Laskmine siledast ja vintrelvast - kuidas teie tunnete ?

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Laskmine siledast ja vintrelvast - kuidas teie tunnete ?

Postitus Postitas sergo »

Tere!

Oli meil jahiseltsis siis esmakordselt niisugune üritus, et lasime taldrikuid, seda siis nädal aega tagasi. Improviseeritud poolik kaarrada. Siiani mõtlesin ja nüüd otsustasin, et miks mitte ka küsida, tahvli peale panna mõtlemiseks.

Niisugust üritust meie seltsi siseselt varemalt pole olnud, seega esmased muljed ja ainult minupoolsed.

Tuleb tunnistada, et jäin suht äpuks, viimasel aastakümnel linnujahis käinud pole, tiirus trenni teinud vastavat ka mitte. Lasin oma praeguseks sileraudsest MZ poolautomaadist. Tabasin väga halvasti, ligi veerandi, kui arvestada ka sõbra püssiga lastut.
Miks ma seda kirjutan? Iseenda analüüsi tulemusena tunnen seda, et psüühika oli paigast ära selles mõttes, et käitusin ja lasin nagu nn. kuulipüssimees, s.t. aega on küll, las ma sihin korralikult ja sellega hilinesingi.

Mina arvan teadvat, nüüdseks, millised vead ma tegin(nt. ära sihi 60 meetrini) ja kuidas edasi käituda aga mind huvitaks kas ka teistel,enamasti vintrelva kasutavatel meestel on ette tulnud sileraudsest sihtimiseksimusi?

Tegelikult oleks mind ettevaatlikumaks tegema pidanud juba eelmise aasta viimane kitsejaht, seal kaks kitse lasin siledast, seekord küll kukkedega BM-st ka suht kaugelt kartetsidega, mehed veel naersid, et ega sa karabiiniiga ole.

Et siit siis minu mure: mu meelest oleks ikkagi vajalik igaastane laskekatse nii ühest kui teisest torust.

Seda, et vaja tiirus käia jne. ma tean. Lihtsalt see mõtte ümberlülitamise küsimus?
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Noh, kui sa pole tiirus taldrikuid lasknud ega linnujahis käinud, siis ongi väga raske pigilinnule pihta saada, ole kas vindimees või niisamamees. Seda eriti veel kaarrajal, kus liikumiskiirusel (üldse õigel keha liikumisel) ja reaktsioonikiirusel on väga oluline roll. See mõttelülituse võime tuleb ikka siis, kui taldrikulaskmise põhitõed ja mingigi vilumus käes. Seniks ju ei oskagi ennast kuhugi lülitada.

Niiet tiiru harjutama, kui on soov lendavale objektile pihta saada!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt nii ta ongi. Ise olen veel sellist huvitavat fenomeni täheldanud- osad "noored" jahimehed kes kursustel pigilindu lasevad ilma et oleks ennem relva kasutanud- tuleb asi päris hästi välja. Osad kes aga ennegi relva näppinud- ei õnnestu asi sugugi. Arvan, et põhjuseks ongi nn. krampi minek ja sellest ka möödalasud. Isegi saanud paar aastat proovida- ega ei taha välja tulla küll. Kui aga paar karpi (a 50 tk) järjest oled ära summinud- tulemus kohe paraneb. Kahjuks järgmisel korral sama nali. Aga lihtsalt tuleb tihedamini harjutada- selle nimel seltsil töö käib ning "jooksev siga" sai juba ära ostetud. Nüüd veel laskepaika vaja "laiendada".
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ega see tiirus umbes plõmmimine ka alati efekti ei anna ,seda tuleks teha oskaja järelvaatamisel,kes oskab vaadata milliseid vigu teed ja siis oskab ka juhendada mida teisiti teha.Vaat siis võib aasjast tulu tõusta küll! Niisama katse-eksitus meetodil kipub asi ikka sinna loterii tasandile jääma.Et hästi lasta ,peaks kohandama oma püssi kõigepealt tõesti "OMA"püssiks ja seejärel hakkama oma kehaga tegelema.Mingi paar ajakirja numbrit tagasi kirjutas tuttav papi (Enn Rooba) nupukese ,kuidas ja mis vahenditega terve talve linnas korteri tingimustes kuiva tegi ja kevadel kaarrajal võidukalt esines,on hea näide.Soovitan lugeda!
Kivi kotti!
Vasta