Kindad

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Mina ostsin endale paari aasta eest Roy Thompsoni (kalastus-)kindad, materjal vist neopreen vms - kaasaja keemia igatahes. Need on ideaalse nakkuvusega, püss püsib käes kui liimitult ja ka külmaga pole hullu, kui kinnast vahepeal ära ei võta käest. Kui juba korra ära võtsid, siis enam sooja nii lihtsalt ei saa. Ja seesamune sõrme välja võtmise koht on ka olemas. Päris pakase jaoks aga jah on mul paksud kootud sõmikud ja sellist külma pole veel kohanud, et käed külmetaks. Aga noh, ma üldse selline suht jääkaru, nagu naine ütleb... :lol:
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Meie kasutasime vanasti trennis ( siis kui midagi sellist millest siin räägitakse veel poes saada ei olnud ja rahagi oli teine ) villaseid sõrmikuid. Lihtsalt tuli neid natuke modifitseerida. Pöidla ja päästiku sõrme siseküljele lõikasime kindale pikkilõhed ( nagu nööpaugud ) ja sevad õmblesime kinni, et lõige jooksma ei hakkaks. Lõhe tuleb lõigata nii palju sõrme otsast allapoole, et sõrm ise sealt välja ei poe. Vajadusel tõmbad sõrmed välja ja OK.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Metsavanaga 100%
Pikema käisega nahksed labakad- nii kalal kui ka jahis- toimivad. Poole liigutusega on püss palges ja lask tehtud. Kui labakud on muidugi parajad.
Vene jahiportaalidest ju karusnahkseid muhve soovitatakse.
Jahis on ühte pauku vaja. Milleks Teile ülejäänud 4 sõrme vaja lasta külmetada? Põues peab käsi olema ja teine käsi ka. Ja varbad soojas...
Siis ei nihele krudiseval lumel liinil.
tsuks nigu ma olen...
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Suure külma ajal soovitan lambanahkseid käpikuid.
Neid hea lihtsalt käeotsast ära poetada. Ise koguaeg ajudes
koertega , selle tarbeks kinnas nööriga varruka küljes.

Kuidas üks korralik lambanahkne muff võiks olla? Pistad mõlemast otsast kerges kindas käed sisse ja kui vaja, siis hoiad seal ka tagavara sokke. Asi nööriga kaela, et ära ei kaoks. Vajadusel õmbled ka sisetasku kus võileiba hoida :D.
Efekt tundub olema ligikaudu sama, kui suur kinnas vöövahel, kuid sellevõrra parem, et kaks kätt ühes mufis hoiavad paremini sooja. Eelkõige võiks sobida tõenäoliselt kohtadele kus palju passimist.
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Kasutan thinsulate sisuga fliis kindaid. Mingeid sõrme auke sees ei ole kinda sõrmed on piisavalt peened et ei sega laskmist ei vindi ega siledaga.
Kuni -20 kraadini ei ole probleemi olnud ja hoiavad ka siis sooja kui on märjad. Ei kurda ostu üle ja need kindad maksid 215.-
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Käisin täna poekeses nimega Kompass. Igast kinnast müügis. Villane lõigatud sõrmedega ja pealekäiva klapiga kinnas, nahk peopesas- maksab 135.- Veel mitut sorti nahkkindaid, lõigatud sõrmedega, pealekäiva klapiga, lihtsalt päästiku sõrm käib välja jne. Fliisist kindad pealekauba. Kõige kangem mudel 325.- vist maksis. jahipoodides alles sealt hinnad akkavad, mitte et kvaliteet parem oleks aga..... :D Ühed kollased näpukesed neid kõiki teevad. :D
Kompass siis Pärnu mnt. 48, Talin. Kosmose vastas. Palju huvitavat saabast ka müügis. Miski Nokia kummar ka aint 500.- oli :!:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

http://www.matkatarbed.ee Seal siis müügis. Vaatsi, et palju odavamaid asju, kaasa arvatud kootud kindaid kodukal eipole aga poes on. Ise katsusin.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

Joosep Käba kirjutas: Villane lõigatud sõrmedega ja pealekäiva klapiga kinnas, nahk peopesas- maksab 135-


Sellise kinda saad saad sott odavamalt Tallinn-Väike jaamas asuvast kaltsukast. Poe teine korrus on lausa täis igasugu sõjaväekraami, saapad, telkidest maastikuvärvi riieteni. Ise käisin seal kord sõbraga kes sai seolt normaalse hinnaga usa armee paksema jaki 5 korda odavamalt kui mina
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Kellamees kirjutas: kui vaja, siis hoiad seal ka tagavara sokke. Asi nööriga kaela, et ära ei kaoks. Vajadusel õmbled ka sisetasku kus võileiba hoida :D.


irw võileib ja sokid ühes :D:D:D
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kas sa näe! Säherdused kindad nagu seal Matkatarvete lehel olid mul ka. Mõtlen neid, millel ainult nimetissõrm poolik on (aga klapp ikkagi peale käib). Kui veel nimetissõrm ka terve oleks... Sihuksed millel küldse sõrmi pole on kalal väga mugavad, aga jahis pole neist minu jaoks s....gi kasu. Samas mõni mees käib üldse paljakäsi - kehaehituse asi.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Aga minu mõistes ideaalkindad on sellised:
1 õhem nahkpihuga tekstiilkinnas (fliis vms), KÕIK sõrmed terved
2 käpikuots käib krõpsuga selja peale (keda krõps häirib: naks kääridega)
3 pöial ja käeselg on paksema voodriga
no ei ole ju keeruline, aga mis k...di pärast neid siis ei tehta!

Suureks saan hakkan ise õmblejaks!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vaata Mosse,tehakse küll ja kaupmees võiks ju neid ka müükigi võtta,aga sellest poleks kaupmehel s...gi kasu,kui ainult Mosse need endale ostab.Sellepärast neid polegi saada MOTT :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Oi kuidas ma olen unistanud just sellistest kinnastest kus nimetissõrm ja pöial vaha... nagu jahikinnas ikka, aga käeseljal oleks ikka tunduvalt paksem kiht. Kui lapa on krõpsuga kinni, siis seal hea, aga sõrmedel külm, aga kui sõrmed katad, sisi käeseljal külm... nojah, siiani üle elanud. Korra isegi -16 kraadi ja paljakäsi... ja notsud sibasid ja puha, mina vaatasin ja tore oli... aga sõrmed ei liikunud enam (no, kiiruga jäid kindad maha), aga tänapäeva kindad ajavad enam-vähem asja ära... nujah.... ainult, oleks paksem käeselh. Peab asja uurima, kellegi tuttava vanaema pidavat selliseid kuduma... saaks nüüd siis sobiva naha ka, ja loodaks, et memm enne kusagile üles poole ei koli... :D Aga enne proovin mõne poe oma veel ära.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Kanadas koolitusel olles saime kokku kaugluurajatega (need kes luuravad seal kus kauge põhi ja palju lund). Nende kinnastel oli laba seljal tükike kopra karvast nahka. Tüki suurus umbes 7x7cm ja kasutati nina soendamiseks??!! Nii vähemalt väideti. Kui meiega just nalja ei tehtud, siis huvitav asi neile kes -30-ga pukis istuvad.
Vast läbi karvade hindates ka õhku saab pisut soendada, kui miinus kraade alla -50-ne.
Suletud