pumppüss

2004. aasta teemad
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

pumppüss

Postitus Postitas greenhorn »

Kuna ise täitsa roheline :mrgreen: veel jahinduses, siis ootaks targemate teadmisi pumppüssiga jahipidamisel. Mis on head ja mis on vead? Kas üldse tasub mõelda sellise soetamisest?
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

soovitus

Postitus Postitas sass »

Aastaid tagasi otsustasin TOZ 34 kõrvale Mossberg 500 osta ,kuna sellel oli kaasas kaks rauda, lühike lahtise sihikuga silinder ja teine vahetatavate tsokidega. Mõte oli selles,et silinderrauas jookseb kuul täpsemalt ja saab pisut kaugemale lasta. Foorumis on palju juttu laskmisest vaata sealt.
Aga jahirelv peaks ikkagi kaheraudne olema,kuidagi parem tunne on TOZ.iga metsas käia.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Jah, lühidalt, pump ikka eriüksustele, politseile ja tiirus, laskeväljal huvitavate harjutuste läbiviimiseks...minu arust.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

mu arvamus olex selline , et isegio tiirus pole pumbaga midagi peale hakata....... pumbaga võib sõtta minna aga metsa ....noh maitse asi muidugist...noh nähtud kyll ja kyll neid poolautomaadi mehigi......lihtsalt lohakax lähevad ........ega see ikka täpsusele kasux ei tule.....

ärge pange pahaks aga minu nägemus on selline....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: pumppüss

Postitus Postitas kakuke »

Ka ise sai mõeldud kunagi pumppüssi soetamise peale, kuid aja mõõdudes see mõte kadus tahaplaanile. See oli rohkem selline ea värk minu puhul. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ma veel kommin asja. Nimelt jah, see "pumba" soetamine olen vaadanud paljudel meestel nagu selline tuhinahoos tehtud, et näe, kaup tuli (kui igasugu relvi hakkas üle piiride tulema aastat 10 tagasi), naaber võttis jne. Vähesed fanatid on jäänud enesele kindlaks, enamasti mitte-jahimehed.
Ja veel, et asendamatu asi lisaks poolautomaadile on juhtudel kus talu vaja kaitsta, ehk siis maal ja lisaks neile, kel tahtmist tõesti kätt harjutada ja seda jah, mitte lihtsalt tiirus nö. kuivalt märklehte vaid karjäärides-spets selleks kohandatud kohtades liikumise pealt, igast asendist...a la linnavõitlus...hoonete puhastamine ja säärane. Komm muidugi jahindusest kaugel aga...annab siiski ainest neile kes tahavad välja elada laskmistuhinat ja seejärel jahil korrektsemalt käituda.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sai ka pump ära proovitud.Tiirus pakuti võimalust pumbaga taldrikuid tulistada ja ega ma siis võimalust kasutamata jätnud. :D Peale mõningast kärtsutamist harjus asjaga nii ära,et kui juhtus esimene mööda minema,siis jõudis teise lasu veel sooritada.
Endale jäi ka selline tunne,et jahile nagu ei tahaks sellega minna.Rohkem selline mugava mehe tiiru püss või kodu ja viljade kaitseks.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

ma ei ole teiega üldse nõus. endal on winchester 1200 juba 3-4 aastat ja tegu on igati hea ja mugava relvaga. tõsi, ise kasutan teda ainult seajahil koertega metsas olles (hea lühike raud), ent mingit rambo-tunnet pole küll kunagi tekkinud.

isa käib pikema rauaga, millel on vahetatavad tshokid, hane ja pardijahis ning temagi on väga rahul. arvan, et selline "pump-on-eriüksuslastele" hoiak on vägagi vale ja tugineb rohkem filmide vaatamisest kui reaalsetest argumentidest.

muuseas: tiirus ei ole pumbaga küll mitte midagi teha :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

pumppüss

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olen TÕNUGA päri kuigi ise pole sellist riista käesgi hoidnud,muretsesin hiljuti poolautomaadi 308w ja olen igati rahul.Uurisin siin foorumis ka enne maad ja suhtumine oli suht sarnane.Sõnavõtjadki enam-vähem samad, jo siis mõni mees kohe teab kõike isegi kui asjaga kogemus endal puudub.Kõik ei saa ju ka selle vene nuia fännid olla,mõni mees tahaks ikka midagi muud ka proovida ja las sõna võtavad ikka need kes konkreetset kogemust omavad,mitte känksteri filmi järgi otsustajad.Vabandan kui kellegile varbapeale astusin,aga kui mees küsib nõu siis las ikka jagavad seda need kel asjast aimu ka on :D Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tõnu kirjutas:muuseas: tiirus ei ole pumbaga küll mitte midagi teha :D


Nagu minu postitusest võis välja lugeda,siis see oli minu esimene praktiline kokkupuude selle relvaga ja ega ma mõelnudki spordi tegemist tiiru all.5 padrunit sisse ja pole vaja nii tihti laadida, ainult plõksi.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Nii, paar sõna teemale...

See et pump ikka rohkem eriüksuslastele paslik vahend see mitte teps muideks filmidest pärit pole vaid ikka reaalsest elust mille järgi ka filme vändatakse, selles järjekorras asjad käivad elus...Kedagi silmas ei pea, aga kahjuks on jah levinud arvamus et filmide järgi reaalne elu sageli käib, pole see aga nii.
Midagi pole teha, ta on parim asi eriülesannetega inimestele, ka pätile, kui ikka saad 5 ja enam laksu ja näiteks kartetshiga anda kiirelt, mida sa veel siis siia kõrvale paned peale AK :wink: Ja selliste meeste töös on see sageli elu ja surma küsimus...ja saab hästi ka uksi eest lasta, kui oled väljaõppe saanud...

Aga jahil ja pumbaga, ma hästi aru ei saa, kui salve-torusse seadusega jahil on lubatud panna kui mitu pauku meil!? :wink:

Aga, jumala eest, eks ta ole igamehe enda asi ja enda teha, mis ja kuidas, niiet ega ma kedagi ümber veenda ei taha. Ja ka tiirus pole lubatud ametlikult kui ma ei eksi, taldrikuid lasta mitte üle 2 padruniga laetud relvast...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kütt kirjutas:Aga jahil ja pumbaga, ma hästi aru ei saa, kui salve-torusse seadusega jahil on lubatud panna kui mitu pauku meil!? :wink:

Pumpa nii palju, kui mahub, aga poolautomaati, salve 2+1 rauas. Sellest on siin kuskil ka juttu olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Õigus küll jah... üle pika aja olin taas siin ja polnud aega konkreetselt seadusse süüvida, ajasin jah 2 asja segamini, seda enam et kui endal pole siis ega ka kõigi seadustega kursis jõua olla. See selleks, vabandused vabandusteks, ehk arvestatakse...
Samas ikkagi kipun jääma oma arvamuse juurde, et 2 pauku metsas, sellest peaks piisama...ehk vähe teine lugu lindudega on et siis tõesti hea tuld anda kompenseerimaks möödalaske. Aga noh, eks asja anna võtta ju nii ja naa...
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

PUMP

Postitus Postitas sass »

Täiendaks seda pumba juttu .minu meelest erineb pumppüss oma laadimis viisiga ,teistest relvadest.On olemas ka vinraudseid relvi mille laadimine toimub pumbates.Kunagi oli käes üks inglise 5,6 cal ääretulepadruniga.
Eriüksuste meeste pumbad ikkagi erinevad tunduvalt nendest mida kasutatakse jahil.
Optikaga vintrelvi kasutavad snaiperid,kuid on samas populaarsed ka jahimeeste seas .....Küsimus pole mitte relva liigis vaid traditsioonides,eks me ole harjunud ,et õige jahirelv on ikkagi kaheraudne.
Kas ei ole aeg seda muuta ikkagi 21sajand.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

pumppüss

Postitus Postitas Ahto Kattai »

SASS! Vaat see on mehe jutt :!: Kui ikka konkreetset nõu pole anda ära tühja laitma v kiitma kuku :!: Kivi kotti!
Suletud