Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Töö juures saanud katsuda erinevaid jaamu nii motorolat, Icomi kui Kenwoodi- toimivad kõik. Samas paljud mehed omanud paar aastat HYT jaamu- ei ole kurtmist olnud. Endale tellisin HYT 610 ära. Pidi olema praktiliselt survepesuri kindel nagu tehnoturust väideti. Hyt 600 ja 700 on nn. pritsmekindlad nagu ka enamus teisi käsijaamu. Tehnilised andmed praktiliselt samad mis HYT 700. Eks aeg näitab kui selle suure veega põdrajahis kuskile kraavi tükkis jaamaga juhtun minema :oops: Samas hinnaklass on neil kõigil suhteliselt sama ja kui nüüd võtta lahti mõni arvuti, teler või raadio, siis enamus detaile made in chaina või taiwan. Mis sest et korpusel kõlav nimi Microlink, Panasonic või Philips...
ikka lõbusalt
K-Oliver
Postitusi: 36
Liitunud: E Dets 10, 2007 10:21 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas K-Oliver »

Mina julgen ka kindlalt Motorolat soovitada.Endal u.6 aastane töökogemus laevade pealt.Tõsise kasutamisega peab aku u 6-7 tundi vastu(sellest rääkimisaega u.2h).Kukkumist ja põrutamist kannatavad ka väga hästi,isegi kerget leotamist.Levi kohapealt pole ka probleeme olnud-kui üks purgis(loe ümbritsetud tõsise rauaga)sees ja teine väljas siis kilomeetri kaks levib täitsa hästi.Vabas looduses levib kindlasti kordades kaugemale.
Terv Oliver
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

kakuke kirjutas:Mis tüüpi loksud?


No aku on tal küll ausõnapeal küljes.Ja kui vaadata antenni,aku ja nuppude alla siis igasugu tihendid mis peaksid seda veekindlamaks muutma siis neid lihtsalt ei ole.Metallraami tal vist ka nagu pole sees.Ja no eks tema suurus loeb kah.Mina isiklikult kahtlen sellistes mini asjades.
jahismurf
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Mart »

Ma siis uurisin neid lokse, Andrus vist pidas silmas seda, et aku ei ole nii tihedalt kinni, kui Kenwoodil.. Muidugi Kenwoodil praegu soodukas ka 3350.- saab kätte. Kirisuni 3200.- ga . Kirisuni korpus muidugi oluliselt väiksem, Kenwoodi antenn jälle natuke pinduvam. :) Kenwood tundub kuidagi kvaliteetsem ja F1 mehed kasutavad ka Kenwoodi toodangut ja vaevalt ilmaasjata.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas smtasku »

Eelmisel aastal õnnestus soetada oma jahigrupile mitu mahakantud Motorola GP300 raadiosaatjat. Akud olid neil muidugi oma aja ära elanud, enda omal vahetasin ise elemendid sees ära. Lasime ka jahisagedused sees õigeks panna.
Metsas on meil kasutusel ka mõned HYT-id (täpset marki ei oska hetkel öelda), vanadel Motoroladel on levi tunduvalt parem ja kõne kvaliteet ka parem. Seda rääkisid eriti just HYT-i mehed, et nad said Motoroladest paremini aru kui HYT-ist.
Vanade GP300 viga on minu meelest see, et nad on lihtsalt suuremad ja raskemad :D.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas reimakas »

Me ostsime meestega eelmine aasta 13 HYT 700 jaama. Probleeme pole eriti esinend. Ainuke see, et mehed ei oska ise jaamadega rääkida ja siis tekivad ka arusaamatud jutud. Näit, mitu meest üheaegselt eetris, ei vajutata nuppe korralikult alla jne. Ise soovitan soojalt Hyt 700 teistele ka. Tehnoturust hulgi ostes saab kuskil 25% hinnast alla ka kui kaubelda.
See, kes tapab, pole veel jahimees
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

smtasku kirjutas:Eelmisel aastal õnnestus soetada oma jahigrupile mitu mahakantud Motorola GP300 raadiosaatjat. Akud olid neil muidugi oma aja ära elanud, enda omal vahetasin ise elemendid sees ära. Lasime ka jahisagedused sees õigeks panna.
Metsas on meil kasutusel ka mõned HYT-id (täpset marki ei oska hetkel öelda), vanadel Motoroladel on levi tunduvalt parem ja kõne kvaliteet ka parem. Seda rääkisid eriti just HYT-i mehed, et nad said Motoroladest paremini aru kui HYT-ist.
Vanade GP300 viga on minu meelest see, et nad on lihtsalt suuremad ja raskemad :D.


Aga gp300-st paremat jaama jäädki otsima.See jaam maksis omal ajal üle 12 kilo ja oli üks parimatest jaamadest.Ma olen sellega naelu kah seina löönud ja töötas teine selle ajani kuni keegi värdjas otsustas ta autost ära varastada.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas peepk »

9 aastat merel ja (y) .Kasutasime ainult motorolat,ei vihm ja merevesi ega kõrgelt kukkumised ei kahjustanud neid.Suur + et nupud hästi fikseerivad ja ei muuda taskus,põues,vööpeal või juhtmetpidi järel lohistades kord valitut kanalit.Uuematel ka 0,5 ehk poole võimsuse reziim.
Viimati muutis peepk, R Nov 18, 2011 12:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ennt »

Äkki oskab keegi midagi kosta sellise jaama nagu IC-T8Ekohta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

kui sa ei tegele just raadio amatöörlusega siis jahile on see küll mõttetu jaam.Lisasid mõttetult palju ja julgen arvata et vastupidavus on kah olematu.Mul on omal üks alinco mis on samal põhimõttel ja see ei kannata mitte vähimatki niiskust ega jõu kasutamist.Mul on ta autos antenni küljes ja püüab muid :wink: kanaleid.
jahismurf
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ennt »

Müüja kiitis küll väga seda jaama ,aga selge tema huvi kaubast lahti saada.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, meil ka Motorola GP-300 terve hulk jaamasid siiani kasutusel. Küll neid on uputatud, külmutatud või antenne uste vahele pekstud, mõni aku vahetatud aga kõik töötavad! USA sõjaväe standardi korpus on lihtsalt nii hea...Sisu ka korralik. Rasked muidugi on, mis teha... :wink: :roll: :lol:
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas hagijas »

omal ka GP 300- dja vääga töökindlad mudelid, kasutatud mitmeid aastaid juba, akud mudugi vahetatud vahepeal kuid üldmulje 5+, ainuke miinus on asja juures tõesti see nagu kaupo ütles et raksed natuke
looma tuleb otsida jälgede lõpust
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas plaaster »

smtasku kirjutas:Eelmisel aastal õnnestus soetada oma jahigrupile mitu mahakantud Motorola GP300 raadiosaatjat. Akud olid neil muidugi oma aja ära elanud, enda omal vahetasin ise elemendid sees ära. Lasime ka jahisagedused sees õigeks panna.
Metsas on meil kasutusel ka mõned HYT-id (täpset marki ei oska hetkel öelda), vanadel Motoroladel on levi tunduvalt parem ja kõne kvaliteet ka parem. Seda rääkisid eriti just HYT-i mehed, et nad said Motoroladest paremini aru kui HYT-ist.
Vanade GP300 viga on minu meelest see, et nad on lihtsalt suuremad ja raskemad :D.


Kus te need jahisagedused panna lasite? Käisin ise tehnoturus, et uued jahisagedused peale panna kuid neil see ei õnnestunud :( muidu on GP300 tõsine tegija
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Millisest jaamast jutt??Osasid jaamasid ei saagi progeda tuleb vahetada mingi vidin sees ära aga see maksab paraku juba pea uue jaama hinna.Ja kui tehnoturg sind ei aidanud siis pakun välja,et jäädki seda otsima.Kui just ei leia mingit tõsist fanaatikut kes ise jaamasid keevitab ja tinutab.
jahismurf
Vasta