peibutus sööt sigadele

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

aivar00 kirjutas:Sama nalja tehtud kah sampuse pudeliga. Mais sisse ja pudel nööriga puu külge. Enne pudeli veeretamist ei lõpeta, kui kõik mais väljas on. Seega hea valida millise eluka ära lased. Muidu sööta võid ka 10 tonni maha panna. Kui on palju sigu süüakse ka see suht kähku ära. Kui söödaplatsi teed ära pane vilja hunnikusse vaid ikka laiali, et neil tegevust oleks. Siis saad väiksema kogusega kah läbi kui 200 või 300 kg nädalas. See ikka kuunorm kui sa just miljonär ei ole. Muidugi on hea viljakuivati pühkmetest ja aganatest söödaplatsile nn. aluspadi teha. Siis viskad ainult vilja peale laiali ja kõik.


Natukene ohtlik ei ole? Klaas ikkagi! Plastmassikas vast parem/ohutum
Mine metsa!! ;)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selles ohtlikuse seisukohaga olen täitsa nõus. Vene ajal ainult plastpudeleid kahjuks ei tehtud. Sellest ajast saati sedasi teinud. Siiani ei ole sead ühtegi pudelit ära lõhkunud. Muidugi kive pudeli raadiuses ei ole. Plastikpudel läheb vist kohe lömmi. Mulle endale meeldis see solgitoru variant. Tõenäoliselt katsetan ära! Aga siga klaasi küll sööma ei tohiks hakata.
ikka lõbusalt
Samaan
Postitusi: 3
Liitunud: T Juul 27, 2004 10:10 am

Postitus Postitas Samaan »

to vkx:

Ei pea Su juttu üldse targutamiseks,ise väljendusin ehk ebakorrektselt,nimelt saaks see 8ha taraga eraldada marjaistandusest,mis on rajamisel. Ise arvan, et koht hea varitsuse jaoks,vana majakoht,kus vundament ainult ja paar suurt puud(ka tamm),vanad marjapõõsadki veel alles. Seda enam,et keegi on kõrvalmaa üles kündnud ja kavatseb vilja kasvatama hakata.Notsudele peaks süüa jätkuma.Hakkangi nüüd sinna sõitma ja võtan koti herneid ja maisi ka kaasa.
Tänud kõigile nõuanneta eest.
Päikest kõigile
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Samaan kirjutas:Jeerum,oma naiivsuses arvasin, et 100kg nädalas piisab aga peab siis vist vähemalt 300-ga arvestama.Samas muidugi tore kah, kui neid palju käima hakkab :D ja tänud söötja skeemi eest,pole nüüd omal vaja nuputama hakata.

ega neile tohigi nii palju anda kui nad tahavad ega sa hotelli pea.
anna ainult maitse jaoks,ei jõua metsa täit loomi sööta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ega praegu, augustis, sead naljalt söödale ei tule enne kui põllud kõik koristatud ja nälg majas, mul seisab sööt puutumata juba juuli teisest poolest, pole see kari kes pidevalt käis mingit elumärki jätnud. Pole mõtetki sööta asjata välja panna, ainult natuke harjumuse kinnistamiseks :idea:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Peibutussööt sigadele

Postitus Postitas jorr »

samaan, kui sul seal tammepuu kasvab, siis selle aluse pööravad sead kindlasti segi, tammetöru ju sigadele paras komm.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Olen paaril viimasel nädalal kastanit pannud, peitnud kas vana kartuli või jahu alla. Krt. enne ei vaadanud selle kartuli poolegi, nüüd keerab ilusti segamini ja sööb kastanid seest ära.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Peibutussööt sigadele

Postitus Postitas jorr »

Ka kastan on neile kommiks.
noorus on ilus aeg
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

peibutus sööt sigadele

Postitus Postitas andrus1 »

huvitav, mul paar aastat tagasi, viisin sügisel seasöödale 20-30 kastanimuna sead veeretasid need söödast eemale et ei satuks maisi ja nisu sisse, ja kastanimunad olid seal niikaua kuni hiired need ära sõid.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

peibutussööt sigadele

Postitus Postitas jorr »

Paistab jah,et meil metssigu nagu mitu erinevat tõugu. Keegi rääkis,et neil ei lähe isegi tõrud söödaks, nüüd siis kastan ka.Mina olen tänavu paar korda kastanit pannud,et linna kastan, tea kas söövad?Kõik läks, songiti isegi vana rämbsu alt välja ja pandi nahka.Praegu polegi nagu õige söötmisaeg, metsas süüa küll, panen ainult meelitamiseks natuke maitsvamaid asju nagu tõru, kastan, hernes, mais ja heeringajäätmed,kõik nagu pühitakse minema ja söödakohad kaevatakse ilusti üles ka.Kui vahel pikem käimisvahe tuleb ja hiired jaole jõuavad, siis sigade saabudes puistatakse kõik hiireurud läbi ja lastakse hea maitsta hiirelihal.
noorus on ilus aeg
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Kus kohast harjumaalt te maisi ostate?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Harjumaal müügikohta ei tea, kuid ise ostnud Raplamaa Tootjate liidust (mais asub Kaereperes ja peale kaalumist maksma tuleb minna Raplasse Kuusiku teele, kuskil oli foorumis ka telefoni number üleval). Mais aga tükimaad kallim kui hernes. Ise ostsin Selis asuva taluniku käest 2.- kilo hernest ja toimib samuti hästi.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

peibutussööt sigadele

Postitus Postitas jorr »

Hernes toimib hästi ja tavaline põlduba ka.Need palju odavamad kui mais.
noorus on ilus aeg
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

aivar00 kirjutas:Harjumaal müügikohta ei tea, kuid ise ostnud Raplamaa Tootjate liidust (mais asub Kaereperes ja peale kaalumist maksma tuleb minna Raplasse Kuusiku teele, kuskil oli foorumis ka telefoni number üleval).

Ma sealt korra ostnud umb. 1-2 aastat tagasi ja maksin küll koha peal.
Vasta