Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas metsas »

Kas uuema aja motorollad ka sama head kui eelmised, pean silmas CP040. On kellegil sellega kogemusi? Hind hytist ja kenwoodist kallim kas siis masin ka seda väärt on?
axz
Postitusi: 1
Liitunud: R Sept 18, 2009 11:48 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas axz »

Kellel põdrajahiks veel saatja veel puudu siis Tehnoturus jälle jahimeestele rõõmustavaid uudiseid http://www.tehnoturg.ee/EE/3465?news=4177&noh=1

Saatjate progemine kah ju jälle aasta lõpus/järgmise alguses päevakorras!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Palju sa neid programmeerid- lihtsam kohe ostes kõik(kehtivad ja uued, ise lasin ka vana jaht 2 ) peale lasta panna. Ega see kaduv sagedus sul peale kanali vahetamist kehtiva sageduse peale rääkimist sega.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Küsimus kenwood tk2202 omanikele.Ega te ei ole oma jaamade puhul tähelepannud anomaaliaid??Näiteks seisate teise mehega kõrvuti ja tema raadiost tuleb jutt kuid teie oma vaikib.Vahemaad nagu pole ollagi ja eetrist tuleb ainult sahin?Pooled jutud jäävad üldse kuulmata?Meil jahtkonnas juba 2 jaama millel selline viga.GArantiisse viies,pandi masin külge ja väideti,et kõik on OK.Aga peale tungivat nõudmist kontrolliti tõsisemalt.Selgus,et "soojalt"hakkab vastuvõtt ja saade streikima.Jaam oli 2nädalat remondis vahetati jubinaid ja nüüd väidetavalt saadi korda.Eks näis.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas peepk »

Sai Raplast need kallid kõrvaklapid ostetud mis raadiojaamaga saab ühendada vajadusel.Eile seenel käies oleks nagu kõrvust tropid välja võetud ,nii pagana hea kuulmine et põdrakärbes ka mitme meetri pealt kuulda kui ründab,soovitan soojalt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Küsimus kenwood tk2202 omanikele.Ega te ei ole oma jaamade puhul tähelepannud anomaaliaid??Näiteks seisate teise mehega kõrvuti ja tema raadiost tuleb jutt kuid teie oma vaikib.Vahemaad nagu pole ollagi ja eetrist tuleb ainult sahin?Pooled jutud jäävad üldse kuulmata?Meil jahtkonnas juba 2 jaama millel selline viga.GArantiisse viies,pandi masin külge ja väideti,et kõik on OK.Aga peale tungivat nõudmist kontrolliti tõsisemalt.Selgus,et "soojalt"hakkab vastuvõtt ja saade streikima.Jaam oli 2nädalat remondis vahetati jubinaid ja nüüd väidetavalt saadi korda.Eks näis.

Mul enda oma suhtes on mingi kõhklus, aga eks saan täpsemalt sotti, kui soetan talle pika antenni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas jagwelt »

Ostsin oma Kenwoodile pika antenni ära. Eks siis 3.okt on näha kas siis muutub midagi. Vahest kippus jaam jh trikke tegema.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Eile sai siis proovitud Rakvere linnas.Ühest linna servast sai hakatud teise sõitma.Linnulennult vahemaa nats üle 3km.Vahepeal nagu ikka 5x majad ja muud suured ehitised.Kuskil 2km 5x majade vahel hakkas levi nõrgaks jääma sõiduajal.Mees jõudes oma hoovile ,levi jälle igati OK.Minul küljes pikk antenn ja temal remonditud jaam.Minu arust tulemus väga super.
jahismurf
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kahro »

Minu maxon SL70 on küll hea levi kuid kõrva klappi ei ole neile saada. Hundi ja rebase jahtides tunnen kõrva klapist puudust. Ajus oles on igati hea jaam. Äkki on kellegil üle maxson SL70 kõrva klappi või muud sellist? Ma arvan ,et jõuame kaubale!
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Andrus M »

