Rebase pillitamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Joosep Käba kirjutas:Mis on üldse lume seos pillitamisega? :shock:

Lume ja külma ilmaga on rebase kõht tühjem ja jookseb peibutuse peale paremini :lol:
Aga see hädakisa toimib tõesti. Möödund talvel sai neid omajagu ligi meelitatud ja tulid tõesti mööda lagedat põldu otsejoones peale. Hiirepiuksuga pole veel õnnestunud
Tigekull
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 04, 2006 12:09 pm

Postitus Postitas Tigekull »

Ma ostsingi just selle vile. Ühe korra kuu tagasi proovisin, tulnud kedagi. Ainult kaarnad kogunesid jänese peale. Nüüd pole aega olnud. Jään ka lund siis ootama.
http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... &keywords=

Seal kus jäneseid vähe pole mõtet jänesekisaga meelitada? Ainult hiir?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Käba küsis,et mis on lume seos pillitamisega.Ega olegi,lihtsalt valge maaga on jahilkäik toredam.Või arvad sa teisiti?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Valgega ikka tore on. Nagu vahel ilma valgetagi. Valgega võiks aint olla hea valge ülikond ka. Endal kahjuks veel puudub.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas Meelis »

Mul Mardilt ostetud jänese hädakisa vile ja kui kuulan seda Trapperi näidist (http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... &keywords=) siis minu oma teeb sutsu jämedamat häält. Täna proovisin ka rebase peal (ca 400m), aga see pistis vile peale hoopis metsapoole punuma??? Ei tea kas oli liiga väike reps selle jämeda häälega jänese jaoks :lol:
Mart, kas sinu vile näidist oleks ka võimalik kuulata?
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas jorr »

Aga ehk ei puhunud õigesti?Sa võta vile ots pihkude vahele ja siis puhu vihaselt,nagu oleks endal see viimane häda käes,lõpeta aga venitades katkentlikult ja vaiksemaks jättes.Kostab nagu imiku kisa ja lõpp selline piiksuga.Endal on just Mardi käest ostetud vile ja toimib küll.
noorus on ilus aeg
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas Meelis »

Vot ei ole kindel, et õieti puhun, proovisin seda näidisklipi heli teha. Sestap küsingi, et kuidas õige käib. Kui kõvemini puhuda siis kriiskab tõesti peenemalt, kuid natuke liiga valjult tundub. Täna oli ka tuulevaikne, kas oleks pidanud millegiga summutama või peaks pillitama tuulisema ilmaga? Jorr, äkki annad veel mõned head soovitused?
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas Mart »

Vile on tegelikult mõeldud kauge maa tagant peibutamiseks ja samuti hea tuulise ilmaga. Vilet peaks puhuma siis sedasi, et võtada ta pöidla ja nimetissõrme vahele sedasi, et saad teisi näppe kõverdades heli summutada. Nüüd kujuta ette, kuidas näiteks ilves ulukit murrab. Alul sellised pikemad kriiskamised, püüab küüned sisse saada ja kõri poole liikuda ja siis kui kaela kallale saab, siis lühemad, kiiremad ja sumbuvamad. Hapnik keeratakse kinni. Võib seeriat uuesti korrata, sest saak võib ju ka lahti rabeleda. Rebane võib ka jalga lasta kartes ise tuupi saada.
Vilet peab puhuma aga üsna tugevasti, nii et ikka hääle kärisema võtab.
Rebast ehk läheda maa pealt aga mingi piuksuga võib-olla et parem peibutada, kui kõrva karjuda.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas jorr »

Siin Mart ju täpselt seda pillitamist seletanud.Et rebasel on suured kõrvad ja hea kuulmine,siis tõesti ei ole vaja vaikse ilmaga seda jänesevilet puhuda,aitab hiirepiugsustki.Muide,üks asi selle rebase varitsemisega veel.Sai noorena käidud kuuvalgel ööl lumega neid rebaseid urgude juures pukis ikka passimas(siis nahk maksis) ja kui siis reps tinnaga(jooksuga) kuskil liikus(liikuvat kehva lasta),siis lühike tavaline vile.Kohe võttis repsi paigale,et kes ja kus ja sai ikka paugu ka.See peatus tal aga lühike,ehk kolm-neli sekundit ja siis kiiresti edasi.
Kui reps põllus hiirejahti pidas ja ise hiirepiuksu teha sai,siis ega ta tavaliselt kohe ligemale tulnud,keerutas teinekord tükk aega põllus ringi aga tuli ikka ja vaatas asja üle.Arvan,et valesti on siis väga,kui keegi pukis üleval hakab ulukit vilega meelitama.Metsloom teeb tavaliselt häälesuuna ja -asukoha täpselt kindlaks(põder,sokk,ilves,rebane),nii-et,all tee hääl ära ja siis kiiresti üles varitsema.Kavalad mehed pidid nii tegema,et kinnitavad sokuvile alla redeli külge ja veavad pika paintuva vooliku üles pukki,kus siis kummipalliga ülevalt häälitsevad.
noorus on ilus aeg
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas plaaster »

Eelmise nädala keskel olid repsid millegipärast nii julged, et jäin autoga max 5m kaugusel rebasest seisma, võtsin tagaistmelt püssi, laadisin selle ja tuld. Ja nii 3 korral erinevates kohtades õhtul ca kell 12!
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas Andrus M »

Nii nagu jorr ,kes rebasele vilistas,et too seisma jääks, mina olen hõiganud "stoi streljat budu".
Rebased on väga sõnakuulelikud ja mina olen sõnapidaja mees.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mart kirjutas:Vilet peab puhuma aga üsna tugevasti, nii et ikka hääle kärisema võtab.


Täpselt, puhuda ikka julgelt nii et haiget häält tegema hakkab. Ma ise palju kasutand pole aga naisterahvas väga tihti foto eesmärgil.
Pea igakord mõni tulevat kisendamise peale. Küll ka väga sagedasti juhtuvat seda, et avastad rebuse 5m kauguselt seljatagant kui juba arvand, et ei tule ja oled püsti tõust.
Viimane vile peale tulnd: http://vivianainsalu.com/?pid=136
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas kakuke »

Mardi vilega?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Mardi vilega?

Kuna Joosep hetkel eemal, siis vastan ise :lol: Mardi vilega jah. Tean , kuna käisin ise vilel järgi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebase pillitamine

Postitus Postitas kakuke »

Siis ei jää ikkagi muud üle, kui tuleb see riiuli otsast alla otsida ja edasi katsetada. :D Siiani sellega vaid paar korda repsid minema hirmutanud, ju ei osanud õieti puhuda. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta