Vabariikliku jahimeeste kokkutuleku eelvõistlus Männikul .

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Vabariikliku jahimeeste kokkutuleku eelvõistlus Männikul .

Postitus Postitas Metsakutsu »

Ootaks siis kohalkäinute arvamusi sellest laskmisest jne. :P
Ise käisin ka kohal ja väga huvitav võistlus oli. Üks rada oli suht kaugete märkidega(nr. 1 rada) ja teine oli ligemate märkidega (rada nr 2.).
Lasin ise ka ja endale meeldis see kaugemate märkide rada rohkem:D


Ja tulemused leiad siit: http://www.jahilasketiir.ee
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Ma võistlustest osa ei võtnud, aga reedel lasin mõlemad rajad läbi 16+17 tabamust.Arenguruumi veel kõvasti...
Esimese raja "tornimärgid" olid tõesti päris huvitavad.
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Need tornimärgid olid tõesti huvitavad. Ma lasin ka nädala sees selle korra ennem läbi. Tundus,et need A ja B mõlemad langevad,aga tglt tõusid hoopis.Lasin algul kõik laksud alt läbi. Siis keegi mainis,et tuleb üles võtta..nii kui 20cm üles võtsin hakkasid alla tulema. Aga mulle valmistavad kõige suuremat peavalu need kaarega risti eest läbi minevad märgid...Ühel rajal oli see D ja teisel A. Iga koha pealt muudan midagi,aga ikka ei saand alla...Ühe vist sain,aga selle ka langemise pealt .
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Aga mulle valmistavad kõige suuremat peavalu need kaarega risti eest läbi minevad märgid...Ühel rajal oli see D ja teisel A. Iga koha pealt muudan midagi,aga ikka ei saand alla...Ühe vist sain,aga selle ka langemise pealt .[/quote]


Ma neid märke ei mäleta täpselt, aga osasid ongi parem lasta langemise pealt.
Ma ei tea kes sulle märke ette andis, aga teinekord küsi julgelt anti või inga käest nad oskavad alati väga head nõu anda.
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Okei,järgmine kord küsin siis :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere!

Ei tahtnud nurjata sadade meeste laskmisõhinat (ja ma ei esitanud kirjalikku protesti võistluse tühistamise kohta) aga treener-instruktori pilguga oli korraldajatel 2 tõsist prohmakat:

Compak sporting, rahvusvahelised eeskirjad :

Laskealaks on 40 m pikkune ja 25 m laiune ristkülikukujuline tsoon, üle mille peavad lendama märgid.
(Skeemile vaadates algab see "kast" 4-8 meetri kaugusel laskekohtadest keskkohaga otse 3-nda laskekoha ees).

"Kasti" tagaserv ei ole kaugemal kui 29-33 meetrit. Paraku vasakpoolsel rajal vähemalt üks märk ei lennanud sellest tsoonist läbi, oli selgelt kaugemal.

(Silm võis ka petta. Kuna mõõtmist ei toimunud, vaidlema ei hakanud).


VSS: Männiku tiiru VSS harjutuse Gemss-lammas tokid on juba 2 võistlust järjest täiesti erinevate diameetrite ja kõverustega, oksakohtadega (!?) leparoikad!! Kusagil suurtel võistlustel ei kasutata leparoikaid! (Näide: kui Eesti MV võistlusel oli mul "S" kujuline roigas siis jahimeeste kokkutuleku võistlusel oli "vibu+alt hokikepp". Täiesti võimatu lasta, keeruta kuhu tahad, kõverik paindub või kisub suvalises suunas!

Kuna kõik roikad on erinevate kujudega on eelis kõige sirgema roika saanud laskuril!

