Kindad

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Kindad

Postitus Postitas Feen »

hetkel küll talvisel teemal. Ma olen täheldanud, et paljud kindad, mis laskmiseks mõeldud (sõrmeotsad vabad ja käpik käib peale, krõpsuga), on sellise veaga, et vahepeal hakkavad sõrmed külmetama ja kui käpiku osa peale tõmbad, siis jäävad käe pealsed (kaetud küll kindaga) külma kätte, kui seal käpiku osa peal siis hea soe. ise olen asja lahendanud nii, et tõmban õhukesed, villased sõrmikud alla, siis hea. Aga kas on selliseid häid kindaid liikvel kus sellistele probleemidele mõeldud on? tundub, et enamus kindaid disainitud mittejahimeeste poolt, või siis nende pool, kes satuvad metsa kui seal pluss kraadid. eriti kui vaada pöidla osa.
Nii, et muljetage.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

noh

Postitus Postitas serx »

need krõpsuga asjad on jamad......mul jäänud nii mõnigi kopraonu laskmata......tuleb......kiikad juba yle lati ja siis krõps......ja läinud........


aa ma kasutasin talvel aedniku kindaid yllatavalt soojad olid aga samas jube õhukesed........aga noh kindlasti on midagi paremat välja mõeldud...
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Isiklikult kasutasin talvel jahil õhukesi sõrmikuid ,millel olid kõik näpuotsad ära lõigatud ja nende peal krõpsuga labakuid. Ainult, et krõps on ajaga nii kulunud ,et mingit häält telelikult ei teki.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ostsin endale aasta tagasi sellised kindad nagu need triibulise riide ja nahaga töökindad(kui keegi aru sai) aga need olid üleni nahast ja seest paksu sooja karvaga maksid vist ...ei mäleta aga alla 100.- siis mõtlesin, et kuidas oleks parem??? lõikasin päästiku näpul poole pealt ja ainult peopesa poolt soone sisse, ning lasin kinksepa juures ääred ära õmmelda.
nüüd on kogu aeg käed soojas ja kui lasta on vaja siis saab kiiresti näpu välja. ja sellest praost ei tule küll mingit külma sisse. ma loodan,et kõik said aru mida ma rääkisin. soovitan katsetada :wink:
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

See päris hea idee... peaks tuleval talvel ka proovima.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

vähemalt ise olen küll rahul ja muidugi hea kui sain teistelegi oma ideedega kasulik olla :wink:
jaht eesti moodi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise kasutasin see talv kootuid villaseid kindaid, kus sõrmede osa oli poole peale kootud ja labaku osa käis peale. Mingi takjaribaga see ei kinnitunud kuhugi ja sellest puudust ka ei tundnud. Kindad ise võiksid muidugi natuke paksemad olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:Ise kasutasin see talv kootuid villaseid kindaid, kus sõrmede osa oli poole peale kootud ja labaku osa käis peale. Mingi takjaribaga see ei kinnitunud kuhugi ja sellest puudust ka ei tundnud. Kindad ise võiksid muidugi natuke paksemad olla.


Endal täpselt smasugused, tõmbad labaku pealt ära ja kõik sõrmed vabad. (y)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Jah, sellised labakud on head. Aga käeselja osa hakkab tihtilugu külmetama. Ma ise proovinud mitmeid kindaid ja alati (isegi jahipoest ostetutega) on see lugu, et mõned kohad võiks topeltkihiga olla.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Igasuguse käte ja jalgade külmetamise vastu on kindel rohi - mine suvevormis koeraga ajusse, on nahk soe ja võid naerda meeste üle kes ajada ei viitsi ja kes paksus tulupis vindiga lagedal väljal passivad. Head koerad sunnivad sea seisma, astu ligi ja soojade kätega ... :lol:
Teine nõks on tiheda metsavahel sileraudsega seista, pole ka nii külm, tuul ju ei puhu aga lasta na keeruline.
Aga ei saa ükski kinnas saa nii külma eest kaitsta kui sõrme päästiku jaoks paljaks jätta :!:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

honkomees kirjutas:Aga ei saa ükski kinnas saa nii külma eest kaitsta kui sõrme päästiku jaoks paljaks jätta :!:


