Rebase pillitamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Rebase pillitamine

Postitus Postitas skog »

Tere. Ostsin endale hiire piiksumist imiteeriva vile rebase meelitamiseks. Põhiliselt on õpetatud jänese hädakisaga ümberkäimist, kuid hiire piiksu kohta leidsin vähe teavet. Kas on kellelgi kogemusi selle vilega? Kui pikkade vahedega ja mitu korda järjest vilistada?
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

Nüüdseks olen juba hakanud kahtlema, kas ma ikka ostsin hiire piiksumist imiteeriva vile, kuna kui pilli puhuda vastassuunast, siis võib sealt välja puhuda üpris sarnase lõrina nagu on jänese hädakisal. Samuti pani mind kahtlema hiire piiksu osas selle suhteliselt madal toon.(hiire piiksumine ikka suhteliselt kõrge toon). Tegin pildi. Võibolla keegi teab millega tegu?
Pilt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Minul on omal tehtud sarnase ehitusega jupstükk soku peibutamiseks.Muuseas,seda tuleb imeda,mitte puhuda.Kui on küllalt pingul ja peenike keel võib ka hiirepiuksu välja meelitada.Rebase peibutamisega ja üldse peibutamisega ei tohi liiale minna,mõned korrad pillitad ja pead 15 või rohkem minutit vahet.Kui loom ligiduses on,kuuleb ta juba su esimese piuksu ära,jätab koha meelde ja tavaliselt mingi ajapärast(vahel ka tunni pärast)tuleb seda paika igaks juhuks ikka kontrollima.Imelik on see,et sa sellise asja ostsid :shock: Mis maksis,mis firma toodab.Ega ta mitte Hubertuse vile põle :lol:
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

Firma seda ilmselt ei tee. Pidi Elva mees olema. Ostsin 150 EEK-i eest Tartust. Aga miks ma ostsin, ilmselt sellepärast et kindel olla, et kõik maailma rebasednüüd just minu poole sööstavad. Ise ma poleks kindlasti sellist asja meisterdada osanud. Nüüd ilmselt juba oskaks. Aga nii nagu nende asjadega ikka on, idee on asja tuum.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui Elva mees, siis ilmselt Heino Allaku tehtud see pill. Niipalju kui mina kuulnud olen pidada tema pillid üldiselt õiget häält tegema kui õieti puhuda. Uuri, äkki saad temaga kontakti ja seletab sulle ise ära kuda seda pilli tarvitada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Allakule saab helistada ka. Ma kunagi otsisin netist numbri ülesse ja suhtlesin temaga ühe vile teemal. Väga sõbraliku jutuga mees.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

ASI LIHTNE! Jämedama häälega pilli peale tulevad suuremad rebased!
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

indian kirjutas:ASI LIHTNE! Jämedama häälega pilli peale tulevad suuremad rebased!

Irw! :D
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

rebasele piuksu

Postitus Postitas karvane »

olen piuksu järgi teinud ja kantrollind külakasside-peal,kohe reageering.samuti mõjub hästi kitsetalle piiksumine,muidugi suisel ajal.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

jajah,mul näiteks sigade peibutamiseks kartulihäälega vile!
In fact You look like a shit!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mis te mehed jamate selle hiire ja kartuli piuksuga. Parem õ :) õppige porgandi häält tegema :lol: :lol: :lol: . Selle peale tuleb hiir kohale ja piuksub-tuleb ka jänes ja teeb enda häälitsust-neid mõlemaid kuuleb aga rebane ning enne kui rebane jänese jõuab nahka pista lasedki nii jänese kui ka rebase ühe pauguga... :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Eileõhtune sokujaht läks sujuvalt üle rebasejahiks. passisin põllus ja näen nii 600m peal rebane luusib. reguleerisin kiirelt sokuvile hästi kõrgeks ja tegin ühe piuksu. Reinuvader tõmbas kõrva kikki ja tuli nagu nööri mööda sörkides otse peale. Kuna ühes rauas oli kartets siis parimatele jahimaadele ta ka rändas. :)
Tigekull
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 04, 2006 12:09 pm

Postitus Postitas Tigekull »

sooviku kirjutas:Minul on omal tehtud sarnase ehitusega jupstükk soku peibutamiseks.Muuseas,seda tuleb imeda,mitte puhuda.Kui on küllalt pingul ja peenike keel võib ka hiirepiuksu välja meelitada.Rebase peibutamisega ja üldse peibutamisega ei tohi liiale minna,mõned korrad pillitad ja pead 15 või rohkem minutit vahet.Kui loom ligiduses on,kuuleb ta juba su esimese piuksu ära,jätab koha meelde ja tavaliselt mingi ajapärast(vahel ka tunni pärast)tuleb seda paika igaks juhuks ikka kontrollima.Imelik on see,et sa sellise asja ostsid :shock: Mis maksis,mis firma toodab.Ega ta mitte Hubertuse vile põle :lol:


Mis Hubertuse vilel viga on? Ei tõsiselt, mis naerad?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kuule Kull,ära ole tige :D !Hubertuse viledega on mul ainult head mälestused.Asi oli selles,et kahe jupi aknaliistu eest tundus 150 krooni palju olema.Hubertuse eest olen nõus ka rohkem maksma.
Muuseas aitähh,et meelde tuletasid.Ostsin suvel sama firma rebasevile ja asi alles katsetamata.Tuleks ometi lumi maha.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Naisele sai võetud Mardi käest jänese hädakisa. Rebune tuleb nigu nööri mööda. Hiirpiuks on ka aga see pole selliseid tulemusi andnud.
Esimesed korrad jäid rebusest tal pildid tegemata kuna tuli nii lähedale et 420mm fookusega torusse ei mahtund ära enam. :D Ja ausalt lund põle tarviski.
Mis on üldse lume seos pillitamisega? :shock:
Vasta