Arne Aderi artikli pihta viimases Eesti Jahimehes

2004. aasta teemad
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Arne Aderi artikli pihta viimases Eesti Jahimehes

Postitus Postitas Kristi »

kirjeldab kirjanduslikult ja kaunisti, kuidas saada kvaliteetseid loodusfotosid....aga sihtgrupp on ilmselgelt jõukam rahvas, kes jaksab omale soetada kallist fotoaparatuuri. mitte et ma oleks hirmkibestunud zeniidiomanik aga lihtsalt teinekord oleks vanade tegijate käest hea kuulda, kuidas ka selle aparaadiga häid pilte saaks teha. automaatteravustamine ja digifotokas on lapsemäng, justkui võidurelvastumine. vene peegelkaamera omanikule jääb ootusärevus, et kas pilt jäi terav või jõudis loom minema lipsata...kel on zeniidiga kogemusi - jagage palun!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

tundub, et zeniidi kasutajad on haruldased. ei miskit vastukaja. :(
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Lohutuseks, ka innustuseks, on küllalt neid ZENIIDIGA piltnikke ja ei kao ka päriselt. Küll endal pole, aga tuttavaid on ja teevad vääääga häid pilte.
Enda jaoks ka asja üheselt selgeks tegin et kui peaks video kõrvale soetama fotoka, et millist siis. Anti päris hääd infi, Tartus, Lõunakeskuse poes.
Nii, kui ikka tahad hääd loodusfotot, matkal toimuvat-nähtut vähe professionaalsemalt jäädvustada siis ikka peegelkaamera tuleb võtta, a 5000 algavad, minu kaemist mööda...saad vahele soetada rõngaid ja saad teleskoobi vahele panna, et lähedalt-kaugelt...
Kui aga niisama kiirelt-mugavalt klõpsida ja kohe netti jne. siis digikas ja ei pea sugugi olema superpikslitega. Aga kui tahad ka paberile seda digikraami ja hästi siis rohkem piksleid, ikka rohkem.
Ja kui tahad kõike koos mis eriti hea variant, et siis digi ja peegel siis ole valmis ka raha maksma, mulle pakuti a 20.000 rahalist eset :wink:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Hiiliv Rebane kirjutas:tundub, et zeniidi kasutajad on haruldased. ei miskit vastukaja. :(


Zeniit tegelikult väga hea fotokas aga kasutus mugavuse poolest eelistaksin ise juba digi fotokat ja parim hinna-kvaliteedi suhe mis leidsin oli Olympus Camedia C-760 UltraZoom, hind 5500.-eek -6000.-, pluss mälukaart ca'900.-. (y)
Kui zeniidil oleks peal automaatne teravustamine, poleks muud vajagi.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

:( :( :( :( oeh kui kurb ikka te räägite neist lääne aparaatidest, millest niietnii igal pool räägitakse (ntx kütt). ei taha mina endale digikat. ma ei otsi omale miskit fotokat. mul on zeniit ja sellega olen pilte teinud juba aastaid, mõnda omal käel õppinud aga näpunäited ei jookse ju kunagi mööda külgi maha.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Hiiliv Rebane kirjutas::( :( :( :( oeh kui kurb ikka te räägite neist lääne aparaatidest,

1. Mis siin kurba on, arengu vastu ei saa
2. Lääne aparaadid? põhitegijad selles vallas kipuvad olema Idas - tõsi teisel pool Venemaad.
Kui võrrelda seebikarpi ja Zeniiti., siis on Zeniit muidugi tegija- peegelkaamera on peegelkaamera. ja ilma automaatteravustamiseta täiesti võrreldav oma klassi aparaatidega. Digiseebikarbi ja Zeniidi vahel jääksin isegi vaat et Zeniidi poole.
Aga kui oled saanud EOS tehnikat proovida, millest ka Zakslane kirjutas, ja kui EOS-ile lisada veel see täht D (igital).
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Üks asi veel,kui seda kallimat digifotokat osta,siis kindlasti vaadata,kas sinna ka lisatoru külge saab keerata.Ilma ei tule looduses pildi tegemisest midagi välja.Ostmisel saab algselt natuke zoomis järgi anda, aga pixleid rohkem ja hiljem hea toru külge keerata.Nii mulle kaupmees seletas.Ja veel statiiv,muidu kaotab igaugune digi oma mõtte,saad ühe udupildi.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

