Raskemapoolsed kuulid 4.5mm õhupüssile

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Gamo Match'e tahaks heameelega proovida küll, aga Tartus ei paista olevat...
A. Le Coq Confidential
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

huvitav, need väga levinud tunduvad olevat. ma neid tallinna kaubamajastki ostnud. aga kui tõesti häid tulemusi tahad, siis nende asemel võid parem juba mingeid RWS'i lapikupealisi kuule osta. kallid muidugi on - 120 ringis karp aga kvaliteet on kõva.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

RWSi "Meisterkugeln" 0,53g ja minu lemmikud RWS "Supermag" 0,60g ongi "lapikupealised".
89.- ja 99.-
A. Le Coq Confidential
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

[quote="ceemic"]RWSi "Meisterkugeln" 0,53g ja minu lemmikud RWS "Supermag" 0,60g ongi "lapikupealised".
89.- ja 99.-[/quote]

Sain täna samuti kätte oma esimesed tuleristsed RWS Supermag 0,60 grammistega.... On see normaalne, et teatud kuulid hakkavad kuhugipoole grupiti kiskuma? Minul näiteks alla ja paremale. Eelnevalt olin sihiku täpseks lasknud GAMO "Match" 0,5 g kuulidega.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

No niipalju kui mina algajana katsetada olen jõudnud, võin väita, et RWS'i 0,53g ja 0,60g jooksevad küll erinevalt. Mis distantsi peal sul need 0,60 alla jooksevad? Massist ja füüsikast lähtused suht "normaalne" :roll:
Mulle tundus näiteks 0,53g Meisterkugelnitega, et jooksid võrreldes 0,60g Supermagidega üles ja veidi vasakule. Teooria justkui toimib :)
Mis relv sul muidu(mitu m/s)?
A. Le Coq Confidential
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

keegi küsis rocketite kohta. tegin paar testi erinevate kuulidega. distants 30m, lastud Daisy Powerline 1000 püssiga (305m/sek), vabas õhus, tuulevaikuses, toelt 3x9 optikaga. lisaks veel seda, et olude sunnil oli laskepositsioon ebamugav. ka optika pole päris sellele distantsile reguleeritud, seega on mingi teatav hälve keskpunktist aga ärgem keskendugem keskpunktile vaid tihedusele.

märklehe mõõtu ei oska öelda sest ei suuda kuskilt leida joonlauda aga siinesitatud näidised on tehtud sisseskännitud lehtedest ja tabamust tähistav punane ring on proportsionaalselt lehe mõõtudega 4,6mm läbimõõduga.

kontroll-leheks panen üles gamo matchiga saadud tulemuse, et oleks mingigi võrdlusmoment. muidu võib ju iga kell öelda, et püss loobib või mees ise ei oska lasta vmt. noh....kolm lasku läksid natuke vett vedama aga seda ikka juhtub. igatahes on kella ühes näha selgelt eristuv grupp, mida ühegi teise proovitu puhul täheldada ei saa.

Pilt
_________________

järgmiseks tegin ka ringi gamo rocket'iga

Pilt
Pilt
_________________

ja lõpetuseks hiljaaegu üsna kalli raha eest ostetud RWS superpont extra (fieldline) kuulidega

Pilt
Pilt

viitan tähelepanu asjaolule, et hajumine on HÄMMASTAV. vähe sellest - kummalgi katsel kadus 3 kuuli üldse kuskile ära.

kontrolliks lasin oma naisel samuti kõik üle lasta ja tulemused olid samasugused. no tema täpsus on niikuinii minust väiksem aga matchidega saavutab ta ikka mingi grupi. seevastu rocketid ja rws'id lendasid ka temal proportsionaalselt samamoodi laiali.
_________________

rws'id on seega vähemalt minu jaoks maha visatud 120 eeki. ei teagi, mida ülejäänud 400 kuuliga (sadakond sai sel päeval niisama ära klõmmitud) teha :evil:
Viimati muutis Satakas, K Juul 25, 2007 11:31 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Äkki viitsid proovida RWSi Supermage? Ja kus need RWSid 120.- maksid? :?
Tartus Trapperis on 89.- ja 99.- karp...

