ATV oleks abiks !!

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

ATV oleks abiks !!

Postitus Postitas Eik »

Viimasel põdrajahil oli küll juba selline tunne, et paneks rahad kokku ja ostaks korraliku ATV.
Põdrapull lasti kaugel soo peal maha, ca 1,5 km sõidetavast teest, ja oligi kaks varjanti, kas tirida või tükeldada metsas.
Kõik oleneb muidugi meeste arvust ja tugevusest.
Meie otsustasime tirida ja muidugi tirisime ära ka, aga vahepeal oli igasugune vorsti isu läinud küll, õnneks tuli mõne aja pärast tagasi.
Küsimus selline, et millise võimsusega see ATV olla võiks, sest tegemist on ikkagi tõelise padrikuga ???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: ATV oleks abiks !!

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:Viimasel põdrajahil oli küll juba selline tunne, et paneks rahad kokku ja ostaks korraliku ATV.

Häda ongi selles, et jaht muutub tasapisi järjest lihtsamaks. Kasutusele on võetud järjest paremad relvad, masinad ja muud abivahendid. Ei tea kas pärast sellist jahti, kus põder metsast kerge vaevaga kätte on saadud, seda tõelist kaifi vorsti mugides ongi. Raske vaevaga kätte saadud asjad on ju palju magusamad ja hiljem on mida meenutada. Vaevalt, et ntx. palju aastaid hiljem meenutad, et oh kuidas sai kõvasti ATV`ga rallit aetud põder taga, nii et muda lendas :lol:
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Soovitan kasutada ATV-d, mis on väljatöötatud raskemate koormate veoks (Soomes kasutavad seda väikemetsaomanikud metsa ülestöötamisel), need rohkem kohaldatud suure takistuseg sõiduks. Kiiruse poolest jäävad teistele küll alla, kuid ega metsas puude ja kändude vahel pole kiirus eriti hinnatud. Kindlasti peaks saama ATV-le külge pookida kas käru, või mingi muu ese, mille peal saaks ulukid metsast välja lohistada ning ei peaks teda lohistama mööda maad. Hoiad energiat kokku ja on minu arust rohkem kooskõlas jahieetikaga.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kui nüüd sellist tõsisemat tööriista tahad,siis on toodetud ka kolmesillalist ATV-d ,kusjuures esimene juhtiv ja tagumistele lint peale pandud.Lisaks on tal veel kast peal.Selline riistapuu peaks igas olukorras toime tulema.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mehed jätke masinad rahule. Jahti minnakse jala ja ilma mootori mürinata.
Kes siis vanasti masinaid kasutasid jahis?
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

jahimees kirjutas:Mehed jätke masinad rahule. Jahti minnakse jala ja ilma mootori mürinata.
Kes siis vanasti masinaid kasutasid jahis?


Aeg läheb edasi ja ka jaht mehhaniseeritumaks, muidugi väga sügaval metsas oleme meie oma loomad kohapeal ära konditustanud ja kottidega välja vedanud, aga mõnes kohas oleks ATV abiks küll.
Nivaomanik

Postitus Postitas Nivaomanik »

No jah jaht muutub mehhaniseeritumaks. Jahil oleks ikka hea kui kasutataks masinaid ühest jahikohast teise saamiseks, samuti loomade transportimiseks kuhu on ikka ligipääs. Aga kui ligipääsu ei ole siis tuleb ikka kõis ja meheramm appi võtta.
Mehhaniseeritud jahikohta on ilus näide jaht öösiti autotuledevalgel. Kas see on siis jahipidamine ja kui aktiivselt seda ka harrastatakse. Mina tean ikka kindlaid seltskondi kus jaht autoaknast on peaaegu ainus jahiviis. Ma usun et see on teema mida võiks arutada.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

jahimees kirjutas:Mehed jätke masinad rahule. Jahti minnakse jala ja ilma mootori mürinata.
Kes siis vanasti masinaid kasutasid jahis?