No digikas digikaks, aga ääretult tore oleks tegelikult kui keegi asjalik ja pädev inimne võtaks kätte ja kirjutaks artikli kuidas edukalt zenidiga pilti teha. Siis oleks ikka väga tore! Ise kah zenidi kasutaja ja pole tal häda midagi aga igasugused nipid ju sinna juurde käivad ja kindlasti keegi staazikas fotograaf sellest kirjutada oskaks.
Selge see et moodne tehnika ikka silmad ette annab zeniidile, aga kindlasti saab vajalike aparatuuride/lisaseadmete kasutamisel kah ikka häid pilte teha ja pealegi pole see uudne/moodne tihtipeale taskukohane!!
Mine metsa!! ;)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise kahjuks ressursi nappuse tõttu looduses pildistamisega tegelenud pole, aga selle kohta võib ühtteist päris asjalikku juttu leida aadressilt http://foto.kala.ee/index.php . Ise lugesin sealt välja, et seebikarbist looduses ikka suurt asja pole ja vaadata tuleb peegelkaameraid. Endal hakkas peas tiirutama Canon EOS300V. Jälle üks häda küljes :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Hakkab ikka väga teemast juba mööda minema, päälik peaks tegema uue alafoorumi a la"fotod ja ms." ja kogu see teema ringi tõsta.(y)
Kellel on suurem huvi fotokate vastu, siis paar head linki on
siin ja siin
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jäi enda poolt lisamata, et minu pakutud lehel ongi just ka Zeniit`idest juttu. Enda meelest teemast eriti mööda ei rääkinud, kuna juttu oli kallitest aparaatidest milleni igaüks ei küüni (minu arust kasutud Canon EOS300V ongi alternatiiv Zeniit`le, kes ei usu vaadatu pakutud lehel müügikuulutusi ja proffide soovitusi).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaaren
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 02, 2004 11:38 am

Postitus Postitas kaaren »

zenit hea kaamera küll.
ise läksin nikon teed kunagi . nüüd ikka nikon, aga juba digi.

kui on olemas ainult normaalobjektiiv. see mis komplektis on, siis soovitan veel lisaks osta vaherõngad. saab makrot väga edukalt katsetada.
näed selle tegin zenitiga koos vaherõngastega http://mishopi.image.pbase.com/u42/gale ... .10x15.jpg
kui on olemas mingi tele ka, siis ainult - metsa ja pildistama.
ise kasutasin slaidi aga kuna aparaadi valgusmõõdik/särikiirused ei ole kõige täpsemad, siis on parem kasutada negatiiv filme. 400 film on hea. saab ka hämaramas.
aga kui vaja midagi lisaks soetada, siis soovitan soojalt mitte raha raisata
ja osta juba 5000 eest korralikku pilti tegev pika stabiliseeritud zoomiga digi. a4 neist trükkida pole enam probleem.
kui vaja soovitusi, siis jagan lahkelt.

kui rahas küsimus, kuid soov areneda fotoalaselt, siis odavam on digiga.
alla 150 vist filmi koos ilmutamise ja piltidega ei saa? väike arvutus ja näha millal kaamera hind filmiks on pildistatud.
aga kes pilti ei tee ja ainult ühe filmi kuus klõpsib, see ei vaja soovitusi ka :)
[/b]
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Hiiliv Rebane ei taha digit. ma tean millised võimalused on üldse olemas, kui rahakott on puuga seljas ja kasutan ka ise hetkel nii vaherõngaid, kui jupiteri objet (võimsamat pole suutnud saada) ja ma ei tahaaaaaa digist praegu midagi kuulda. digipilt on müra ju.
kaaren
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 02, 2004 11:38 am

Postitus Postitas kaaren »

eks ise tead digi suhtes. müra ei ole üldse probleem. no iso800 juures hakkab ,aga ega sa zenitiga ka ju sellist ei lae. ka akud peavad juba pikalt vastu. no sul korralik aparatuur kah olemas. üks hea soovitus on - vaata teiste töid palju. surfa ja otsi häid loodusfotograafe netist. palju õpib nii. lähed ise välja ja püüad järgi teha. head pildistamist aga!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mis pika stabiliseeritud zoomiga digi herr kaaren 5000 eest soovitab? :shock:

ei, kui papp napp, siis vaataksin ennekõike mõne pruugitud peegelkaamera ja pika objektiivi poole. sest - digipeeglid (nagu canon 10D, 300D jms) on vast harrastajale ülemäära kallid. korralikust objest rääkimata (ise ostsin oma Canon EOS30-le objektiivi ny-camera.de -st, oli suurusjärgu odavam kui eestist osta, kuid siiski märkimisväärselt üle 5T krooni...)
Suletud