EDIT: samas mida sa nendest terava otsaga kuulidest üldse lootsid? :roll: Pealegi ju 0,53g...
A. Le Coq Confidential
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

120 maksid tallinnas, sikupillis.

kui need rws'id on 8,2 graani, siis matchid on 7,5 ja rocket 9,5. lisaks veel, et väga täpsed gamo pro magnumid 7,71.. nii, et millele viitad? liiga kerged? liiga rasked? kumbki hinnang ei pea paika sest kõik eelnimetatud nii kergemad kui raskemad kuulid on OLULISELT täpsemad.

pealegi - kui neist midagi loota pole, siis tekib küsimus, milleks neid üldse sellise hinnaga (isegi sinu nähtud hind on kallim, kui kõige täpsemaks osutunud matchide hind) müüakse? tõsi - netist lugesin nende kohta jällegi, et "bla-bla - kuju tagab suure läbistavuse" aga oletame, et ma isegi pean nendega jahti - siis mis mõtet sel on, kui ma ilmselt üle 20m millelegi pihta ei saa, millele õhupüss üldse peale hakkaks. õhukaga jahipidaminegi on orienteeritud äärmiselt täpsele tabamusele - erinevalt võimsatest relvadest ei ole kasu, kui tabad sellega kuskile karuperse. seega - ma ei tea - võibolla mõne püss laseb neid paremini aga mina omadest kogemustest lähtuvalt ei soovita neid EI märgilaskmiseks ega ka muuks, laskja omal vastutusel toimuvaks tegevuseks...

muuhulgas - KUI rääkidagi KELLEGI laskmisest, siis iga kell soovitan gamo expandereid, mis samamoodi üsna terava otsaga ja täpsuselt ainult õige natuke lahjamad kui matchid...või pro-magnumeid, mis samasuguse täpsusastmega ning igasugusest wadcutterist oluliselt parema läbistavusega. pealegi - kui teste tegin, testisin ka läbistavust. kus match, rocket ja rws toppama jäid, sealt lasi expander ilusasti läbi. kahju tagantjärgi, et expanderiga täpsustesti ei teinud - oleks hea võrdluseks panna. ei teinud seepärast, et olen neid ammu varem teinud ja tulemustes veendunud.

ps. kindlasti proovin ajapikku ka ülejäänud rwsi tooted ära ja teen viited ka siia.

üleüldse võiks teha õhukatele täiesti eraldi alateema ja sinna omakorda täpsustestide nurgakese.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Kahjuks ei ole Tartust kuskilt neid Gamo erinevaid kuule saada(va Rocket). Võrdleksin ka hea meelega.
Supermagidega 30m pealt toelt ~6cm ringi tabada pole minusugusel algajal probleem. ~70m pealt ilma toeta püsti A4 paberit pole ka probleem tabada :roll:
Kõige rohkem olen 20m pealt katsetanud, Supermagidega 3cm diam ringi toelt pole mingi probleem. Peaaegu sama hea mulje jätsid üllatuslikult ka ümara otsaga Superdomed. Samas 0,53g Meisterkugelni täpsus erines oluliselt. Algul arvasin, et lasebki veidi üles/vasakule aga head tihedust ei saavutanud sellegipoolest...

Võimalik, et ühele relvale sobib üks kuul, teistele teine etc...
A. Le Coq Confidential
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

[quote="ceemic"]No niipalju kui mina algajana katsetada olen jõudnud, võin väita, et RWS'i 0,53g ja 0,60g jooksevad küll erinevalt. Mis distantsi peal sul need 0,60 alla jooksevad? Massist ja füüsikast lähtused suht "normaalne" :roll:
Mulle tundus näiteks 0,53g Meisterkugelnitega, et jooksid võrreldes 0,60g Supermagidega üles ja veidi vasakule. Teooria justkui toimib :)
Mis relv sul muidu(mitu m/s)?[/quote]

Distants 30 sammu - siis tugev 25 meetrit. Relvaks Baikal MP512 Magnum. Passi järgi algkiirus (huvitav, millise kuuliga, see muidugi ei selgu!) 220m/s minimaalselt. Kõrvutades GAMO Shadow 1000- ga aga tundub algkiirus venelasel isegi suurem olema!!! GAMO lasi sama kuuliga 20 m pealt 7-kihilisest vineerist läbi ja jäi selle taha asetatud 3-kihilisse kinni. Baikal läks mõlemast puhtalt läbi. Proovisin mõlemat relva 0,51 g Gamo Pro-Magnumiga.
Samas huvitav see, et GAMO RWS SuperMag-iga lastes jooksis sirgemalt ja hälve oli minimaalne.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

