Iz-58

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
T.I.
Postitusi: 3
Liitunud: L Mai 12, 2007 1:22 pm

Iz-58

Postitus Postitas T.I. »

Kas IZ-58 on võimalik teha kindlaks valmistamise aastat relva numbri järgi?
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Iz-54 on aasta arv raudade all padrunipesa kohal,kus on märgitud ka tzokid.Vaevalt need relvad sama tava järgi märgistatud,aga äkki leiad sealt.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Mul on IZ-58-MA, aga tollel ma pole küll relvaraudade pealt valmistamise aastaarvu leidnud ja relva numbri järgi ei oska seda kah kuidagi tuletada, sealt sobiks nagu kogunisti 2 aastaarvu :) Kas vene kirjandusest ei leia midagi selle kohta?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Jõudu!

Mul on ees praegast 1995 a. välja antud raamat "Ohotnik", vene keeles muidugi kuid soovitaksin kõigile asjasthuvitatuile. Välja antud siis kirjastus"Leila" poolt Sankt-Peterburgis ehk siis Piiteris, sarjas "Kniga v podarok"(Raamat kingituseks). Lehekülg 141 algab enamlevinud vene relvade kleimide tabel ja seal esimesena mudel IZ-5 koos kõigi järgnevate täpsustustega. Sinu variandi puhul siis peaks olema loetelu järjekorras vasakult paremale:

1. antud mudeli esimese väljalaske aasta
2.tehase kleim või tähistus vmt.( zavodskaja marka)
3.valmistamise aasta
4.relva nr. ja nii edasi, kokku viisteist alajaotust.

Need aastanumbrid peaksid olema eelmise sajandi kahekohalised lõpud.
Rohkemaga ei oska aidata. Peaks kehtima kõigi IZ-5 ga algavate mudelite puhul.
Viimati muutis sergo, E Mai 14, 2007 9:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kui ma nüüd ka tekstist lugesin siis täpsustuseks panen Sulle slaavi jutu ladina tähtedega: god izgotovlenija ukazõvaetsa na kazjonnoi tsasti stvola sverhu, pod zavodskoi markoi.
Et siis tehasetähise all aga sõna sverhu peaks tähendama ülal?
Ma saaksin aru nõnda sellest jutust, et raudade pärapoolses otsas kohe nähtavalt peaks olema tehasetähis ja selle all kahekohaline nr. mis näitab väljalaskeaastat. Ise antud relvadega kokkupuudet pole omanud, puhtalt kirjandusest tarkus.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Ei tea, minu törtsul on padrunipesa all ainult hunnik igasuguseid katsetusmärke, kiri "do 750 at" ja relvanumber. Ühtegi kahekohalist ega muud numbrit ei ole. Ja relvanumber algab kah A tähega, millele järgneb 5 numbrit. Võta nüüd kinni, saab sealt valmistamise aasta välja lugeda või mitte.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

v kazjonnoi tsasti s verhu peakski tähendama- ülal pärapoolsel osal, mitte all. See peaks siis tähendama, et kuskil nähtaval kohas raudade peal on tehasetähis ja selle all kaks numbrit mis siis väljalaskeaastat näitavad.
T.I.
Postitusi: 3
Liitunud: L Mai 12, 2007 1:22 pm

Postitus Postitas T.I. »

Ei tea ma ka ei leia suht mingeid numbreid peale do 750 at, mis ma arvan näitab lubatud maksimaalset rõhku, ja relvanumber samamoodi algab a ga ja 5 numbrit
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja milleks see aasta number nii oluline on :?:
T.I.
Postitusi: 3
Liitunud: L Mai 12, 2007 1:22 pm

Postitus Postitas T.I. »

Ega ta nii tohutult oluline ei olegi.Aga huvitav oleks ikkagi teada.
Vasta