teoreetilist laadi küsimus lootuses praktilisele tulemile

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

teoreetilist laadi küsimus lootuses praktilisele tulemile

Postitus Postitas sergo »

mõte niisugune: kas on meistreid kes lõikaksid olemasolevale torule keerme sisse ja valmistaksid ka vajaminevad tsokid? Kui mitte meil, ehk siis naabrite juures?

Vaevanägemise eest ette tänades....
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

vabandust, pean vist oma küsimuse tagamaad lahti seletama:
jutt ikka ühest torust, MZ 21-12 mis muidu hästi laseb ka praegu peale kastreerimist aga haavli jaoks oleks hea ka korralik tsokk. Nimelt teatud rumala ülehooldamise ja asjaoludest sõltuva hajameelsuse tõttu pidin tsoki osa maha saagida laskma. Nüüdseks järgi väga nõrk tsokk, seda siis rauast läbi vaadates vastu valget. Püss ise viimase peal hea, palju emotsioone ja mitte ei tahaks teda pensionile jätta. Kuuliga toimetab siiani noh, öelgem briljantselt.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Keerme osas ei oska küll pakkuda, aga kas tšokki oleks vaja eraldi valmistada ? Ehk oleks praktilisem kasutada valmistšokki - kas Iž või siis mõnele lääne relvale mõeldut - mille jaoks õige keere välja selgitada ja sisse lõigata.

BM
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

jah, miks otse minna kui ka ringi saab. Kõik geniaalne pidavat lihtne olema, seda siis ka BM õpetus. Sellest võib midagi asjalist välja kooruda, tänud!
Ja miks ma ise selle peale ei tulnud? Tõesõna, nagu voorimehe hobune, silmaklapid peas, suht niru tunne on. Lähen seda keerme keerutamise värki uurima aga iga asjassepuutuv info oleks jätkuvalt teretulnud.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

teoreetilist laadi küsimus lootuses praktilisele tulemile

Postitus Postitas wsm »

To Sergo:
Jah,mehed,see on ainult teoreetiline küsimus,millele praktilist tulemust EI OLE :!:
Kuna MZ 21-12 toru välismõõt on 21,00mm ja tavaliste tehases valmistatud tsokkide keermemõõt on 20mm.Siis siit järeldus,et seda tööd ei võta teha ükski relvasepp :idea:
Pealegi sellist tööd võib teha ainult vastavat litsentsi omav isik :!:
Õigem oleks selline mõte maha matta!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Tsokk

Postitus Postitas Kallekke »

No mehed kas tõesti ei oska või ei viitsi keegi Sergole soovitada sellist tuntud asja kui:
http://www.outdoorsuperstore.com/produc ... HOKE+TUBES

joodetakse just nimelt lühendatud torule peale millel koonuse osa eemaldatud.ja tehakse seda sel lihtsal põhjusel et olemasoleval torul pole tsoki vahetus võimalik ka venitab ta haavli laengut pikemaks mis kompenseerib ettearvestus viga ja vähendab tunduvalt tagasilööki mis omakorda laseb teha kiireid dublesid. tsokke võib keerata sinna otsa milliseid aga soovid,lühikesi pikki.
endal selline asi olnud Remmi p-autol,ainus asi mis selle hea juures võibolla häiris oli see et natuke nagu kõrvale hakkas rohkem kui muidu.
kui nüüd Eestist ei leia sellist meistrit kes selle lihtsa tööga hakkama saaks siis võta privas ühendust ja ma soovitan sulle Soome seppasid.
P.s see on relva lisavarustus milleks pole mingeid ümberehitus lube vaja minuteada-selle mis luba vajas olid sa juba ära teinud toru lühendamise näol.
lase peale panna ja sa ei kahetse.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tänud asjaliste vastuste eest.

Mõõtsi aparaadi otsaläbimõõdu är: om jäänu 21,2/18,3.

Ja mingit nõrka tsokki seal minu silma järgi ka pole vastu valget vaadates, ikka puhas silinder.

Kallekke, ehk saaksid eesti keeles nõksa lisainfi panna n.ö. mõtlemiseks, misasi see Sinu poolt soovitatud variant ka on? Mul nimelt suur viga külges- inglise keelega jama. Proovisin lasta tõlkida aga sellest tuli välja vähemalt minu jaoks niisugune asi, et "tule eile meile võta homne ajaleht kaasa". Ju seal siis mingid spetsiifilised keelendid on. Kindlasti ka privas kõllan Sulle ja lepiksin kohtumisegi ehk kokku kui Sulle sobib, mõte lihtsalt selles praegu, et siin natukegi laiemalt asja selgitamine ehk teistelegi lugejatele kübe tarkust juurde annab, esmajoones muidugi mulle endale kui kõige suuremale hädalisele.

Kui ma nüüd neist joonistest õigesti aru sain ja muidugi sinna juurde kuuluvast kirjast siis oleks tegu nagu raua peale statsionaarselt keeratava-joodetava kompensaatoriga mille otsa saab rakendada(vabandust, see kalameeste väljend) erinevaid tsokke.

Mul enam-vähem pilt selge, et soome meestega rääkida vaja, ehk oskaksid ka ligikaudse paketi hinna visandada, s.t siis et see kompensaator, pool-ja täistsokk, seda siis teoreetiliselt. Saaksin mingid lähtandmed edasiseks.


Samas, lugesin kasutaja Margo tiraadi oma püssidest, kuulide vajadusest, jmt. - aru ma ei saa: see mees sarnaneb mõttelaadilt paljuski mõnele lehtsabale: kust tuul sealt meel.

Seekord siis - SEDAPSI (Sorry, Valdu!)
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Tsokk

Postitus Postitas Kallekke »

See siis lihtsalt üks 7-8 sendine torust jämedam silinder mille kirbupoolses otsas keere sees tsokkide vahetamiseks mida pildil kahte pikkust näha. külgmised sisselõiked mis näha triipudena toimivad peaasjalikult reküüli leevendina võimaldamaks tiirus-jahil mitu kiiret lasku teha järjestikku palju stabiilsemalt. kui huvi kellelgi siis ma võin sõbralt küsida kellele ma oma toru selle kompensaatoriga ära müüsin et järsku saab kärbescupile kaasa nähtavaks.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

hea oleks näha saada ka kuigi niigi usun ja tunnen, et püssile uue hingamise saab. Kui vähedegi võimalik palun võtaks jupi kaasa. Olen analoogset asja näinud vindi peale lihtsalt kompensaatorina aretatuna meie meeste poolt tehtuna ja töötas OK, sile on midagi muud arvestades ka mu soovi taastada tsoki variant. Küsimusi hooldamise-teenindamise suhtes muidugi tekib kasvõi sellest algatuseks, et raud on kroomitud, sealt edasi puhas metall aga ma usun, et minu eluaja peab rõõsalt ja rahulikult vastu.
Vasta