Gamo õhupüssid

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
ivarh
Postitusi: 3
Liitunud: N Juun 28, 2007 8:47 pm

Gamo õhupüssid

Postitus Postitas ivarh »

Tere!

Kas keegi oskab kiita või laita Gamo õhupüsse? Küti äri pakub napilt üle 300 m/s Gamo't koos optika ja hargiga ligi 4000 eest. Üle selle ei tahaks eriti välja käia ka. Kas selles hinnaklassis on sama raha eest märgatavalt täpsemaid-töökindlamaid relvi saada?

Ette tänades!
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Siin samal teemal:
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=3089

Ega sa sealsest asjalikumat infot nagunii saa...
ivarh
Postitusi: 3
Liitunud: N Juun 28, 2007 8:47 pm

Postitus Postitas ivarh »

Delta kirjutas:Siin samal teemal:
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=3089

Ega sa sealsest asjalikumat infot nagunii saa...


Tänud, aga sealset juba loetud. Ega otsustamine väga raske ei olegi kuna täppiskütiks ei plaani soetatava püssiga hakata, rohkem lõbuasjaks.

Aga otsest infot Gamo kohta? Kellelgi äkki endal? Või teab midagi head-halba rääkida?
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

Mul on Gamo Shadow 1000 ja ei nurise. Ostsin u. 2 aastat tagasi Küti ärist maksis 2999.- aga sain 2700ga. Ajapikku on vedru natuke väsinud, kuid ikkagi hea. Sihik ja kirp on head sellisest rohelisest ja punakast plastikust- et hästi märgatav. Ainus jama on sihiku kõrvale reguleerimise nupuga, käib laadides vastu püssilaadi. Muud nagu ei oskagi öelda lauast laseb läbi ja plekkämbrile teeb augu sisse. Päästik tahab kindlasti reguleerimist, modimist
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Mis Gamo mudeliga tegu ja mis optikat peale pakuti?
ivarh
Postitusi: 3
Liitunud: N Juun 28, 2007 8:47 pm

Ja ka nüüd siis Gamo võrra rikkam

Postitus Postitas ivarh »

Gamo võrra rikkam nüüd, aga 2700 võrra vaesem... Pluss veel 590 lihtne 4x optiline ka otsa...

Kuigi summa tuli suurem, kui algul plaanisin kiidaks küll - tund aega hiljem juba tekkis väike võistlus lasta kaugemaid plekklaternaid... paar minutit sinna otsa ja hakkasid esimesed plärtsud ka :D

Kui keegi on huvitatud, siis sain kohe teada, et vedru 250 kr.

Et siis 2 aastat = vedru lõdvavõitu = 250 kr. Ülalpidamiskuluks arvata siis suht mõistlik.

Mugav ja täpne relv, üpris optimaalne võimsus kah ning kõige juurde äärmiselt sõbralik teenindus küti äris
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

huvitav, kas need vedrud ka teiste firmade püssidele sobida võivad? nagu ma vaadanud olen, on neil kõigil see kolvikamber/silinder üsna ühe mõõduga. häda nimelt selles, et minu andmeil daisy esindust eestis pole. tehasest või mujalt väljamaalt neid vedrusid aga tellida ei viitsi.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Satakas kirjutas:huvitav, kas need vedrud ka teiste firmade püssidele sobida võivad? nagu ma vaadanud olen, on neil kõigil see kolvikamber/silinder üsna ühe mõõduga. häda nimelt selles, et minu andmeil daisy esindust eestis pole. tehasest või mujalt väljamaalt neid vedrusid aga tellida ei viitsi.

