Relv ajujahiks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Metslane kirjutas:Kas 15 000.- poolautomaati ei saa soetada? Ajujahis kiire lasta ja mõõtmete poolest on nad väiksemad, kui poltlukuga vindid!

poltlukku ei olegi plaanis soetada. vibulukk peaks oleka ikkagi kiirema laadimisega, kui poltlukk. ja see vintrauaga sileraudne ongi iseenesest poolautomaat. aga hind 15st asemel 20 kilo
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Tere hr. Rajaleidja.

Arvan et pead igaks juhuks järelemõtlema, kas plaan on 99% jahist pidada võsas ja kas lased ainult põtra ja siga. Kuna otsid jämedama pauguga relva ja nagu aru saan on see su esimene vint, siis tea et isegi 308 lõhub päris kõvasti looma, seega suuremaga alla põdra ja sea on tagajärg suht räme ja palju liha ja nahka on raisus.Niisiis jääd poolest vindirõõmust ilma rebased, kitsed-sokud jne. Endal on 1025 pikk ja 308 win. ja laseb kõike nii suurt kui väikest ja samas kaugele ja ka ajus pole probleemi. Ainus probleem mis ette võib tulla on mees ise. Aga päris padrikusse lastes ei sa täpsust all haubitsa, arvan ma.

edu soovides.
Käi jahis, aga ära mölise!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vintidest on juba .308 ja 7mm rem mag olemas. Nii et hetkel otsin ikkagi püssi põhimõtteliselt ainult ajujahiks, mis oleks suht lühikese toruga ja ei läheks nii väga kergelt rikošetti. Ja lasta kavatseksin siis ikkagi siga ja põtra, kui kunagi peaks väga palju õnne olema, siis ehk ka ilvest(aga sellele ei panusta hetkel). Kährikud mis ette jäävad, nende jaoks pole püssi vaja. Nende jaoks on koer.
7mm ja .308 ei kipu eriti metsas kasutama, sest rikošetti lähevad ikkagi suht kergelt.
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

[quote="rajaleidja"]Vintidest on juba .308 ja 7mm rem mag olemas. Nii et hetkel otsin ikkagi püssi põhimõtteliselt ainult ajujahiks... sellise arsenaliga vaevalt sul loom laskmata jääb, aga kui otsid järjest paremaid ja kindlamaid varjante, siis varu aega ja raha ja osta korralik kombineeritud jahirelv. Arvan et see oleks sellisel juhul kõige otstarbekam.

lotoõnne soovides :!:
Käi jahis, aga ära mölise!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kombist oli meil siin korra põgusalt juttu ka, aga peps nagu ma olen, siis ei sobinud ka see variant mulle :roll:

rajaleidja kirjutas:
tony kirjutas:45-70 Govermendiga on küll hea võsas ragistada aga mida sa siis teed kui vaja nugist lasta või juhtub,et päev sujuvalt käpaliste(rebane,ilves,hunt) jahiks üle läheb?Igatahes sel juhul kombi etem ning võimaldab ka kiirelt tubleed lasta.

Õige märkus. Aga...
Nugisega on nii, et sea- ja põdrajahis me neid ei lase. Peale sea ja põdra on ette tulnud vaid kähriku laskmist ja oma koer on nad siiani(seda küll sea- ja põdrajahi väliselt) maha murdnud, nii et pauku pole vaja läinudki. Käpaliste jahiks meil päevad üle ei ole läinud. Seda sellel põhjusel, et hundi ja ilvese luba meil üldjuhul ei ole. Erandina möödunud hooaeg, kui naabritega pundi peale anti mõlema kohta üks luba. Aga hunti me kindlasti oma metsast aju tehes ei leia ja ilveski on väga-väga harv juhus olnud. Rebasega aga nii, et koerad neid metsas just ei võta. Seda on juhtund omal vaid korra ühe kutsikaga ja ka siis ei olnud püssi vaja.

Aga kui kombist rääkida, siis millised peaksid need kaliibri valikud olema?
Ja privas pakuti välja ka 20kal magnum. Mida sellest arvate?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge härrased ,seda "ajujahipüssi"on siin muudeski teemades lahatud ja ausalt öeldes ei saa ma eriti sellest sotti.Olen ka mõnikümmend aastat metsas mütanud ja ei ole küll avastanud ,et põhjusel ,mittesobiv püss,nüüd mõni loom jääb laskmatta.Kui rassid padrikus siis lihtsalt kaugelt polegi võimalik lasta ,kuna nähtavust pole ja lähivõitluses pole sel kuulil eriti suurel määral võimalik rikošettida.Kui aga tahetakse sügisel võsastunud lankidelt suurtelt distantsidelt põtru noppida,siis on muidugi rikošeti oht olemas.Mina otsiksin pigem sobivat kuuli ,püssiks on minuarvates igati sobiv ka kõige levinum W308 (mitte ainult) liiati kui tegu veel poolautomaadiga .Kuuliks võiks olla siis võimalikult tömp ja mitte eriti pehme kuul,mis teeks oma töö ka näiteks "vedamisel" ettejäänud paarikümne cm jämeduse puu läbimisel.
Kivi kotti!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Siinkohal pean kuldiga nõustuma. 308 on hea universaalne kaliiber, millest meie metsades kõigile jagub. Ole ainult mees ja vali õige kuul. Keegi Felis Lynx kirjutas et 308 ei saa kitse/sokku lasta, et lõhub liiast. Sellele vaidleks vägagi vastu, mu 308 sakoga kasutades Nosler Ballistic Tip kuule on lastud vast 15 sokku/kitse... Ja pole ükski üleliia katki olnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jutt läheb vägisi sinna ritta, et mis te mehed jamate, ostke omale moskvits, sellega saab ka punktist A punkti B. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Loe ja muiga seda arutelu. Kellele mosse kellele mersu. Mina julgen soovitada Stingerit. Teeb puhta töö nii uluki kui ka võsa osas... :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

