Jahinduse arengukava 2007-2013

Vasta
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

Kllid sõbrad.Esimese vabariigi ajal oli jahipidamine maaomaniku õigus.Mäletan vanade meeste jutte ,kus nad rääkisid ,kuidas nad pidid taluperemeeste juures käima ja jootma peremehi ,et sõlmida leping jahipidamiseks nende maadel.Selline jootmine toimus jõulute jauue aasta vahel.MÕNE mehe juures tuli käia mitu korda.Ja selline jutt ei kõlba minu arust kuskile ,et neil on õigus väikeulukitele jahti pidada,mis nad nurisevad.Meie nn. õiged jahimehed peame suuruluki jahti ,las need teised toksivad rebaseid ja kährikuid.Kas te olete kuskilt kuulnud , kui palju lastakse riigijahipiirkondades röövulukeid?Et suurulukile jahti pidada ,peab maaomanik laulma sama laulu jahiorganisatsiooniga.Organisatsiooniga,mis ju tegelikult ei vastuta millegi eest.Riigikorra muutumisel jäeti jahindus muutmata.Mitu padrunikesta me enda tagant pardijahis oleme ära korjanud?AGA kesk.inspektsioonil on õigus maaomanikku selle eest kottima minna,kui sodi maas.Ja eriti rõve on pilt rannaäärtes siis ,kui sealt on läbi käinud väljamaa jahibrigaadid.Meie nad toome ja raha saame ka meie.......maaomaniku arvel.See ju kõlvatu äritegevus?Võite mind hammustada
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Jahinduse arengukava 2007...3013

Postitus Postitas Siili »

Mainiksime võib olla tõe huvides ära ka Esimese Vabariigi aegsed ulukid ,õigemini suurulukid, mille ümber see sebimine käib.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jah, ega kõik selle I vabariigi aegu kah nii ilus ja roosiline polnud. Marja ja seenekorjamine on eravaldustes vist ikka lubatud ilma mingi eriloata, mille poolest see metsaloomaressursi kasutamine teiste on. Või keelame igasuguse jalapaneku pühale eraomandile ära.
Vaat mina pole küll oma teeotsa veel mingit silti üles seadnud ja ei saa nendest haigetest aru kah kes seda hoolsalt teevad
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

2. ­Seadusandluses sätestatakse jahipiirkonnas vähemalt 10 hektari suurust kinnistut omava jahimehe õigus saada kohaliku jahindusorganisatsiooni liikmeks

s.t siis seda et ma olen jahimees ja samas piirkonnas, aga mingil imelikul imelikul pöhjusel VEEL jahindusorganisatsiooni ei kuulu? :shock: et siis pean nt ainult väikeuluki jahti? vb ma ei tahagi sinna jahiseltsi kuuluda? ja kui tahaksin siis no, arvatavasti juba oleksin seal? v.a kui mind ei vöeta? ehk siis see kehtibki pöhimöt ainult neile keda siiani pole vastu vöetud, nagu keegi juba mainis!? :? aga miks peaks üks jahiselts inimesest keelduma, kui see soovija just mäkra mänginud pole? :idea:
tglt on nii et ma ise ka suurt aru ei saa mis ma öelda üritan, aga nüüd ehk süda rahul, et sain öeldud :oops:
:twisted:
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Kellapoiss kirjutas:Mitu padrunikesta me enda tagant pardijahis oleme ära korjanud?AGA kesk.inspektsioonil on õigus maaomanikku selle eest kottima minna,kui sodi maas.Ja eriti rõve on pilt rannaäärtes siis ,kui sealt on läbi käinud väljamaa jahibrigaadid.Meie nad toome ja raha saame ka meie.......maaomaniku arvel.See ju kõlvatu äritegevus?


Olen kõik kestad alati ära korjanud. Kui teie need brigaadid toote ja raha saate, siis koristage kah nende tagant, kui ei suuda neile tolvanitele selgeks teha, et kestad tuleb enda järelt ära korjata. Ja kas siis oleks nagu kõik OK, kui lagastate rannaäärt edasi, aga hüvituseks annate maaomanikule ühe sealoa?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ma kaldun arvama, et see 10ha punkt reaalselt ei too eriti suuri muudatusi. Üldjuhul on vast ikka enamus, kes tahtnud, ka liikmeks saanud. Ma arvan, et kõige rohkem puudutab see praegust RMK ala, kus maaomanikel ei ole võimalust jahti pidada ning ehk ka mõnda ainult turismijahiga tegelevat jahiseltsi, kes ei ole tahtnud liikmete arvu suureks ajada.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

Mis puutub sildimajandusse.... Miks paljud inimesed panevad oma teeotstesse keelumärgid ülesse?Võib olla nad soovivad privaatsust.See on nende õigus.Me tambime neid sildiomanikke kuis saame.Aga võib -olla on neil negatiivseid kogemusi juba meiega .Olen oma teedele samuti pannud keelumärgid ette ,kuna olen nad omal kulul ehitanud.Lisatahvlitele panin oma tel.nr.Kas on mul viga küljes?Mina ju vastutan selle eest ,mis toimub minu maal.Pangu need nn. halvad milliseid silte tahes,küll nad ka õpivad ja sildid lähevad ilusamaks ja korrektsemaks.Aga kurb ,et MEIE ,jahimehed ei õpi.Miks me laseme mingil lillemäel külvata vaenu jahimeeste ja maaomanike vahel?Kelle esindaja ta siis on ? Kui me ei saa seda meest korrale kutsuda ,mida me siis teistelt tahame
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

rajaleidja kirjutas:...Ma arvan, et kõige rohkem puudutab see praegust RMK ala, kus maaomanikel ei ole võimalust jahti pidada ning ehk ka mõnda ainult turismijahiga tegelevat jahiseltsi, kes ei ole tahtnud liikmete arvu suureks ajada.


