SILERAUDNE AUTOMAAT MC2112

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
kodutu
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 01, 2007 10:55 am

SILERAUDNE AUTOMAAT MC2112

Postitus Postitas kodutu »

Nimelt oleks soov selline püss osta.Igasugune info selle püssi kohta on tere tulnud. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No mis info, ühesõnaga on see tulenui legend. Venemaal toodetud üle 300 000 tk, on Browning Auto-5 koopia, mida on konstruktiivsete muutusteta välja lastud üle saja aasta ja üle miljoni tk. МЦ-21-12 on inertsmehhanismiga pika raua liikumisel põhineva ümberlaadimisega.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kodutu
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 01, 2007 10:55 am

Postitus Postitas kodutu »

Kuid palju ta võib maksta?? :roll:
s4u4l4e4v4
Postitusi: 9
Liitunud: K Aug 03, 2005 2:58 pm

Postitus Postitas s4u4l4e4v4 »

Vaata jahimehe ajakirjast, seal müüakse seda relva juba paar aastat 4500 krooni eest.
Jeekim
Postitusi: 11
Liitunud: P Okt 17, 2004 7:32 pm

Postitus Postitas Jeekim »

Ise ostsin omale 3500 eeku maksin. Suhteliselt kapriisne püss kui
relv on uus siis padrunipesa nii tihke et ainult poepaugud sisse lähevad.Endalaetud padrunitel tuleb enne kestad kaliibreerida. Relv muidu igati hea põllupeal ja mereääres linnujahiks. Lastes käib jube kolin sest ümberlaadimisel liigub raud koos lukuga taha. Sügisel kui on hea linnulend siis saab padrunivöö kolekiiresti tühjaks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ehk loed enne foorumi läbi ka,siin seda relva ju nii palju räägitud?Peale selle rauakolina mis pauku tähendab on temaga jahil olles nõudeks,et üle kolme padruni ei tohi korraga püssis olla.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hea püss selle raha eest, olen sellega rohkem kui 10 aastat jahis käinud. Tänapäeva plastik(hülss)padrunitega töötab laitmatult ja tule täpsus on korralik! Toru liikumisega (kergelt „hellitab” edasi –tagasi) harjub ära ja pronksist stoppereid magasini ümber silindris ei tohi täissünteetilise õliga määrida vaid ainult mineraalõliga! :roll:
kodutu
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 01, 2007 10:55 am

Postitus Postitas kodutu »

jorr kirjutas:et üle kolme padruni ei tohi korraga püssis olla.