aivar00 kirjutas:Mina julgen soovitada Stingerit. Teeb puhta töö nii uluki kui ka võsa osas... :lol: :lol: :lol:


Stinger viimati ikka maa-õhk tüüpi relv oli. Pardi-ronga-nepijaht jääb jällegi
ära -- teda ei saa ka jahirelvaks registreerida. Relvaseadus nimelt toda
sihikutüüpi tsiviilkäibesse ei luba (muuhulgas). Samas tiirus (polügonil) ehk
taldrikuid saaks heal juhul plõksida.

:D
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

vot ma mõtlen: on saanud tavalise siledaga kõik loomad varasematel aegadel kätte mehed kes asja osanud ja kel tahtmist olnud. Ajus, koerte eest lastes peab eri hoolikas olema, meil küll keegi vintraudsega ajusse ei roni. Ma olen ise 30-06 ga kahe laika eest mägrale pähe lasknud, need olid Siberist toodud laikad, vahemaa oli pool meetrit ja koerad asja juures. hea oli, et koerad kurdiks ei jäänud aga siis ma sellele ei osanud mõelda. Jama, eks. Alati ei ole asjad nii lihtsad nagu me tahaksime, et oleks. Mina õnneks, loodan, olen midagi õppinud. Ja max. 30 m peale teeb tavaline sileraudne Blondo kuuliga kui lasta oskad kõik tarviliku ära, saab ka tavalisega. Et leiutada jälle jalgratast?- suht mõttetu tegevus. Kui mõelda selle peale, et olen küll nn. koeramees aga tarviduse korral ka kaugemalt udjada annaks siis sääraseid variante võib küll elus mõningaid ette tulla aga sellega on niisugune lugu, et ega (kasutades vana ütelust) kõiki naisi ikka keppida ei jõua ja ega ka kõiki nähaolnud loomi maha lasta ei saa. Kui oled ajus, siis esmaülesanne peaks olema suure looma liikumasaamine, heakene küll, saad ka ühe paugu teha ja hea kui pihtas-põhjas aga peale seda ülejäänd kari rongis enam-vähem kolleegide poole põrutab, miks Sa nende laskeoskust alahindad? Saa "oma" kätte lihtsamate vahenditega(tassi ta ka välja) ja jäta jahirõõmu ka sõpradele. Kui põgenevat seakarja ajus adrenaliini mõjul summima hakkad arvates, et kõva pauk võtab häste läbi võpsiku võivad sellel teinekord ka ootamatud tagajärjed olla ka hirmkalli ja hea püssi ning laskemoona omanikule.. Lihtsalt minu arvamus. Kui oled ajumees, tee esmalt ajumehe tööd ja jäta muu teistele, enesekaitseks ei ole lausa kahurit vaja. Ja kui lihast rääkida siis olen näinud seltse, kus korralikult töötav tandem mees-koer(ad) on pärjatud lisaportsuga, s.t koer= mees. Muidugi, see ei ole alati nii ja sõltub kuid põhimõte on paigas. Ja meie seltsis on nõnda, et seda kunagi keegi ei küsi, selle ettepaneku teeb jahivanem ja suureks auks koeraomanikule on antud eelisest keelduda mis ka alati nii on. Mõttelaadi küsimus.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jah, kunagi sai kõik loomad ka kivikirvega ja odaga maha notitud. sellest juba varem ka räägitud ja selle juurde tagasi pöörduda pole vast mõtet.
Sergo, kui sa üted, et kõigepealt tee ajumehe tööd, siis vat seda ma olengi kõik oma jahimehe aastad teinud. Igal pool ei ole nii, et peale pauku metsas on seakari ludinal väljas. Meie kandis enamustel juhtudel jäävad sead metsa tiirutama ja kogu töö ongi ajumeeste teha. Ei ole olnud harvad juhused, kui kütiliin istub 3-4 tundi ümber metsa aga ühtki siga välja ei tule. selle eest metsas on rassimist oi oi kui palju. Kütiliini laskeostust ei alahinda, kui siis vaid mõningate meeste oma. aga kuna ma tean, et mu koerale meeldib ikka aegajalt loomad just Joosepi ette ajada, siis ma ei pabista just.
Iseenesest tundub, et selle teema võib minu poolest lukku panna. jutt hakkab juba väga mööda minema. kellel midagi asjalikku on öelda olnud, see on seda teinud ja kui kellelgi mõni hea soovitus veel on, siis privas suhtlen hea meelega edasi.
Suletud