laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Mul nüüd tekkis selline tõsine küsimus, et kas neid käsklusi peab õpetama koera omanik või võib teha seda mõni teine isik?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

turbolents kirjutas:Mul nüüd tekkis selline tõsine küsimus, et kas neid käsklusi peab õpetama koera omanik või võib teha seda mõni teine isik?


Ma arvan,et parim oleks kui ikkagi koera peremees (see kes toidab ja hoolitseb) õpetab.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

turbolents kirjutas:Mul nüüd tekkis selline tõsine küsimus, et kas neid käsklusi peab õpetama koera omanik või võib teha seda mõni teine isik?



Kui koera õpetab mõni teine kõrvalolev isik, kes koeraga ise jahis ei käi, ei pruugi ka peremehe ja koera koostöö olla väga heal tasemel.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Ei no jahil käiks ikka mõlemad. Omanik juba nats eakam ja ajama metsa ei lähe, seevastu mulle ajamine väga meeltmööda ja oleks hea kui koer seal ikka sõna kuulaks!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ise arvan,et koer peab seda peremeheks kes söödab ja metsa viib ning ka käskluste õpetamine käib ju suures osas söögiga koos.Kui ikka viitsid koeraga tegelda ja käsklused selged siis kuuletub kindlasti ka sulle.Oli omal kunagi selline lugu,et üks koer ja kaks kasutajat(isa-poeg) ning koer kuuletus mõlemale aga kui koos jahil olime siis peale aju lõppu otsis ikka isa üles,sest mina elasin linnas ja olin pühapäevajahimees ja sööt käis ka ikka isa käest ning jaht ja metsalugu suures osas samuti.Praegu ka kaks jahimeest ja üks hagijas ning koer liitub sellega kes ajama läheb ja kaasa kutsub.Jahikoeral on jaht, peale söögi,väga tähtsal kohal.
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

turbolents kirjutas:Mul nüüd tekkis selline tõsine küsimus, et kas neid käsklusi peab õpetama koera omanik või võib teha seda mõni teine isik?



see oleneb kui hästi ise oskad õpetada, kui ikka kuidagi ei oska siis on parem kui keegi spetsialist õpetab nii koera kui ka sind eriti mis puutub üldisesse õpetamisse. isevõid mõne lolli vea teha oskamatust ja siis oled hiljem hädas, ümberõpetada on alati raskem kui alguses õieti õpetada
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

koerale pole küll söötja tähtis, enamasti peab ta ikka peremeheks seda, kes temaga tegeleb, diivanikoer seda kes sügab ja jalutama viib, jahikoer seda, kes temaga jahile käib
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Mul naine käib koeraga (taks) koolitust tegemas. Ämm (tore inimene) jälle toidab koera. Mina käin temaga 1-2 korda kuus jahil.
Kui kõik kolmekesi korraga koju tuleme on koer kõigepealt minu juures ja siis kõik ülejäänud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See ju täiesti loomulik,sina viid ju koera metsa jahti,mitte naine ega ämm.Taks ju JAHIkoer ja selleks elabki.et jahil käia.Oleks sul naine ka jahimees ja koera metsa viiks,siis võib juba mõelda,et kellega taks kodund kaugemal liitub?
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Koer on karja loom ja karjas peab olema juht kelle järgi asjad joonduvad ( vähemalt koera arvates :) ) seega kui oled koera jaoks karja juht siis võivad teised teha koeraga mis tahavad ( sööta kandikul parimate paladega, viia ülepäeviti metsa jooksma jms) sina oled see kelle tähelepanu koer püüab ära teenida. Tihti on nii et peremees tegeleb peres oma koeraga kõige vähem, vaata et veel ei anna jalaga kui jalgu jääb aga koer aksepteerib teda kõige rohkem.

Samas ka jahis võib vahel tähele panna et mõnda meest kuulavad isegi võõrad koerad ja mõnda meest ei pane oma koergi tähele.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Postitus Postitas SUPS »

et ühesõnaga on nii et kui koeral pabereid ei ole siis põhimõtteliselt keegi teda jahikatsetele ei võta....mis siis et koer muidu tubli ja täitsa tõutruu laika
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

SUPS kirjutas:et ühesõnaga on nii et kui koeral pabereid ei ole siis põhimõtteliselt keegi teda jahikatsetele ei võta....mis siis et koer muidu tubli ja täitsa tõutruu laika

Mida sa mõtled selle tõutruu laika all? Et ajab sigu nagu laika ikka või?
Ja kust sa võtad nüüd selle jahikatse jutu.
Neist jahikatsetest ja tõupuhastest jahikoertest, kellel pabereid ei ole, on siin foorumis juba päris pikalt räägitud. Kui koer nii tõupuhas siis selle tõupuhta koeraga käivad kaasas ka paberid
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Postitus Postitas SUPS »

aga kui vanemad venest ja ilma paberiteta...ja siin eespool nagu räägiti et paberiteta koeraga pole mõtet proovimagi minna
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Täna tuli postiga passistamisnäituse teade, kogu informatsiooniga. Läksin hirmuga välja, et rihma otsas käimist õpetada (lääne siberlase juuniorit) -keksib ja kargab nagu pöörane, ma ei kujuta ette kuidas ta rahulikuks teen. Proovisin maiustusega, see teda wäga ei tõmmanud :?
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

<Traks> kirjutas:Täna tuli postiga passistamisnäituse teade, kogu informatsiooniga. Läksin hirmuga välja, et rihma otsas käimist õpetada (lääne siberlase juuniorit) -keksib ja kargab nagu pöörane, ma ei kujuta ette kuidas ta rahulikuks teen. Proovisin maiustusega, see teda wäga ei tõmmanud :?


Võta rihmast nii lähedalt kinni,kui võimalik(et ise saaksid sirgelt olla, mitte ei peaks küürus olema)siis pole koeral mingit keksimis võimalust. Siis peaks sul see asi seal korralikult välja tulema.
http://beta.album.ee/antilaht
Vasta