Lugesin seda Tehnoturu viimast kampaaniat, kus lubatakse jahimehi 500 krooniga toetada.
Vabandan ette kui peaksin eksima, aga mulle tundub see jutt kõige ehtsama vale ja pettusena.
Mõni aeg tagasi oli see üsna loomulik ,et raadjosaatjale anti kaasa tasuta ka peakomplekt. Selle kampaania reeglid seda ette ei näe. Kui nüüd sellele nn. soodsale raadjosaatjale lisada peakomplekti hind ja arvestada veel ka sellega, et peaaegu kõik firmad on oma puumiaegseid hindu kärpinud, siis jääbki sellest 500-sest toetusest alles vaid soe õhk , mida "Tehnoturg" nüüd valjuhäälselt puhub.
Parandage mind kui olen millestki valesti aru saanud.
Teine väike pettus( minu arvates) on seotud selle jahisagedusega mis nüüd aasta lõpus keelatuks muutub ja mida "Tehnoturg" lahkelt lubab raha eest ümber programeerida.
Uuemates raadjosaatjates on veel kaks erinevat jahisagedust , mis jäävadki kasutusse ja seda ühte,mis keelatuks muutub,ei ole sugugi vaja tormata ümber programeerima vaid selle kasutamisest tuleb lihtsalt hoiduda.
Palun vabandust kui olen millestki valesti aru saanud.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas baddmann »

Andrus M kirjutas:...Teine väike pettus( minu arvates) on seotud selle jahisagedusega mis nüüd aasta lõpus keelatuks muutub ja mida "Tehnoturg" lahkelt lubab raha eest ümber programeerida.
Uuemates raadjosaatjates on veel kaks erinevat jahisagedust , mis jäävadki kasutusse ja seda ühte,mis keelatuks muutub,ei ole sugugi vaja tormata ümber programeerima vaid selle kasutamisest tuleb lihtsalt hoiduda.
Palun vabandust kui olen millestki valesti aru saanud.


Kõigis äkki ei ole. Nimelt tekitas jahisageduste lubade hoidja EJS vahepeal ka ise suhteliselt palju segadust, kommunikeerides läbi EJ jm allikate küll uusi sagedusi, küll siis jälle vigade parandusi ja siis veel ka vigade paranduste parandusi. Kõigis jaamades ei pruugi olla sees 3 praegu lubatud jahisagedust, millest 1 aasta lõpus ära kaob, ja kõigis ei pruugi olla ka 2 lubatud jahisagedust, vaid võib olla 1 kaduv ja 1 säiliv jahisagedus.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Katsetasime ka poisiga neid antenne,saatja siis HYT 700 ja tulemused olid järgmised.Kaugus mõõdetud radariga,seega linnulennult täpne.Tava antenniga saai vabalt suheldud 2km,kui vähemalt ühel on see pikk antenn ,siis pikenes vahemaa nelja kilomeetrini."Kaevasin"hallidest aegadest jäänud autole magnetiga kinnitatava umbes meetri pikkuse antenni välja ,millele sai lastud sobiv ots panna .Antenni sai kunagi kasutatud Aly saatjaga .Asjatundjad küll olid kahtlevad ,et võib toimida ja mitte toimida,aga meie saime normaalse ühenduse veel 8km kauguselt ,siis juba pidi hakkama paremaid levikohtasi otsima!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas rajaleidja »

Andrus M kirjutas:Lugesin seda Tehnoturu viimast kampaaniat, kus lubatakse jahimehi 500 krooniga toetada.
Vabandan ette kui peaksin eksima, aga mulle tundub see jutt kõige ehtsama vale ja pettusena.
Mõni aeg tagasi oli see üsna loomulik ,et raadjosaatjale anti kaasa tasuta ka peakomplekt. Selle kampaania reeglid seda ette ei näe. Kui nüüd sellele nn. soodsale raadjosaatjale lisada peakomplekti hind ja arvestada veel ka sellega, et peaaegu kõik firmad on oma puumiaegseid hindu kärpinud, siis jääbki sellest 500-sest toetusest alles vaid soe õhk , mida "Tehnoturg" nüüd valjuhäälselt puhub.

Paku millist soodustust tahad, ikka ei sobi :lol: See, et kunagi midagi tasuta kaasa anti ja nüüd ei anta, ei ole mingi näitaja. Ja mõelda, et buumi ajal jagasid kaupmehed puhtalt oma taskust tasuta kingitusi, siis see ei pruugi ka teps mitte nii olla. Kui sul on tarnijaga normaalne leping, siis saad ka kampaaniate korraldamiseks nende poolset tuge. Kas teevad tootele parema hinna või annavad midagi tasuta kaasa.
Ja mina avastan näiteks pea iga nädal mõne toote, mille sisseostu hinnad on järjekordselt tõusnud
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Kussjuures mina sain enda Hytti eelmine hooaeg ostes küsimise peale kaasa hoopis poole kallima peakomplekti ilma sentigi juurde maksmata...
Aga eks iga mees ostab sealt kus rohkem meeldib.
ikka lõbusalt
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas antonio »

On keegi enesele soetanud HYT tc-518,või teab selle kohta miskit,mis peaks ettevaatlikuks tegema.?Andke teada,plaanis see soetada ja viimane võimalus on umber mõelda.Tänud
Vasta