TOZ 34 kal.12

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
srpeeter
Postitusi: 19
Liitunud: T Apr 15, 2003 1:25 pm

TOZ 34 kal.12

Postitus Postitas srpeeter »

soovin endale soetada kasutatud TOZ 34 kal.12 mida arvate sellisest relvast. (relv on hästi hoitud ja väga soodne) omal ajal oli olnud väga hinnatud siledaraudne jahirelv. olen kuulnud jutte, et kui on euroopa liitu lähene-(kuhu me kindlasti läheme) siis tuleb kasutada teras haavleid, kas TOZ 34 kannatab teras haavleid.
vilks

Terashaavlid

Postitus Postitas vilks »

Ei oska konkreetse relva kohta öelda midagi. Endal on IZ 27, see laseb küll hästi. Terashaavlitega on aga nii, et ega neid ei kannata pikalt kasutada vist ükski vanem relv(v.a. sõja relvad, mida mitmed kasutavad ka jahis). Uute kohta puuduvad teadmised. Euroopa liiduga on nii, et peale haavlite tuleb kasutama hakata vist ka teraskuule. Muidu pidid loomad ja linnud tinamürgituse saama?!?! Teras pidi raua ära rikkuma ja kuulid enam otse ei jookse.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Endal on ka Izevski tehases tehtud sileraudne ja ost sai teoks ühe nüüd juba manala mehe soovitusel, kes oli meie linnas hinnatud relvameister.
Soovita ta IZ'i just tema töökindluse pärast, miks ta toz'i laitis kahjuks enam ei mäleta.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See TOZ pidavat hea püss olema ,kuigi IŽi pooldatakse rohkem ja IŽi kohta pole miskit negatiivset kuulnud.Vene püssid mõlemad ja seege head relvad.Ise otsin uut karabiini ja vist läheb kah vene relva ostuks, pole mulle keegi suutnud välja tuua omadusi,miks lääne relv on parem, kui idanaabrite relvad.Rohkem olen nurinat kuulnud läänes toodetud relvade kohta.Vene relvad töökindlad ,vaatamata ilmastiku tingimustele ja lisaks täpsed kah.
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

TOZ-34 kaliiber 28

Postitus Postitas Kalmjulm »

Mul üks relv endal TOZ-34 kaliiber 28. Huvitav palju selliseid veel liigub? Relv ise hea ja täpne. Sajalt meetrilt heeringa karpi lasta polegi nii võimatu. Meil üks mees (Sõmerpalu vallas) teeb sellele relvale ka kuule.
Relv sobib nii kopra kui ka kitsejahiks.
Jahi kaine peaga!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: TOZ-34 kaliiber 28

Postitus Postitas kakuke »

Kalmjulm kirjutas:Mul üks relv endal TOZ-34 kaliiber 28. Huvitav palju selliseid veel liigub? Meil üks mees (Sõmerpalu vallas) teeb sellele relvale ka kuule.

Liigub ikka. Muinulgi kodus selline ja eile suuruluki laskekatset tehes kiideti antud kaliibrit, kuigi mõni mees väitis, et kuuleb antud kaliibrist esimest korda. See mees, kes kuule antud kaliibrile valab peaks Järveres elama. Eriti hea pidada olema antud kaliiber isetreitud (nn. niidirull) kuulidega.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kas 12 kaliibrile ka keegi pronksist niidirulle treib? Ja mis see laetud pauk ka maksta võiks. Mehed kiidavad ka neid, ei pidavat võsa üldse kartma.
Olen kuulnud, et neid tehakse vastavalt relvale, vist see tina vöö valamine just. Kas vastab see ka tõele?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Need kuulid on küll väga hea läbivusega, aga kohustavad ka suuremale tähelepanule kuna jooksevad kaugele ja lähevad hästi rikošetti. Ajujahis põtradele kus kütiliini meestel vahed väiksed ei soovita üldse kasutada.
Seajahis jälle asendamatud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kui soovite ajujahis üksteist maha lasta, siis laske käia. :shock:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Jaa..... ! Neid kuule kasutades pead olema surmkindel, et lähema 200 m raadiuses teisi inimesi ( kütte ) pole.
Tean ühte juhust kus hooletu jahimees põrutas jooksvale seale huupi paugu, kuul vedas 30 sentimeetrisele kasele sisse sügava vao ja sealt edasi 30 meetrit eemal olevale jahimehele kummikusse augu. Õnneks pääses jahimees vaid marrastuse ja sinikaga, kuna jalas olid paksu voodriga kummikud. :?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

pole kindel kas neid enam tahangi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tegelikult võib veel hullemaid jutte rääkida. Ja kui nii edasi arendada, siis vintrelvaga ära metsa üldse mine. Asi on ju ikkagi ennekõike ohutusreeglites. Kui neid eirata, siis pole ükski kuul ohutu. Ja huupi lastud pauk pole kull normaalse inimese tegu. On ju tegelikult sõrme sirgeksjätmine kahtluse korral kõige õigem tegu. See reegel kehtib iga ilmaga. :?
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

soovitan soojalt

Postitus Postitas kriss »

soetasin endale ka toz 34.12 kal. väga hea relv. kuul jookseb väga hästi.
minu arust super!!! aga kõige parem on vene relvadest lugeda sellisest raamatust nagu "jahimehe käsiraamat" seal mainib küll ,et toz on kõrgem klass kui iz. aga mina olen rahul.
muidugi kui soodne on soodne???
jaht eesti moodi
naxik
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 02, 2003 1:01 pm

Postitus Postitas naxik »

Minu kasutuses olev toz-34 eelkäija poolt neli hunti maha on tõmmand.Ise olen peaasjalikult linde lasknud ja saab pihta küll. Võrreldes iz-ga on latt madalam ja sihikule pisut aeglasem saada(harjutamise asi), aga täpne ja hea püss on igatahes.Julgesti soovitan.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:Neid kuule kasutades pead olema surmkindel, et lähema 200 m raadiuses teisi inimesi ( kütte ) pole.

See võib tunduda küll norimisena, kuid kas on olemas selliseid kuule, mille puhul inimene võib laskeulatuses olla :evil: Täna just jahilistis kiitis Kaupo Kindsigo, et antud kuul ei lähe rikosetti, mis on laskmise ohutuse seisukohast väga tähtis asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud