Relv ajujahiks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

rajaleidja kirjutas:
hendrik kirjutas:Küti Äris hoidsin käes üht ilusa kabaga T3 Hunterit, kaliiber 9,3x62. Hea kaliiber ajujahiks jms. See püss peaks veel praegugi seal Mustamäel olemas olema.

Krt oligi täna plaanis sealt läbi käia ja vaadata, mida nemad pakuvad, aga päevaplaan muutus nii tihedaks, et ei jõudnud ikkagi. Aga eks tuleb järgmine nädal läbi käia.


Ma arvan, et siis kiirusta, mul endal ka selle järgi neelud käivad... :D
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kui 45-70 Gov pauk on suhteliselt pehme ja mahe "pumm" ja tagasilöök meenutab 12 kal siledaraudset relva siis 9,3X62 pauk on juba "kärakas" ja küllaltki "äge" tagasilöök käib sellega kaasas.
Soomes soetavad poltlukuga lühikese rauaga 9,3X62 kaliibrise Tikka või Sako umbes 45 aastased tursked hirveporukka liikmed kes eluaeg 30-06 Spr-ga põtru lasknud ja sellest lihtsalt üle kasvanud! Mõelge ise... :roll: :lol:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Priit kirjutas:Hommikust härrased
Lepiks kokku, et püssi kommenteerivad need kellel see on ja kes seda kasutavad (võsas müttajad). Sõrme võib ka auto ukse vahele jätta. Keegi ei käsi sõrme päästikul hoida kui ümber laed. Sõbrapoisil oli antud margil ka optika peal (Aimpoint). Võttis selle maha kuna optika tikkus lund täis minema ja lahtise sihikuga oli nagu parem. Ise lasen ka ilma optikata. Tean, et ta on varitsusest täiesti edukalt ka notsusid lasknud.


tea kas nüüd nii raskeid piiranguid kommentaaride jaoks vaja kehtestada? Tuleb tunnistada, et mul selle püssiga ainult kaks korda kokkupuudet olnud, esimene kord üle kümne aasta tagasi mõned paugud tuttava püssist märki lasta ja teine kord 13 aprill sel aastal Valdu poes pikemalt näkitsedes. Kirjasin ainult oma isiklikke muljeid, minu suht jämedate näppude ja keskmisest suuremate käte jaoks tundus ta ebamugav olevat. See vibu loksumine... ilmselt peabki see nii olema ja on taotluslik kuna püssi nii kaua juba toodetud ja oma funktsiooni täidab. HM, kes ei mäletaks meievanustest meestest SDV-Jugoslaavia kuulsaid Winnetou filme? Lihtsalt, minu kätte ta ei sobinud, ilmselt vajaks pikka aega harjutamist. Kõigepealt pära kuju, raske uskuda, et pinges randmega saab kiiresti täpset tuld anda eriti kui sa veel mingi loksuga raua all logistad. Ja siis veel see mõte ka, et palju jahte suure külmaga kus kindad käes, ole sa nii lehul kui tahes aga kogu siseaju ikka ilma kindata ei ole, kunagi ei tea millal asi püssiks läheb. Seepärast ma arvasingi, et kombi ajus võiks ka sama asja ära ajada ja sõltuvalt kombi valikust ka nt. kitsejahis kasulik olla. Mäletad, ma kirjasin universaalsusest. Niipalju siis sellest.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

unustasin kirjutada, et seda kaliibrit püssi soovitasid vennad Nurgad mulle juba tüki aega tagasi kui kurtsin omavahelises vestluses, et suur jama võsa täiskasvanud lankide ja sihtidega kus tavavindiga rikoseti kartuses pauk tegemata jäänud. Jutt oli siis küll vahetatavate raudadega pukkvariandist. Tänu sellele vestlusele hakkasin tõsisemalt uurima ka Blondo kuuli ja tema kasutusvõimalusi(ei anna rikosetti) aga see selleks.

Tegelikult, ega ma teagi kui palju Marlin tavalisest 12 kal püssist lühem on. Ja ilmselt mingil määral mängib selle vibuluku värgi juures rolli ka see pähe sisse kulunud kultuuriruumi värk, et ainult poltlukk ja poolautomaat.

Et siis: enne ostu tiiru, katsed ära ja kui istub kätte ning meeldib siis koju selle sahtli kallale kus kullakese kutsumiseks mündid kõlisevad.

Need siis minu mõtted mis ei pruugi sugugi haakuda Sinu mõtete ja soovidega.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kombi on universaasem jah, aga kitse ja muude elukate varitsusjahiks juba 7mm ja .308 olemas. Aga ega muud üle jää,kui poodi ja püss palge ja kui esmamulje hea, siis tiiru. Aega selle ostuga on, kiirustama veel ei hakka.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

45-70 Govermendiga on küll hea võsas ragistada aga mida sa siis teed kui vaja nugist lasta või juhtub,et päev sujuvalt käpaliste(rebane,ilves,hunt) jahiks üle läheb?Igatahes sel juhul kombi etem ning võimaldab ka kiirelt tubleed lasta.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

tony kirjutas:45-70 Govermendiga on küll hea võsas ragistada aga mida sa siis teed kui vaja nugist lasta või juhtub,et päev sujuvalt käpaliste(rebane,ilves,hunt) jahiks üle läheb?Igatahes sel juhul kombi etem ning võimaldab ka kiirelt tubleed lasta.

Õige märkus. Aga...
Nugisega on nii, et sea- ja põdrajahis me neid ei lase. Peale sea ja põdra on ette tulnud vaid kähriku laskmist ja oma koer on nad siiani(seda küll sea- ja põdrajahi väliselt) maha murdnud, nii et pauku pole vaja läinudki. Käpaliste jahiks meil päevad üle ei ole läinud. Seda sellel põhjusel, et hundi ja ilvese luba meil üldjuhul ei ole. Erandina möödunud hooaeg, kui naabritega pundi peale anti mõlema kohta üks luba. Aga hunti me kindlasti oma metsast aju tehes ei leia ja ilveski on väga-väga harv juhus olnud. Rebasega aga nii, et koerad neid metsas just ei võta. Seda on juhtund omal vaid korra ühe kutsikaga ja ka siis ei olnud püssi vaja.

Aga kui kombist rääkida, siis millised peaksid need kaliibri valikud olema?
Ja privas pakuti välja ka 20kal magnum. Mida sellest arvate?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

rajaleidja kirjutas:...
Ja privas pakuti välja ka 20kal magnum. Mida sellest arvate?


Kas 20 puhul oli jutuks 76 mm magnum või räägiti veel pikemast padrunist ? Eestis muidugi kuulipauku 20 kal magnumile ei liigu, tavalist küll.

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

baddmann kirjutas:
rajaleidja kirjutas:...
Ja privas pakuti välja ka 20kal magnum. Mida sellest arvate?


Kas 20 puhul oli jutuks 76 mm magnum või räägiti veel pikemast padrunist ? Eestis muidugi kuulipauku 20 kal magnumile ei liigu, tavalist küll.

BM

Mainiti 89mm pesa. Vaatasin ka Blaseri kodukat, aga sealt leidsin vaid 20 kaliibrist 76mm pesaga ja et mõlemad torud oleks 20kal., ei jäänud üldse silma. Võibolla ei oskand lihtsalt otsida.
Ilusad isendid on küll, aga jäävad vist juba päris palju minu plaanitavast eelarvest kaugemale.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Blaser jääb igatahes mängust välja. Hind liiga kohutav minu jaoks. Nüüd on siis vaatevälja jäänud peale Marlin 45-70govi veel ka siin ühes varasemas teemas jutuks olnud nn vintraudne siledaraudne. Küti ärisse pidi suvel uus partii saabuma. Poolautomaat oleks ka päris hea.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

rajaleidja kirjutas:Blaser jääb igatahes mängust välja. Hind liiga kohutav minu jaoks. Nüüd on siis vaatevälja jäänud peale Marlin 45-70govi veel ka siin ühes varasemas teemas jutuks olnud nn vintraudne siledaraudne. Küti ärisse pidi suvel uus partii saabuma. Poolautomaat oleks ka päris hea.


Ma ei ütle võsas müttamise kohta midagi paha "rifled slug" sileraudse kohta aga vintraudse 45-70 Gov vastu ta ei saa! Govermendil on kuuli lennukiirus 2X suurem ja 100 meetri peale jääb energiat ka kõvasti rohkem alles!
Vindiraua sileraudsele võtavad soetajad lihtsalt "komplekti soodushinnaga" ostes kaasa, pärast hea metsas kolistada!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Rajaleidja leidis rahapaja :!: :D Seda ta seal metsas kondab igapäev. Igale siale oma vint. :D :D
A kui tõsisemalt siis kui ma sarnase valiku ees oleks....... Tõsist kaalumist pakuks ka Finnclassik. Kaheraudne vint 9,3 kaliibrise kuuliga mmm 8) Peaks oma tööd hästi tundma.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Vaadake ka sellist metsas müttamiseks väga head relva.
cal. 450-Marlin, :P millel võimu veel rohkem kui 45-70 Gov-l :x
See ikkagi uus ja võimas,ole ainult mees ja hoia kinni :wink:

http://www.steyr-mannlicher.com/en/hunt ... -big-bore/
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jah. Finnclassic oleks sobib väga hästi, aga alles siis, kui nad hinna kahega jagavad :oops: 32 kilo ei kannata just välja käia.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas Metslane »

Kas 15 000.- poolautomaati ei saa soetada? Ajujahis kiire lasta ja mõõtmete poolest on nad väiksemad, kui poltlukuga vindid!
Aim small, miss small!
Suletud