Nojahh, vanasti mindi jahile üldse paljaste kätega või siis äärmisel juhul kivide ja kaigastega ning ei teadnud keegi midagi vibust, odast ega püssist rääkimata. Ei tea, kas peaks nüüd püssid, binoklid, noad ära keelama või miks piirduda sellega kui juba teha "nagu vanasti", siis ei mingeid abivahendeid: ei mingeid kõrgistmeid, istu aga suvalise oksa peal, ilma mingi varustuseta ja oota kuni loom sinu puu alt läbi juhtub jalutam ja siis hüppad talle sealt puu otsast kaela ja maadled ta surnuks, äärmisel juhul võib kasutada maast leitud kivi või puu kaigast, see ju nagu vanasti ja loodusega kooskõlas. Ja spets jahiriietus tuleks ka ära keelata, ei mingeid sooje saapaid ja vatipükse ja kuube... ! OK... nali naljaks, aeg on tõesti edasi läinud ja käes on tehnikaajastu ning ma ei näe mingit probleemi, miks ei võiks jahti mugavamaks tegevaid abivahendeid kasutada. Ainuke põhjus, miks VANASTI ei kasutatud ATV-sid või hea optikaga täpseid vintpüsse, jne. on selles, et neid lihtsalt polnud olemas! Mis on jahi eesmärk? Jahi eesmärk või vähemalt selle soovitud tulemus on tabada/lasta ehk siis surmata loom, jätame siinkohal hetkeks selle looduse nautimise, loomade jälgimise, jne. kõrvale. Surmata tuleks see loom võimalikult humaanselt kui nii sobib öelda antud juhul ehk siis soovitavalt üks täpne lask ja kõik. Minu jaoks tähendab see seda, et ma pean enda ja ka iga jahimehe moraalseks kohuseks teha kõik selleks, et kindlustada selle ühe ja ainsa lasu täpsus! Ning kui selleks on vaja mingeid abivahendeid, siis ma neid ka kasutan, olgu selleks võimas optika või püssi toetamiseks harkjalg ehk bipod või kui tarvis, siis toetan ka auto kapotile, kuigi seadus keelab jahi autost, autoga, autolt, jne. Ma saan sellest seadusest põhimõtteliselt aru, arvatavasti on üritatud sellega takistada jahti liikuvast autost ning looma tagaajamist autoga jne., mis on täiesti loogiline ja arusaadav ning selline käitumine väärib täielikku hukkamõistu. Kuid minu jaoks on arusaamatu see, et miks ei või ma pidada varitsusjahti kuhugi põllunurka pargitud autost või auto kastist? Mis vahe on selles, kas ma istun kantslis või autos? Soojustatud kantslis võib talvel küll istuda ja looma söödakohale oodata aga vot kuskile põllunurka pargitud autos sa istuda ja looma oodata ei tohi, milles nagu vahe on?! USA-s pakutakse jahimeestele auto järelhaagise baasil ehitatud teisaldatavaid kantsleid, kujutage ette maskeerimisvärvides presentkattega haagist ning seda platvormi saab veel ka mitu meetrit ülespoole tõsta. Ei mingeid püsiehitisi metsas, ei mingit probleemi varitsuskoha muutmisega vajadusel, puu otsa ehitatud kantslit ei vii ju teise puu otsa?! Ei näe ma sellise asja kasutamisel ka mingit eetilist probleemi. Samas olen rohkem kui küllaga kohanud metsas liikudes vanu ja mahajäetud enam kasutuskõlbmatuid kõrgistmeid ja kantsleid, mis minu silma igatahes riivavad metsas. Ok, sattusin vähe hoogu oma jutuga, aitab selleks korraks küll.
Viimati muutis vkx, R Nov 21, 2003 6:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Jutt käib hetkel masinate kasutamisest aktiivses jahipidamises mitte selles, et ikka õige oleks võtta viljakott selga ja nii 5 kilomeetrit jala käia selle kotiga et sigadele sööta välja panna.
Kuid jahieeskiri ja jahiseadus on siiski täitmiseks kõigile mitte vastavalt jahimehe tõekspidamisele ja sellele kui mugav inimene on.
Vanade kõrgistmete ja mahajäetud kantslite koristamine on ikka jahimaa rentniku mure.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Natuke siis ATVdest. Olen ammu arusaamisele jõudnud, et seda riistapuud oleks vaja küll. Mitte siis loomade tagaajamiseks, vaid hommikusteks ringkäikudeks. Seda siis põhiliselt seajahis. Hommikuti jälgi vaatamas käies saab ikka hulga kilomeetreid maha kõmbitud. Ja siis, kui jaht peale hakkab, oled juba nii väsinud, et hea meelega heidks teleka ette pikali. Kahju, et nad ainult nii palju maksavad.
Ega kellelgi kasutatud masinatega kogemusi ei ole? Peavad nad ka vastu.

