase äritegevusega ja kasutajate usaldusväärsuse küsimusega. Aga mingit kõiki rahuldavat otsust pole keegi senini suutnud välja mõelda, ikka on jäänud see kasutaja enda otsuseks, kas kasutada oma pärisnime või aliast. Äritegevuse suhtes aitab usaldusväärsust tõsta ID-kaardiga autoriseerimine, seda oleks võimalik ka siia foorumisse integreerida, sel juhul oleks vähemalt foorumi juhatusel kasutaja õige nimi teada. Aga see kõik peaks jääma siiski vabatahtlikele alustele, sundkorras oma õige nime all postitama sundimine pole ka õige lahend, sel juhul paljud kasutajad lihtsalt lahkuksid siit. Juba psühholoogiliselt on paljudel lihtsam postitada anonüümselt, oma nime all jääb ikkagi enda lollikstegemise võimalus kummitama. Seega saab foorumi juhatus ainult soovitada registreerimisel oma õiget nime kasutada, mitte aga käsukorras nõuda.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

selle oma nime all kirjutamise vastu mul pole küll midagist aga tuletaksin meelde seda kui mind noomiti algaja foorumikasutajana teema all "mis oleks kui oleks?" ja lugesin ette oma olemasoleva rauapargi: et kas pätte-kurikaelu ei karda, kes Su püssidest lagedaks teevad? Praegast näen, et usin elatustaseme afiseerimine jõudsalt edasi käimas. Vist mõtlemist oleks. Tegelikult, see relvavärk suht delikaatne teema, jaht kui niisugune kõige sinna juurde kuuluvaga aga minu elust küll lahutamatu. No kuidas siis ehitada kirik keset küla?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:...Kust mina peaks teadma, et Puukoi on näiteks hoopis Arno Laanpere?

No peaks ikka teadma küll, ise ju vana Võrumaa mees!!!
Kaupo Kindsigo kirjutas:...Ma suudan küll kümmekond nime ja inimest kokku viia aga tõesti, enamus foorumi liikmeid on suht tundmatud...

Aga tegelt ongi nii, et see nick on ikke nendele teada, kes seda meest ka päris elus teavad, teistele ei ütle ju ka ees ja perenimi essugi. Nii teavad mu jahikaaslased mind Honkomehena sest aast kui selle valge murdja soetasin ja arvan et enamiku puhul on nick ikka mingi tähendusega, vähemalt omaniku jaoks, mitte lihtsalt laest võetud ... või kuidas?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

honkomehega 100% nõus. Kui ikka vaja teada, et kellega tegemist, siis alati ju priva abiks. :wink:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

üritasin tänu selle teemale päev otsa oma profiili uuendada ja enda anonüümsust veidi vähendada, vist sai veidi parem. Nüüd peab veidi tagasihoidlikum ja distsiplineeritum olema.

Aga jah, Tere siis kõigile. :D
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

Anonüümsusega on nagu on.Kui siin enne mainiti ,et anonüümsena võib küsida lolle küsimusi,et siis nagu ise küsija ei tundugi lollina või. Kui teema tundub vanadele tegijatele lollina siis nooremad ei pruugi asjast midagi teada.Kuuldes asjadest teadjameeste käest on ju kõik korras,seletus olemas ja jääb meelde eluks ajaks.Kõiges ei pruugi ju kõigil teadmisi olla.See muidugi jahiga seonduvat puudutades.Vanematel härradel on kindlasti lisaks tarkusele ka kogemused mida teistega jagada.Üks võimalus nime ja meest kokku viia on ju foorumlaste väga toredad ühisüritused.Seda kas küsija on antud teemaga tõesti hädas või kobab unistustes on tunda.
MIna isiklikult ei vasta kõnedele kui ei ole nähtavat numbrit.See on minu arvamus,mis ei pruugi teiste arvamustega kokku langeda.
Lugupidamisega Uno.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Minu arust pole olemas lolli küsimust, kui just naljaga ei küsita, kui millestki teadmisi/kogemusi napib siis tuleks kindlasti küsida, olgugi, et mõnele vanale kalale see imelik tundub :)

Mis puutub foorumlaste jahtidesse vms, siis ei jõua ära oodata. Jama selles, et aprillis alles kursustele :cry:
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Selle asjaga jääb nii kuidas inimene ise soovib, kes kasutab eesnime, kes täispikka nime, kes aliast.
Tehniliselt ainuke vastuvõetav lahendus oleks ID-kaardiga sisse logimine, aga no kuulge mehed, ärme asja nii keeruliseks ka aja.
Ja siinkohal toonitaks veelkord, netis ei saa anonüümselt tatti pritsida, kui vaja, otsitakse kaak ülesse, pole probleemi.
On selline võimalus, et paneme lehe päisesse "Leimivaba interneti eest!" ja käitume siis vastavalt sellele.
http://www.leim.ee/
Leimaja suhtes on võimalik algatada väärteo menetlus.
...
Kolmandaks võimaluseks on pöörduda võimuorganite, konkreetselt politsei poole ning kirjutada leimaja suhtes avaldus. Politsei otsustab väärteo menetluse alustamise suhtes ning politsei ülesandeks jääb ka leimaja väljaselgitamine ning tema vastu tõendite kogumine.
...
ja meie aitame leimaja väljaselgitamisel kaasa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Seda mida ma arvan julgematusest oma nime all rääkida ehk millist seisukohta selles küsimuses esindan on ilmselt selgelt loetav. :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tegelt meil asi toimib ju enam vähem ja minuarust pole mingeid juurdlusi vaja läbi viia .Jobud on ennast ise mingi aja jooksul identifiteerinud ja pole vaja muud kui neid lihtsalt ignoreerida!
Loll pole mitte see kes oskab küsida,millest ta aru ei saa,vaid see kes targa jutu juures tarka mängib ,midagi asjast taipamatta. Tunnistan ausalt ,et ingliskeelt ei valda ja paljud spetsiifilised asjad ,mis siin vahel tarkade poolt välja laotakse (võtame kasvõi selle tohutu kuulide hulga,mida toodetakse ja millest Kaupo,Arles,Peeter .....jne ilmselt unepealt võivad nii mõndagi pajatada),mul lihtsalt ei lähegi kogu seda infi vaja! Et foorum oleks sisukas ja tülisi ei tekkiks polegi muud vaja kui küsial küsida omale vajalikku infi ja teadjal vastata seda mida ta kindlasti teab ,kas siis oma kogemusest v virtual maailmast.Kindlasti võib rääkida asjust mis tunduvad huvitavad endale ja võivad teistelegi huvi pakkuda! Väike nögamine on ka jahiseltskonnas alati nauditav,peaasi ,et jutt päris mölaks ei läheks.Plää-plääd võib ka privas ajada!
Kivi kotti!
Vasta