Arvatavast sobib,nendel kuni 305 m/s püssidel enamasti kõigil sama jämedusega vedru sees,ainult pikkus võib kõikuda, aga võta poodi kolb kaasa ja proovi kas sisse mahub.Vedruga koos vahetatakse alati ka mansett ära, Gamol ca 20 eek.
Gamo Shahowil väsib vedru peale 1500-2000 lasku, silmaga seda eriti ei näe, aga kiirus langeb näiteks minul algselt ca 270m/s kuskile 250m/s kanti Gamo pro magnumi kuuliga ja rasked 0,68g kuulid lendavad 220m/s.
305m/s on tootja müüt ja vist ükski 300m/s vedru püss ei anna tegelikult sellist kiirust 0.5grammise kuuliga,va. esimesed 50 pauku kui määre silindris põleb.Kunagi kui kiirusmõõtjat polnud, hindasin vedru väsimist selle järgi, et kui enam 10mm 7. kihilisest vineerist läbi ei lõõ,siis on aeg vedrut vahetada.Veel võiks alguses lasta näiteks läbi reast 1,25L Coka pudelitest ja jätta meelde mitmest läbi läheb, siis pärast hea hinnata, kui vähem läbistab on kiirus langenud.Puu selleks ei sobi liiga erineva tihedusega.
Üldisel on Gamo Shadow 1000 vastupidav püss, ise olen sellega lasknud ca 12000 lasku ja peale 4 vedrut pole midagi katki läinud.Raud on muiddugi kulunud,kuul läheb sisse ikka väga lõdvalt võrreldes algsega ja täpsus pole ka enam kiita.Algul raiskasin ikka kõvast kuule ja süüdistasin optikat, et miks tabamispunkt liigub ja tihedus sitt on (lootsin saada 10. kuuli 3cm ringi 35meetrilt) aga vedru ja liikuv raud teevad ikka oma tõõ.
Peale eelaetava FH Typhooni ostmist eelmine suvi, seisab Gamo muidugi kurvalt nurgas, sest peale eelaetavaga laskmist vist ükski mees naljalt vedrukat kätte ei taha võtta täpsus, võimsus ja mugavus ikka teisest klassist.Kui vedrupüssid on meil umbes samas hinnaklassis mis Soomes, siis näiteks niigi kallid eelaetavad on siin topelt hinnaga Typhoon vist maksab Küti äris 12400eek sama on Soomes 6800eek.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

mis maa pealt sa seda 7-kihilist vineeri kärtsutada soovitad? ma enda daisyga lasen sellest 25m pealt juba aasta aega läbi nagu võist. kahtlustan, et see pole vist piisav takistus hindamiseks. tehtud kah nii umbes 10k lasku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga lugupeetud,milleks seda suurt võimsust õhupüssile vaja?Täpsus muidugi,et harjutamisel ikka mõtet oleks aga see 25m ja 7kordne vineer?See ju paras jahipüssi laskevõimsus.Õhukaga ju jahti ei pea ja siin nagu jahimeeste foorum?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Kuskilt Tartus ka nimetatud relva leida võib? Ja mis hinnaklassi peaks jääma?
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

aga miks mitte? kui sain kauba peale ka suure võimsuse, kas peaksin seda siis häbenema või lausa silindrisse paar auku puurima, et mõnel kodanikul poleks midagi öelda? :?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul ka puhtalt huvi, et mida see võimsus annab? Annab pikematel distantsidel raskemate kuulidega parema tiheduse või milles point? Kui nii, siis millised need grupid on ja millistel dist?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

tegelikkuses kasutatakse paljudes maades võimsamaid õhupüsse väikeloomade laskmiseks. ameerikamaal on 9mm õhupüsse, mllega lastakse isegi kitsi jmt. 4,5mm püssid sobivad igasuguste "kahjurite" laskmiseks, mille mõiste salmaal on tunduvalt laiem kui siin. sinna alla käivad hiired-rotid-tuvid-varesed-preeriakoerad jpt. tean ka, et hispaanias on võimsamad gamo püssid talumeeste seas moes mingit näriliste ja vist ka nirkide või kärpide vmt laskmisel. sellest siis ka nõue, et mõned õhukad peavad olema piisavalt võimsad.

kui aga küsida, miks meil siin, kus selliseid harrastusi ei lubata, siis noh, minu andmeil on ka meil kahjureid, keda igal ajal ja igal pool tohib igasuguste vahenditega hävitada (hiired-rotid). teisest küljest aga ilmselt seesama teema, miks inimene ikka võimsama auto või püstoli soetab.

PS! siinkohal tahaksin täiesti põhjendatult teha ettepaneku kuulutada ka kajakad kahjuriteks :twisted:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kajakad ju ongi jahilinnud ja jaht neile lubatud aga mitte nende võimsate õhukatega ja mitte igal pool.Suvaliselt ei saa ju mingit ulukit keegi kahjuriks kuulutada,siin ikka seaduse sõna vaja.Ja kui seda sõna ei ole,siis ka meil ei sobi sellest rääkida,see kuidas keegi ise toimib ,on tema enda asi.
noorus on ilus aeg
Vasta