Ettevalmistus ja koprajahi läbiviimine!

2005. aasta teemad
Erccy
Postitusi: 3
Liitunud: P Apr 25, 2004 8:13 pm

Ettevalmistus ja koprajahi läbiviimine!

Postitus Postitas Erccy »

Kas keegi oskaks anda nõu koprajahiks? Olen käinud mõningad korrad, aga edutult, relvaks on üheraudne (kal. 16) ja laskemoonaks kartets. Ei jõua liikumatult istuda kogu aja, oskab keegi soovitada mis kellast on mõttekas kopraid passida ning milline maskeering? Ette tänades
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Siinkohal kordan sulle juba eelnevalt antud soovitust: kasuta "Otsingu" võimalust. Kopra teemal on siin juttu tehtud küll ja küll. Üks näide:
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=39
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

kui oled õhtul käinud, siis mine hommikul. mõnes kohas nad ei taha mitte enne pimedat liikuda. ja hommikul ole kohal juba siis kui pime on. ja eks siis ole kuulda ka kas ragistavad kusagil või mitte.
ja passimise teema on see, et seda pead harjutama. kärsitus ei tule mitte kasuks. mulle küll meeldib tunde paigal istuda, ennast vajadusel aeglaselt ja minimaalselt liigutada, ning jälgida mis ümbruses toimub. ja istuda ikka seni kuni on laskmiseks liiga pime, või siis nii valge, et nad enam ei liigu. hommikuga on see teema pigem, et osa jahist on hiilimine ja osa vahel ootamine, et kobras põõsast (vms kohast) liikuma hakkaks. ja kui hommikul ikka tegevuses ühtegi pole, siis pärast päikese ilmumist võid minema jalutada.
aga kui ikka istumine mitte ei sobi, eks siis on hea võimalus käia sügisel ajujahis ajajana, ei mingit passimist. ja linnujahis on seda ka suht vähe (kui ei ole tegemist varitsemisega). ja muidugi annab ka raudadega püüda ning ise lasketiirus mõned paugud teha. :wink:
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ja kliki ülal banneri menüüs jahipaunale ja avanevalt lehelt otsi tuttavat kopra pilti,sellel klikkides saab ka väikese ülevaate jahipidamisest koprale.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ettevalmistus ja koprajahi läbiviimine!

Postitus Postitas kakuke »

Erccy kirjutas: Ei jõua liikumatult istuda kogu aja, oskab keegi soovitada mis kellast on mõttekas kopraid passida ning milline maskeering?

Harjutamine teeb meistriks. Kellaajad on neil niivõrd erinevad, et selle teadasaamiseks aitab ainult luure. Püss kaasa ja istuma. Küll siis vaikselt ka pilt tekib, et kuna, kus ja mis toimub. Täna ongi juba hea selle kõigega algust teha (koprajaht hakkas pihta). Ma lähen täna kindlasti neid üle vaatama. Nii, et kivi kotti. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Postitus Postitas krupp »

no jah, proovisin minagi liikumatult istuda,määrisin OFF-i kätele kapuuts pähe ja passima :roll: esimesed kümme minutit olid sääsed eemal ja siis avastasid minu kui potensiaalse jahisaagi ei tuld liikumatust istumisest miskit,ikka sääsk siin ja sääsk seal ja kurivaimud:twisted: leiavad kõik katmata kohad ülesse,aga ehk harjub.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

[quote="krupp"]no jah, proovisin minagi liikumatult istuda,määrisin OFF-i kätele kapuuts pähe ja passima quote]

Teeks nüüd OFFle natuke antireklaami.

1) Hais.

No, olen seda ise ka korra jahis kasutanud. Mul võttis hais küll kõik meeleelundis paigast, Aga kuna kõik loomad tundsid seda sama, siis ma sel päeval ei näinud ühtegi (ja jahis ei juhtu seda just sageli). Hiljem olen niisama täheldanud, et OFF haiseb kohutavalt, aga lõkke ääres või marjul ei olegi see nii oluline.

2) Ebaeffektiivsus.

Täpselt. 10 min ja ongi kurjamid tagasi.

Ise soovitaks pakkida ennast piisavalt sisse. Jälgida, et püksid reitelt oleks sääsekindlad, jalatsid ei võimaldaks sääskedel ligi pääseda, seda eriti juhul kui jalatsid on liiga madalad ja sokkidele ligi pääseb. Kapuutsi teemal on see miinus, et see varjab vaate silmanurgast ja algajatel võib see tekitada soovi kogu aeg niheleda. Ja kui loom sellise nurga alt tuleb, siis ei saa kohe kindlaks teha ega ta sind parajasti ei vaata ja siis tuleb liigseid liigutusi teha. Aga kaela teemal soovitab õhukest salli. Ja pähe müts... ja siis nt Plixi kreemi nahale määrida (ega ta ka kurjem eriti ei aita, aga vähemalt ei haise nii jubedalt). Ja siis kindad ka. Isegi suvel on hea kanda selliseid laskmiseks sobivaid kindaid. Selliselt olen mina suutnud küll suht rahulikult enamuse aja varitsuses veeta.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ärge nüüd ikka algajaid selle liikumatu istumisega ka päris ära hirmutage :D Muidugi ei ole soovitav mööda kallast marssida,aga kuni looma poolt tekitatud veeliikumist,või looma ennast pole märgata võib ennast vabalt tunda,kui loom aga juba vaateväljas,siis ei tohiks küll enam äkilisi liigutusi teha ja tuleb valida momenti millal püss tõsta.Kivi kotti!
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Postitus Postitas krupp »