Sa ära ikka kõike nii naiivselt kah usu, mida EJS arengukava oma versiooni sisse on kirjutanud või kirjutada lasknud. Niipalju kui tuttavatelt maaomanikelt olen kuulnud, pole keegi nurisenud, et ei saa RMK piirkondades jahti pidada. Väikeulukiluba aastaks odavaim Eestis ning metssiga võid lasta kasvõi tasuta (kui liha endale ei taha - muidu pead ikka veidi maksma kah) ja ilma ise söötmata ega aastamaksu maksmata. Kuid jah, kadedus, see vist EJS-i edasiviiv jõud viimasel ajal :D

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ära sa BM nii üldistusi ka tee- igal pool see nii ei ole. Minu kandis näiteks alles eelmise aasta lõpus maaomanike survel lasi RMK sigade jahtimise vabamaks ja lasi ka jahimehest maaomanikul siga lasta. Mingist väikeuluki odavast loast võid aga und edasi näha.

See 10 ha teema oli rohkem maaomanike rahustamiseks, kes veel aru ei saanud.
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Aivariga nõus. Ei ole see RMK aladel midagi igal pool nii, nagu sa Baddann kirjutad. Mõnel pool on tõesti olukord nii nagu sa ütled, aga mõnel pool lasevad RMK mehed oma sõpraedel tasuta seajahti pidada, aga maaomanikud peavad loa ostma ja mitte väga odavalt. Põdra loa eest tahetakse ka vaat et turisti hinda.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei vaidle vastu, et olukordi võib olla erinevaid ja jahimajandi juhataja persoonist sõltuvaid, aga arengukavast nähtuks justkui, et vot just nendel maadel on kõik maaomanikust jahimehe silmadega vaadatuna totaalselt p****s. Seda ei maksa samuti uskuda, ma tean MTÜ-de jahipiirkondi, kus maaomanikku nähes ruttu-ruttu autosse tuleb istuda ja jalga lasta, sest suhted nii sassi aetud. Pigem tehakse kallutatud üldistusi just arengukavas.

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:...Mingist väikeuluki odavast loast võid aga und edasi näha...


Mul pole vaja sellest und näha, mul mujalgi jahipidamisvõimalusi piisavalt. Need, kes küsida ei oska (või ainult nõuda oskavad), nähku siis seda und.

BM
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Jahinduse arengukava 2007...2013

Postitus Postitas Siili »

Lihtsalt ei osata omanik olla.Jahtkonna liige kui sai omandi vormistatud ,saatis alla kirja,et iga jalajälg tema maal maksab 1000 eek.Üldkasutatav tee muutus peale paari käsikäru täit kruusa, remonditud ja tema omaks.See selleks.Jätame selle.Tuletaksin lihtsalt meelde,et kui tõesti igaüks paneks välja keelusildid-märgid,siis muutuks ka selle õiguse esiletooja elu võimatuks.On ju igal ruutmeetril maal tema ümber omanik.Piltlikult, tarastame kõik oma valdused ja paljude liikumisvõimalus on vaid luua seljas õhku tõusta.Vat seda ei taheta aru saada.Ainult minu püha ja puutumata-teised peavad mind läbi laskma metsas,maal ja linnas.Ka linnas roogin ma lume ära kõnniteelt,väärtustan selle ja sealt marsib üle kümnete inimeste töö keegi kes ei ole oma mõtetes seda väärt.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Aga kui kellelegi see 10ha punkt või midagi muud selles arengukavas ei meeldi, siis võtke kätte ja arutage seda arengukava oma seltsi siseselt, pange kirja omapoolsed ettepanekud, edastagae see maakondlikule jahiseltsile(või saatke otse EJS), las nemad panevad kokku terve maakonna arvamused ja ettepanekud ning edastavad selle siis EJS või otse arengukava koostajatele. Lihtne on foorumis nämmutada, et see ei meeldi ja see on sitasti ja jahimeeste arvamusega ei arvestata. Aga kui me ise midagi selleks ei tee, siis ei hakatagi arvestama
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Jahinduse arengukava2007...2013

Postitus Postitas Siili »

Küsiksin, mis vahe on 10ha ja 9,99? Vahe on 10x10 meetrisel maalapil,mis annab õiguse,või ei anna. Absoluutset tõde pole olemas.Võiksime idealiseerimisest paar sammu tagasi võtta ja asi loksuks paika.
Vasta