See muidugi õigesti öeldud. Aga kui käeselg on kaetud topelt materjaliga, tunduvalt paksem, siis see ei sega ei laksmist... samas aitab käeselja soojas hoida. Esimene kord kui seajahis siga nägin, siis oli käsi nii kange, et mitte ei saanud päästikule vajutada. ei paugu kartust ega midagi, lihtsalt, käed olid nii kanged. Sellest sain korrlikul õppetunni, iga natukese aja tagant tuleb käega/sõrmedega liigutusi teha, mis hoiavad sõrmed liikuvana. Muidu ikka jama küll kui kolm põrsakest eest läbi lippavad ja lihtsalt lasta ei jõua. Aga ajus meeldib mulle küll käia. Kahjuks see ikka põdrajahis, seajahis metsas 1-3 koera ja paar omanikku, ja ülejäänud liinis. Siis tekivadki mõtted paksemast käeseljakust, mis hoiavad selle niisama soojas kui labaku otski, mis krõpsuga seal kinni, aga sel ajal kui liikumist pole, siis hoiab labaku osa sõrmed soojana. Ja mis ma öelda tahan. Need tegelased kes kindaid disainivad peaks mingi 10 korda kütiliinis seisma, pooled korrad külmaga -10 + x kraadi. Küll siis ka häid kindaid rohkem saada oleks. Varanduse makvatest kinnastest on mul oma arvamus... :?
Viimati muutis Feen, N Okt 14, 2004 1:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mis puutub varanduse maksvatesse kinnastesse,siis kus maalt hakkab see piir,et kinnas liialt kallis?Mainiti kinda disainijaid,aga sealt see hind tulebki,mida ergonoomilisem toode,seda kallim.Lisanõuded materjalidele ,soojad,läbihingavad,vettpidavad,see kõik kajastub kinda hinnas.
Lisaks on võimalik kasutada kätesoojendajaid,mis oma hinnalt põrmugi kallid pole.On ühekordse kasutamisega ja mitmekordse kasutamisega,mis natuke kaalukamad ja võtavad väheke taskuruumi ära.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

trucker kirjutas:Mis puutub varanduse maksvatesse kinnastesse,siis kus maalt hakkab see piir,et kinnas liialt kallis?


Täpselt sealt kus ostad kindad, arvad, et oh, lahe... maksin palju nüüd on head kindad... ja siis selgub, et ei ole. ja kõik muu sõltub rahakotist ja ootustest. Mina nt ostsin 280 eq-ga kindad, korralik kalipsomaterjal... nägid head välja. pöidla augud olid aga ääristamata, ja sealt lõhenes kinnas suht katki (mitmest kohast), st. oli vaja kogu aeg parandada. Ja siis selgus, et ükst tuttav ostis Soomest samasugused, 50 fim-i ja ääristatud. Nii, et kõik suhteline. Ja ka odavad kindad on keegi disaininud. Samas ma natuke mõtlesin, et kui juhtub olema keegi kes ütleb, et ta koob sulle kindad, siis on kindlasti vaja arvestada, et mõned kohad peaksid paksemad olema (topelt kiht vms). Ja igasuguseid asja annab enda jaoks leiutada (eks nõudlused erinevad). aga üks on kindel, enamus laskmiskindaid on sügisilmade jaoks tehtud. Vähemalt, Tartus pole ma näinud kusagil selliseid kindaid nagu ma tahaksin. Ja kui ääristatud kindad maksid 50 FIM-i, siis see oli alla 200 krooni. Kas siis selliseid ei saanud tellida? Ja kui käeseljakule oleks pandud topelt kiht ja hind oleks 50 krooni kallim olnud, ikkagi oleks rahule jäänud. Kohati sai see teema tõstatatud ka selle pärast, et kui noored jahimehed, kellel kinnaste hankimine ees, teaksid mõningate asjadega arvestada. Ise olen ka siit mõne idee saanud. Aga villased sõrmikud, mille peal laskmiskindad... nendega olen rahul.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Peaksid olema ikka labakud. Ise kasutan väga lihtsat moodust: all villased kindad-labakud, nende peal presentkindad. Ja kõik see küllalt vabalt käes, ei tohi pigistada. Seistes torkan käe kindaga rihma vahele ja tõmban siis käe nagu muhvist välja kui lasta vaja. Olen mõelnud ka spets. muhvi peale, aga teostus.... Ja peale muhvi peavad siis kindad ka olema.
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Suure külma ajal soovitan lambanahkseid käpikuid.
Neid hea lihtsalt käeotsast ära poetada. Ise koguaeg ajudes
koertega , selle tarbeks kinnas nööriga varruka küljes.
Sest kui koer ikka peab metsas sis kindad viimane asi mis meeles.
Muidu soojemal ajal ikka õhuke nahkkinnas.
Suletud