jah,käind nüüd päris igaõhta kobrast passimas,kaldal istudes ep tule ükski näole, kas võis asi olla selles,et seni kuni ojani ragistad ajad teised minema või tea mis, kuid siis mitmed korrad kummipaadiga ja siis vähemasti niipalju,et 1,5 km-se lõigupeal mõnda näind, mõnda kuulnud kuid laskmiseni ei ole küll jõudnud ,kaldapealsed kõik mudaseks trambitud ja värskelt näritud oksi oli ikka piisavalt,või sellega nigut seenelkäimisega,et silm tahab lihtsalt harjumist ja veel kuda sa hing õhtal lased 21.50 on nii pime,et kui ta just ninaalla ei uju ega siis saa lastagi või ?ja 20.00 nigu aru saanud olen on vara?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Aga sa mine hommikul,nagu valgeks hakkab minema.Muidugi uni magus ,aga sügisel vist tõesti õigem koprajahi aeg varahommik.Selle koha valikuga nii,et algul tuleb ikka mööda kallast aeg-ajalt liikuda ja kindlaks teha kus ta tegutseb.Kui esimesel korral panebki minema ,tasub seal läheduses mõnda-aega passida ,on juhust ,et ujub uuesti sealt mööda.Järgmisel korral tasub sealkandis kus eelminekord nägid passida :!: Kõikse parem,kui pesitsuskoha leiad,sealt ujub ta kindlalt õhtujooksul läbi!Olen passinud kohe kuhilpesa otsas.Algul kohe kuulda kuidas pesast trampimise peale mulinal minema panevad,mõne aja möödudes ujub mõni kindlasti koju tagasi.Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

ja millelgi peaks veel täiskuu ka tulema. augusti alguses on ka täiskuu... siis on jõle hea passimas käia (nujah, selleks aastaks on see moment küll möödas, aga eks varsti jälle). ja anna teada kui lõpuks eluka maha saad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:Olen passinud kohe kuhilpesa otsas.Algul kohe kuulda kuidas pesast trampimise peale mulinal minema panevad,mõne aja möödudes ujub mõni kindlasti koju tagasi.Kivi kotti!

Vot seda pole ise proovinud teha kuni eilseni, kuna paljud on kisama pistnud, et ei tule 3 päeva välja jne. Eile kui passisin kuhilpesa kõrval siis kuulsin, et närivad teisel pool kuhilpesa ja kuna aeg oli ka juba hiline siis vaatasin, et kaotada pole mul midagi. Ronisingi otsa ja tagatipuks oli tuul ka veel minu poolt. Ned kes vahetult ümber olid panid minema. Paar meetrit läksid ja siis jäid sööma. Kuna rohi oli kõrge siis kuulsin ainult närimist ümber minu. Nüüd kavatsen juba varakult ronida sinna otsa. Neile kes teevad OFF`ile antireklaami ütleks niipalju, et lasin kopra täpselt nädal tagasi ja olin just ennast korralikult kokku mõkerdanud OFF`iga. Lugu sama, st tuul oli veel minu poolt ka, aga ca. endakõrgune ja meeter lai heinariba oli vahel (võibolla sellepärast ära ei haistnud). Seal kus ise käin hakkavad nad juba 20.00 välja ronima. 21.30 on juba liiga hämar.
Lisaks veel niipalju, et ise vaatan, et ennast liialt paksult riidesse ei paneks ja siis liikumisega higiseks ei ajaks, siis uhab higi tõesti sääsetõrje maha ja sääsed on veel vihasemad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa... ma igaks juhuks mainin, et see OFFi teema ja rohkem vaikselt istumise asi oli pigem kitse ja soku passimise naal öeldud. Ega koprast varitsedes ka just lulli lüüa ei saa, aga seni on asi lihtsam jah, kuni loom ise välja ilmub. Ma just käisin ka kopra elupaikasid üle vaatasmas... ja avastasin, et kobras on ideaalse laskemaa peale ühe kase langetanud, täpselt pingiks :D (st. et uru suudmeni on väga hea distants).
Ps... sääskede teemal veel. Neil on minuga ühepoolne armastas. Nii mõnigi kord tahavad lausa kambakesi metsa ära tassida :?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sääsetõrje mõjub kõige tõhusamalt siis kui sääski pole .Katsetage talvel -on kõik margid hääd :lol: Kivi kotti!
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

aga mis Te arvate jahist koprale sportpüssiga :?:
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Suletud