Mis puutub autot ja jahti, siis olen eelkõnelejaga nõus. Olen mõelnud ka endale ise ehitada autokärusse kantsel, aga hetkel ta vaid idee ongi. Oleks ju hea, viid sinn kus vaja, ja hiljem koristad ära. Aga nohh, seadus on seadus. Täidame neid
Äkki on kellelgi ideid, kuidas kärust kantsel ehitada, nii et saaks kõrgemale lasta, tõsta. Kõrge torniga vähe imelik ja halb ringi sõita.
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Olen näinud kantsleid mis on ehitatud auto silla peale ja lihtsalt järelveetavad. Selle ehitus on täpselt selline kuidas on ehitaja fantaasia. Mobiilsuse seisukohalt igati asjalik, suvel vean viljapõllu äärde ja talvel metsa sea sööda peale ja mis kõige parem kellelgi ei ole midagi ohkida.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kes siis sööda peal jahti peab??? :evil: Põld normaalne, söödaplats :evil:
Käime sööda juures ikka loomi lihtsalt vaatamas, loendamas ja uurimas
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Seajaht ikka käibki enamasti ju söötmiskohtadelt. Seda vaatamise juttu ei tahaks küll eriti uskuda. Söödaplatse on mitut sorti. Ühed söötmiseks kuid teised valiklaskmise teostamiseks. Selle jaoks on ikka söödaplats sea puhul parim variant. Metsa all jooksvate sigade vahel toimub valik ikka enamasti selle järgi et kas suur või väike võis siis mis paremini ees on.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

No ****, kaua me kempleme :D Meil on ikka nii, et seajaht käib kogu sektsiooniga. Vaatad jäljed ära, paned mehed paika ja mees koertega jälgipidi järgi. Mis puutub vaatamisse, siis onupoeg on päris palju sigu söödaplatsil filminud. Päris huvitavad teised. Pukist vaatame ka kus mingi kari elab, kas sealt lasta tasub, palju põrsaid juurde sünnib ja nii edasi. Kui on näha, et metsas on ainult emis põrsastega ja meil kesikut vaja, teame ära, et ei tasu tülitada.
Mis puutub valiklaskmise söödaplatsi, siis ok. Valiklaskmine on oluline ja seda ei tasu ära unustada. Aga need peaks olema ajutised ja ainult valiklaskmiseks, mitte pidevateks söödaplatsideks. Loom võib nii piirkonnast lahkuda, kui söödalt lasta.
Kiika ka jahilisti. Seal oli söödaplats ka teemaks. Mingil mehel ka plats ja kunagi sealt ei lase. Nüüd käib seal päevas oma 100 siga. Mees käib ja vaatab lihtsalt, kuidas siga tegutseb.
Ehk peaks kõrtsis maha istuma :D
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

See teema on ja jääb selliseks vaidlusaluseks igavesti. On pooldajaid nii ühel kui ka teisel poolel. Loomade äraminekust võin oma kogemustest öelda et üks pops söödaplatsil tähendab seda et paar päeva sead ei käi. Aga pean ka koerajahti ja siis on lärmi ja häirimist jupp maad rohkem ja sead lähevad tunduvalt kaugemale. Ei ole enam kedagi söödale tulemas.
See kuidas jahti peetakse ja kust lastakse on iga jahiseltsi sees otsustada ja meeste valida.
Vasta