Eks see asi ole juba teada. :D
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ma räägiks teile ühe loo tollest püssist ja"ülehooldamisest":
on mul säärane aparaat 1988 aastast, mitte küll puhas käsitöö vaid nn. pooles vinnas, vene keeli polustutsnoje(katusd s peale mõelge ise juurde). Lukukojal ja kabal graveeringud-puidulõiked. Ülihea täpsus, eriti kuuliga lastes, minu jaoks linnujahis ei sobinud oma liiga pika toru tõttu, sihtimine võtab nõks liiga kaua aega aga see kinni ilmselt rohkem minu isikuomadustes. Millest rääkida tahtsin on järgmine:kuna püss oli suht haruldane toonases ajas siis loomulikult hoolitsesin nagu väikse lapse eest aga ega ükski inime oma lolluste eest kaitstud ei ole. Nimelt, peale igat kasutuskorda hoolikas puhastamine ja siis kappi seisma ja selleks, et mingi tolmukübe rauda rikkuma ei pääseks õlitatud lapp raua otsast ette. No naerge nüüd, aimate isegi, mis juhtuda võis! Ühe aasta vana-aasta õhtul elukaaslase poeg tuli õnne soovima ja et kas saluuti ka teeme? No milles küssa, viis minti aega, väheke jooki ka sees, kiiresti püss ja paugud ja maja rõdule, et anda oma osa üldisesse milleeniumimelusse. Ja seal ta oligi! Oleks ma jahil olnud, kindlalt oleks enne püssi igati üle kontrollinud aga nüüd jäi tropp raua otsa ette. Midagi hullu, tänu jumalale, ei juhtunud. Lasime oma saluudid ära. Tuppa tagasi tulles avastasin, et toru otsast ca 2cm kaugusel ilus sümmeetrline väljapoole punnituv rõngas! Hää, et niigi läks. Nüüdseks peale 3cm raua lühendamist tuleb tõdeda, et pooltsokist sai praktiliselt silinder, kuuliga laseb tõeliselt hästi ja täpselt, kartetsi ja jämmema haavliga ka. NB! Enam raua otsa ega ette midagi ei topi ja ka teistel ei soovita. Seega, MZ 21-12 ON hea püss, selle raha eest on teda igati.
Üks teabekübe veel: ei suutnud praegast püssi passi üles leida, aga venemaa tingimuste jaoks oli kas nüüd passis või mõnes "Ohhotas" kirjutet, et suurte külmade, s.t alla 20 C tuli pronksseibi alune vedrupealne seib teistpidi keerata. Tõesti, võin ka midagi segi ajada aga millestki säärasest oli juttu ja ega ma ausalt öeldes põhjendust ka ei mäleta. Minu käes tõrkus see püss ainult ühel korral:ostsin mingeid liiga nõrga laenguga Tsehhi padruneid ja ei jätkunud võimu ümberlaadimiseks.
Ja kui kavatsed ise padruneid laadima hakata siis tea, et selle püssiga müüdi kaasa ka täiskalibreerimisetoru mis näitas ära padruni max. pikkuse ja millesse padrun peab vabalt, õrna takistusega sisse mahtuma, siis ei löö reeglina kesta lõhki. Ja kestadest tohib kasutada ainult plasti ning pika kannaga.
Sorry, pikk jutt aga nii oli, ehk on kellelgi nõksa kasu õppides teiste lollustest. Selle vigase toru ja Blondo kuuliga viljapõllust siga 15% kõvema rohulaenguga 80 m pole probleem, ajus asendamatu. Mul on talle ka optika peale pandud süsteemis saab lasta nii optikast kui jalgade alt otsesihtimisega. Ja tarvidusel saab optika koos jalgadega ära mingi 30 sekundiga, sama tagasi kuigi need pole nn. kiirjalad.
kodutu
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 01, 2007 10:55 am

Postitus Postitas kodutu »

Aga kas selle püssiga võib ka magnumpaukudega lasta?? :?:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

ei või, kaliiber on 12/70
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ole nüüd rahulik, milleks Sulle veel magnumpauku vaja? Selle püssi hingeelu nõuab just tasakaalustatud moona, s.t. et püss jõuaks alati probleemideta ümber laadida ja ei lööks Sind lasketrajektoorist või sihtimisliinist liig kaugele välja. Olen küll suur ja paks mees aga isegi nn. poolmagnumid mida omal ajal pardijahiks ostsin annavad sihukese litaka, et vähemalt sekund-poolteist sihid järgmist lasku. Ma olen mitu korda kirjutanud, et poolautomaat ei ole imerelv, kui suudad sihtides sellest teha järjest kolm pauku oled ülikõva mees, olgu siis püssiks sile või karabiin. Seda siis tavajahimehe puhul, usun et Sa tehaselaskuriks esialgu ei püüdle. Muidugi, kui arvad, et umbes summides pardi- või haneparve sisse midagigi kätte saab siis uha aga edasi aga see ei tohiks olla õige jahimehe stiil..
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ja veel üks väike märkus: võib ju olla, et edastan Sulle täiesti ebapädevat infi kuna minu teada oli ja on nimetet markeeringuga püss POOLAUTOMAAT. Kui Sa oled avastanud analoogse markeeringuga automaadi siis paluks lähemat tehnilist kirjeldust, kunagi ei tea ju millise uudisega vene relvameistrid jälle üllatada võivad.
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Magnumit ei või kasutada. Lukk jääb taha kinni, raud ise liigub ette tagasi. Mida ühtlasemad padrund seda paremini töötab. Saab seibidega reguleerida paugu tugevust.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

MC2112

Postitus Postitas einstein »

Minul säärane riistapuu paar kolm aastat linnujahis käinud ja pean ütlema et väga väärt toru. Olen muidugi teise ees ka korralikult hoolitsenud ja seda kuni viimse stiftini. Kuul jookseb ka laitmatult aga seda ainult tiirus proovinud. Kui on ostusoovi võin täitsa asja üle mõtiskleda. Asi on laitmatus korras sealhulgas puiduosa enda poolt korralikult restaureeritud.(vene lakid ja muu soga maha võetud ning korralike õlidega töödeldud).
Vasta