Levandi jutt "jahinduslikkusest" ei puutu asjasse kuna tegu on sportlaskmisega, mitte jahiga. :roll:
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Toetan siinkohal Kaupo juttu VSS´i roigaste kohta. Kas ei oleks võimalik need (roikad) teha igas tiirus ühesugused. Ja viies jutt jahile, siis seal saan ma selle roika oma äranägemist mööda valida, seega võtan järgmiseks võistluseks oma roika kaasa.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tervist,
Mitte põhjendades oma viimase võistluse käpardlikku VSS laskmist, aga võrdse kohtlemise printsiipi järgides peaks tõesti lamba "roikad" olema võrdselt kas sirged või kõverad. Selliste toigastega laskmine nõuab kõrgemat pilotaazi.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Teesoo laskurklubi kirjutas:Toetan siinkohal Kaupo juttu VSS´i roigaste kohta. Kas ei oleks võimalik need (roikad) teha igas tiirus ühesugused. Ja viies jutt jahile, siis seal saan ma selle roika oma äranägemist mööda valida, seega võtan järgmiseks võistluseks oma roika kaasa.



Või siis sae ja kirve... :lol:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tekkis kohe küsimus, et kas kaasa võetud roikaga lastakse võistlema? Selisel juhul saaks iga mees tulistada enda sisseharjutatud toika pealt, lihtsalt selline rats-ettepanek.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, kui iga mehe isiklik roigas vastab võistlusmäärustele: sirge, parajalt paks ja õige pikkusega ja kui kohtunik lubab, võiks iga mees oma roikaga kohale marssida kui korraldajad ei suuda Puidumarketist kardinapuid kõigi radade jaoks osta! Nii vist lähebki... :lol:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Jah, kui iga mehe isiklik roigas vastab võistlusmäärustele: sirge, parajalt paks ja õige pikkusega ja kui kohtunik lubab, võiks iga mees oma roikaga kohale marssida kui korraldajad ei suuda Puidumarketist kardinapuid kõigi radade jaoks osta! Nii vist lähebki... :lol:


lauslollus,vabanda Kaido, seda mitte Sinu poolt. Kogu mets on noort haavavõsa täis, isegi põdrad aitavad sirgete noorte tüvede kasvamisele kaasa. **** küll, kui mehed nii asjalised laskjad on las siis võtavad oma jõulupuu roogituna suvel kaasa, ometi üks sirge tüvi, ei usu mina et keegi kõvera ja kiitsaka kuuse oma laste rõõmuks koju tassib. Mina olen neist kõplavarsi teinud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui protokolli vaadata ,siis Kaupo sa said vist päris normaalse toika,pigem ei olnud rebase laskmise küljealune sobiv :D .Minul läks küll "lammas" p...sse,aga toika süüks ei oska seda küll arvata,ikka oma närvid ei pidanud lõpuni vastu :oops: Ärge tehke tühjast tüli,järgmine aasta Järvamaa korraldada(vist),siis võite oma toikaga tulla :D
Kivi kotti!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Jah, kui iga mehe isiklik roigas vastab võistlusmäärustele: sirge, parajalt paks ja õige pikkusega ja kui kohtunik lubab.
A kas selle roika mõõtude kohta mingit "rahvusvahelist normakti" ei ole?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kult kirjutas:Kui protokolli vaadata ,siis Kaupo sa said vist päris normaalse toika,pigem ei olnud rebase laskmise küljealune sobiv :D .Minul läks küll "lammas" p...sse,aga toika süüks ei oska seda küll arvata,ikka oma närvid ei pidanud lõpuni vastu :oops: Ärge tehke tühjast tüli,järgmine aasta Järvamaa korraldada(vist),siis võite oma toikaga tulla :D
Kivi kotti!



Ja sul on õigus, Gemss andis pärast hirmsat punnimist 10; 10; 9; 9; 9 aga tunne oli palju kehvem...

Rebane? Müstika, kaks kolme? Mingi kaks nädalat tagasi sai (EM)rahulikult samas kohas 50p lastud...Märklehte tahtnuks näha...Oma mees alla punkte lugema? Vaata nüüd ise, võistleja nr 49, rada nr 22 lehed nr 7 ja nii päev otsa 100 meest ...midagi võib all kaevikus sassi kah minna...
Vasta