Õhupüssi kinnitamine ja tagasilöök

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Aivar, tõsi ta on, et pohmakaga ei maksa suurendust 24 peale keerata :lol:
Muidu saab täitsa hakkama, kui sihik püssi küljes on. Ükspäev võtsin linnuvaatlusele minnes selleama optika püssi pealt maha ja binokli asemel kaasa (just sellepärast et suurendus vingem) ja siis oli küll algul tegemist - mitte ei leidnud nii kindlat asendit kui vaja. Lõpuks avastasin, et kui sisse võtta selline admiral Nelsoni asend, kui ta tormisel merel laevatekil seistes pikksilmaga vaatas, saab ka 24x suurendusega päris edukalt vaatlused tehtud :D
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Anton kirjutas:Teema koha pealt veel, et mulle, kui algajale, annab küll optiline sihik õhupüssist laskmisel juurde. Eriti kui ei leia mugavat asendit, et läbi lahtise sihiku õigesti vaadata.
Samas ei ole mul õnnestunud auk-auku laskma püssi saada. Ei tea kas optika liigub paigast või ikka ise ei ole kindel, sellest see puki ehitamine indutseeritud.

Mis õhupüssiga muidu tegemist on ja mis kuule (loeb väga palju) kasutad?Milliselt distantsilt soovid auk-auku laskma saada?
Omal on olnud kolm õhupüssi, hiinakast kuni eellaetavani ja teinud nendega igasugu katseid. Arvan et auk auku saamist piirab sinu puhul püssi hind või ebakvaliteetsed kuulid.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

kaliiber kirjutas:Lõpuks avastasin, et kui sisse võtta selline admiral Nelsoni asend, kui ta tormisel merel laevatekil seistes pikksilmaga vaatas, saab ka 24x suurendusega päris edukalt vaatlused tehtud :D


Et ühe käega tuleb pikksilma hoida? :D
Anton
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 30, 2007 9:18 am

Postitus Postitas Anton »

sada kirjutas:
Anton kirjutas:Teema koha pealt veel, et mulle, kui algajale, annab küll optiline sihik õhupüssist laskmisel juurde. Eriti kui ei leia mugavat asendit, et läbi lahtise sihiku õigesti vaadata.
Samas ei ole mul õnnestunud auk-auku laskma püssi saada. Ei tea kas optika liigub paigast või ikka ise ei ole kindel, sellest see puki ehitamine indutseeritud.

Mis õhupüssiga muidu tegemist on ja mis kuule (loeb väga palju) kasutad?Milliselt distantsilt soovid auk-auku laskma saada?
Omal on olnud kolm õhupüssi, hiinakast kuni eellaetavani ja teinud nendega igasugu katseid. Arvan et auk auku saamist piirab sinu puhul püssi hind või ebakvaliteetsed kuulid.


Mul on Cometa Fenix 400.
Praegu on mul mingid RWSi kuulid (lamedad ja 0.53 grammi). Täpset nime ei mäeta, ei saa hetkel karbile ligi. Vähemalt odavad nad ei olnud.

Distantsi kohapealt rahuldaks väga hea täpsus 20-25 m küll.

Muide, kui kaugelt peaks normaalse jõuga püss 1.5 cm voodrilauast läbi laskma lameda ja suhteliselt tavalise kuuliga?
Mõnel pool on hoobeldud müstilisest 50 meetrist ja paksemastki lauast.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

irw, ma arvan, et normaalse jõuga õhupüss ei peagi mistahes kauguselt sellest läbi laskma. paljudes riikides on näöiteks keelatud õhukad, mille algkiirus üle 150m/sek. jaapanis muuseas KÕIK metallkuule laskvad õhukad. ka hispaanias pidid olema piirangud - meie kaupmehedki peavad tellima gamo asju nii, et vedrud eraldi, et jamasid poleks. võime olle üsna õnnelikud...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Arvestage, et niipea kui antud teemast (või ka mujalt) hakkab läbi kumama näiteks teatud rahvusest noormeeste harrastus Tallinna lähedal (ja ka mujal) regulaarselt õhkrelvadega "linnujahte" korraldada, läheb teema lukku ja kustutamisele. Kasutajanimede allesjätmise peale ei maksa kah väga kindel olla.

BM
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

ja mis mõte sellel nüüd oli? et nimetatud nähtusest ei tohi rääkida või?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Satakas kirjutas:ja mis mõte sellel nüüd oli? et nimetatud nähtusest ei tohi rääkida või?

Eip, ikka, et nimetet nähtust selles portaalis ei soosita, nagu ka halba mainet mis sellega kaasneb. Tegemist ennekõike jahifoorumiga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Tänud BM,et seda mainisid,ma siin juba ammugi murran pead,et milleks need kilulinna koolipoisid neid võimsaid ja täpseid õhukaid jahivad?Või on kõik aint need noored täpsuslaskurid ja Arles veel nuriseb,et pole õiget järelkasvu.Aga foorumis tuleks vist aint vitsa meelde tuletada nendele täpsusküttidele.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Liiga palju on viimasel ajal juttu foorumis, a`la õu rästastest jms puhas jne ja juhuslikult just õhukate teema all. Sellisel juhul pigem haiguse, kui spordiga tegemist ja ei maksa ennast puudutatuna ka tunda, kui selleks põhjust pole, aga kui vaja siis siin foorumis on ka arste, kes selliseid haigusi ravivad. ;)
Ps. Ma millegipärast spordika omanikuna ei kuku küll tõmblema, kui kirutakse kitselaskjaid just spordikaga. Põhjus lihtne, ei tunne, et see teema mind puudutaks. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Re: Õhupüssi kinnitamine ja tagasilöök

Postitus Postitas zaarik »

Anton kirjutas:Tere

Tegin oma õhupüssile sobiliku pukkidega "laua peal" aluse, kus saab ta kindlalt fikseerida näiteks sihiku paikalaskmiseks.


Kas sellist abividinat oskab keegi kommenteerida???

http://www.laserlyte.com/bore_sighter/L ... x_new.html
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

midagi laserpadrunile sarnast ?!
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Postitus Postitas zaarik »

gloss kirjutas:midagi laserpadrunile sarnast ?!


Laserpadrun??? Mis see on????
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Õhupüssi kinnitamine ja tagasilöök

Postitus Postitas sada »

zaarik kirjutas:
Anton kirjutas:Tere

Tegin oma õhupüssile sobiliku pukkidega "laua peal" aluse, kus saab ta kindlalt fikseerida näiteks sihiku paikalaskmiseks.


Kas sellist abividinat oskab keegi kommenteerida???

http://www.laserlyte.com/bore_sighter/L ... x_new.html

Suht mõtetu minuarust, saa ei pane nii täpselt paika ikka,et proovilaske tegema ei pea ja pead oma kuuli ballistikat väga täpselt teadma enne kui esimest korda kasutad.
Õigustab võibolla Tulirelval, millel padrunid sigakallid, aga õhuka kuulid ei maksa ju suurt midagi
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Õhupüssi kinnitamine ja tagasilöök

Postitus Postitas sada »

No näiteks mina saaks selle abil optika (kõrgus 45mm) ja laseri ristumispunkti tekitada 10,7 meetrile kui tahaks nulli 50. meetrile mis on minuarust liiga lühike maa.
Vasta