Laskurivest

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Laskurivest

Postitus Postitas kakuke »

Kuulaks hea meelega, et millist laskurivesti keegi kasutab ja mida selle soetamise juures tuleks tähele panna. Olen nimelt selle otsinguil ja teemaks vest vintrelvaga laskmiseks. Vaatasin, et siledameestele on veste küll ja suurte taskutega ja suht laheda olemisega, aga vintrelva jaoks võiks vest vist olla rohkem ümber kere või on see mõte metsa mul läinud? VSS`is keegi miskit tasku niikuinii ei topi ja kui paneb siis segab see lamades lastes. Kõik mõtted selles valdkonnas on teretulnud ja tänud vastanuile ette. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

vestid

Postitus Postitas Arles »

Piiikkk teema
Ideaalset vesti pole minagi leidnud - üks sobiv nii 1keuriga tellitav oleks aga jahivõistlustel ei saa kasutada.
Põhimõõteliselt peaks vest olema selline, et ei lopenda ja saab püssi õlga tõsta libistades seda mööda. Samas on hea, kui püss õlas enam edasi ei libise.
Haavlivestid lõppevad õla juurest just seal ära, kus minul püss õlga toetab.

Hetkel kasutan ise lahendust, kus on seisvate ja liikuvate märkide jaoks erinev riietus.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No ma saan aru, et Eestis võib seis nigel olla, aga üht koma teist Euroopa meistrikatelt ikka silma on hakanud?
Arles ära aja nutma, 1K eur on selgelt liiga palju sellise asja eest. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Keegi siin pakkus jahimeestele mytse. Samad nobenäpud võtavad ehk teha ka laskuriveste. Ega seal midagi väga keerulist ju olla ei saa, et oskajad õmblejad seda valmis ei oskaks teha.
Hundist toakoera ei saa.
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

kakuke kirjutas:No ma saan aru, et Eestis võib seis nigel olla, aga üht koma teist Euroopa
meistrikatelt ikka silma on hakanud?
Arles ära aja nutma, 1K eur on selgelt liiga palju sellise asja eest. :(


Need mis mina näinud olen on küll päris korralikud nahksed vammused.
Igasugu rihmad ja pandlad küljes, et parajaks kruttida. See 15000 kr lugu
võib siinkohal täiesti tõene olla.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sa räägid vast Kurt Thune asjadest? Näiteks http://www.edinkillie.co.uk/thune/evolution.htm
Jahilaskjatel ei tohi miskit sellist olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

õigel teel

Postitus Postitas Arles »

Sõnaga - kurt thune õige tee hinna poolest ja ka ses mõttes, et jahilaskmises ei tohi kasutada, eeskuju võib võtta.
Võib lasta teha tugevamast nahast ja libeda kattega vesti, millel varuka asemel pisuke jupp. Ühes tükis peaks õlale ulatuv sa igal juhul olema. Eest peaks asi olema võimalikult sile (lamades laskmine) ning vähemasti laskeõla külg ka jäik. Taskud on vajalikud ja praktilised (padrunikarp jpm) aga pigem tagaküljel, sellised, et saab ka klapid toetada.

Kui keegi leiab selle segase kirjeldiuse + kätega vehkimise/seletamise/pildinäitamisega nõustuva nobenäpu, vihjaku pls kontakt mullegi.

Aga selle thune jutu juurde - lisaks saab soetada aluspesu, püksid jpm muud, sportlaskurid lausa sellise asja, et kenamadki neiud liiguvad viisil, mil ...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Vasta