Punarebane

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Feen »

Ohjah... Viljandi mnt poolt välja minnes või tulles on ka kogu aeg loomad olemas, ja vahepeal kohe palju. Enamasti on neid palju kui rebasetiirult tühja kotiga koju tulla.

Ps. mul on ka muidu 4 nahastamata looma rõdul, ühe kolju keedan ära aga nahkade teemal ei käi vist aeg üle. 3 looma jagaks ära, kui keegi Tartu kandis huvitatud, ilusad ja hoolikalt valitud loomad on jäetud olukorraks kui ma ikkagi nende tegemiseks aega leian.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas TiitR »

Jah, ega neid lasta polegi mingi vaev, aga seda nahastamist küll teha ei viitsi. Ma siin üleeile ühte tegin...krt. üksinda teed, reps tiirleb nööriotsas, telefon heliseb kohe kiuste mitu korda sel ajal, vahepeal tekib tunne, et repsil on üldse 7 varvast kui neid varbaid seal harutad :mrgreen:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Anti »

No siis Tiit võta lusikas appi ja läheb palju libedamalt see nilgumine :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas duv »

Feen kirjutas:Ohjah... Viljandi mnt poolt välja minnes või tulles on ka kogu aeg loomad olemas, ja vahepeal kohe palju. Enamasti on neid palju kui rebasetiirult tühja kotiga koju tulla.

Ps. mul on ka muidu 4 nahastamata looma rõdul, ühe kolju keedan ära aga nahkade teemal ei käi vist aeg üle. 3 looma jagaks ära, kui keegi Tartu kandis huvitatud, ilusad ja hoolikalt valitud loomad on jäetud olukorraks kui ma ikkagi nende tegemiseks aega leian.


Nahkadega praegu tõesti olukord nutune, ise ka lolli peaga meestele ühekorra kogematta poetasin, et kogun naisele kasukat ja kohe kukkusid pakkuma rebaseid veel enne kui jõudsin lisada, et ainult oma lastuid. Nii, et kui naine olemas miks mitte neid kasukaks koguda, mul igatahes 10 viimast aastat talveti igati hea põhjendus olemas metsa minekuks. Lähen lihtsalt kasuka järgi
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas karvane »

hetkel jälle reps väikse-kaare,vambola,puussepa,luunini tn.läks tulbi tn.katlamaja suunas. tahtsin tlf. pilti teha aga ei tulnud ähmiga välja.kell oli15 53
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas jorr »

Eks linnarebane pea ka pulmi ja süüa ju linnas küllaga(linnakassid),nii-et,kallid kassisõbrad,hoitke linnas oma nunnusid silma all.Aga siin selline lugu siis,et keda nüüd need loomakaitsjad(rohelised vist) rohkem hoiavad,kas kodukasse või linnarebaseid?(Linna)repsikest ka vaja kaista ja sööta,ning rasvane linnakass selliseks praeks igati sobiv.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Olgerd »

jorr kirjutas:Eks linnarebane pea ka pulmi ja süüa ju linnas küllaga(linnakassid),nii-et,kallid kassisõbrad,hoitke linnas oma nunnusid silma all.Aga siin selline lugu siis,et keda nüüd need loomakaitsjad(rohelised vist) rohkem hoiavad,kas kodukasse või linnarebaseid?(Linna)repsikest ka vaja kaista ja sööta,ning rasvane linnakass selliseks praeks igati sobiv.
Ma ise arvan, et linnas neid hulkuvaid kasse küllaga, aga tea kas repsil sellisest jõud üle käib, need ka koertele väga tigedad vastu hakkama.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas jorr »

Noor rebane ehk jah,ei saa kassiga hakkama,kuid vanale rebasele on linnakass paras pala.Ise sellist asja pealt näinud.Aga koer,eriti linnas,ei ole ju toidu peal väljas,kui kassiga kohtub,rebane aga tahab süüa.
noorus on ilus aeg
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Ats »

duv kirjutas:
Feen kirjutas:Ohjah... Viljandi mnt poolt välja minnes või tulles on ka kogu aeg loomad olemas, ja vahepeal kohe palju. Enamasti on neid palju kui rebasetiirult tühja kotiga koju tulla.

Ps. mul on ka muidu 4 nahastamata looma rõdul, ühe kolju keedan ära aga nahkade teemal ei käi vist aeg üle. 3 looma jagaks ära, kui keegi Tartu kandis huvitatud, ilusad ja hoolikalt valitud loomad on jäetud olukorraks kui ma ikkagi nende tegemiseks aega leian.


Nahkadega praegu tõesti olukord nutune, ise ka lolli peaga meestele ühekorra kogematta poetasin, et kogun naisele kasukat ja kohe kukkusid pakkuma rebaseid veel enne kui jõudsin lisada, et ainult oma lastuid. Nii, et kui naine olemas miks mitte neid kasukaks koguda, mul igatahes 10 viimast aastat talveti igati hea põhjendus olemas metsa minekuks. Lähen lihtsalt kasuka järgi


Palju neid nahku läheb kasukale?
Pole looma, pole probleemi!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas jorr »

Ma ju eespool korra nimetasin aga kordame siis.Tegelikult oleneb nahkade arv ka kasuka pikkusest.Üldiselt võttes 6-8 rebasenahka läheb kasukale kuid või võib ka 9-12 minna,kas lõigatakse kõhunahad ära või mitte(on teist värvi,hallikad) ja kuidas köösner moe valib,kui laia krae teeb jms.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Feen »

Selleks, et mingit valimit oleks, mustrit saaks sobitada, kuuliaugud eemaldatud jne... ei pidavat alla 20 naha välja vedama.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Silverx »

kas jooksukas kogub tuure juba?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas kakuke »

Mina pole neid paaris jooksmas veel näinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Ats »

Eelmine nädalavahetus juba nägin paaris põllul silkamas.
Pole looma, pole probleemi!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas rajaleidja »

Jooksevad paaris päris usinasti. Hommikul tööle sõites jooksid kaks tükki otse Viljandi külje all mööda põldu ja minu nähes kolm korda ka autode vahel üle tee ja tagasi. Ei teinud nemad suht tihedast liiklusest välja. Ju ei mõelda enam peaga. :lol:
Vasta