kel vähegi võimalust, võiks mignisse uude vastavasse teemasse hakata istutama lasketeste samamoodi, pildikestega. täpne seletus juurde - distants, kuuli mark, kaal, relv, atmosfääritingimused jne. veel parem, kui leppida kokku mingid kindlad distantsid. näiteks just 30m, mille pealt peaks olema paremini näha ka igasugune juhuslik hajumine. kui liiga lähedale klõpsida, siis on veaprotsent liiga väike, et selle põhjal midagi suuremat järeldada. kui aga pikema maa pealt kuulid kokku jooksevad, on selge, et ka lühema maa peal on grupp tihedam. seejuures ei soovitakski kasutada spetsiaalselt valitud ja sorteeritud kuule vaid võtta vabrikupakendist juhuslikult nii, nagu tuleb. eks kvaliteet johtubki ju keskmisest näitajast mitte septsiaalselt väljavalitud eksemplaridest.
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Olen proovinud päris hulgi erinevaid kuule, hajuvuse järgi (toelt lastuna) tuleb minu esiviisik selline:

Crosman Premier Ultra Magnum (0,67g)
Predator (0,52g)
Crosman Hunting Chasse (0,51g)
Gamo TS-10 (0,67g)
Diabolo Boxer (0,65g, made in cz)

Toodud viis sorti hajuvad 15m distantsil umbes 1,5-2cm läbimõõduga ringi (ei ole suuremat vahet neil). Konkurentsitult tabeli lõpus oleks Prometheus (0,37g), mis Dianast lastuna ületab helikiirust kõvasti (olen mõõtnud max kiiruseks 471m/s) ja hajub seepärast eriliselt hullusti - 15m peale kuni umbes 15cm suvalises suunas, hea kui üldse märklauda tabab.

Käest lastes eelistan CP UM-i ja TS-10. RWS SuperMag (0,6g) tundub ka suhteliselt hea, vahel õnnestub neid 15m distantsil alla 3cm läbimõõduga gruppidesse põrutada.

Predator ja Crosman HC on kiiremad kuulid ja lendavad seega '10'-st ülespoole, mõlemad vajavad umbes 3-4cm allapoole korrigeerimist.

Püssiks on Diana 350M, CP UM kuuliga algkiirust 270m/s, Predatoriga stabiilselt 300+m/s.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Kust nimetatuid kuule ka osta saab?
A. Le Coq Confidential
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

CP UM-i olen käinud ostmas Laagri Maksimarketi juurest Binoklipoest, selline pisike pood küll aga päris mitut sorti binokleid, püssioptikat, mõned õhupüssid-püstolid ja kalastustarbeid leiab sealt. CP-de 500-ne karp oli midagi 120-130EEK ringis.
Crosman HC on mäletamist mööda sealtsamast.

Gamo TS-10 sain Küti Ärist, nad seal müüvad Gamo ja FX kraami.
Predator on pärit Ülemiste keskuse jahivärke müüvast poest (Deerhunter).

Diabolo Boxeri päritolu paraku ei mäleta enam, aastaid tagasi ostsin neid karbitäie, võimalik et Jahipaunast. Prometheus ja RWS SuperMag on küll sealt.

http://www.trapper.ee peaks ka RWS-e müüma, nimekirjas nad on.

baikal-i küsimuse vastuseks:
RWS SuperMag kipub ka minu Dianast lastuna seda trikki tegema, et tekivad eraldi grupid. Sama kipub tegema Waltheri Hollow Point ja Finale Match. Lasin näiteks seda Finale Matchi 6-se seeria - 5tk läksid ilusti 2cm gruppi aga üks ronis grupist 4cm välja. Käevääratus see tõenäoliselt küll ei olnud, toelt lastes ei saa niipalju tudiseda.

Käisin just hiljuti oma varud üle ja lasin märki kõikide kuulidega mis sealt leidsin. Kui huvitab siis võin märklehti pildistada ja üles panna kusagile.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Võiks hakata küll lisama märklehtede tulemusi, üritan ise ka (y)
Tartus kahjuks peale Trapperi korralikku kuule võtta ei ole. Seal siis enamus RWSi toodangut ning lisaks olid Gamo Rocketid...
A. Le Coq Confidential
Vasta