Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas sooviku »

Kuna siin on palju kiidulaulu olnud pikale antennile,otsustasin selle ka oma Kenwoodile
soetada.Ostetud sai asi Mobicomist.Nüüd küsimus:Kas selline asi on normaalne?
Mobicomi esindaja ütles,et nemad müüvad neid antenne juba kolm aastat ja mina olevat esimene,kes sellises ühenduses probleemi näeb. :shock: Ka Rootsis ei nuriseta,et muidu veekindlale jaamale lisatakse antenn,kust vahelt pääseb igatsugu sodi seda riista rikkuma. :wink: Lõpuks soovitati vahe silikooni täis last.Mehed,vastake,kas tõesti kõik teised on sellise asjaga rahul ja mina üksi olen see viriseja.Ah?
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

Vot, vot, hea, et Sooviku selle teema ülesse võttis. Endal jäi just sellise liite pärast pikk antenn ostmata Tehnotust, kuna mulle tundus see liide kipakas, võrreldes sellega, mida pakub Kenwoodi lühike antenn. Ma kartsin, et murran selle ühel heal päeval maha sealt pealt. Niiskust ei karda ise, kuna jaam rinnataskus luku taga ja väljas üksnes antenn. Milline see antenn muidu välja näeb? Pildilt ei saa aru.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Olku »

Hommik
Minul on samuti HYT jaam koos pika antenniga ja ainuke lahendus, millele ma tulin oli see, et teipisin tavalise musta elektriku teibiga selle liite koha kinni ja siiamaani(2 aastat) ei ole probleemi olnud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas baddmann »

Ei murdu see antenn sealt kuskile, kui just ise midagi kangutama ei lähe. Vee-ja niiskuskindluse osas mina probleemi ei näe - ujumas ma jaamaga ei käi ja kui käiksin, siis asendaksin pika antenni ujumise ajaks tavalise, lühikese antenniga. Iga asi ei peagi absoluutselt kõigeks hea olema.

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas sooviku »

Noh,ma ei ole ka allveekütt aga teinekord saan jahil ikka väga märjaks.Üldiselt tänapäeval eeldaks siiski,et kui ostad mingi asja siis ei pea seda kohe teipima ja silikoonitama hakkama.Mobicomi esindaja lubas küll probleemiga tegeleda aga eks näis.
Naine võib olla,koer peab olema!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kaalikas »

osta suvalisest tihendeid müüvast poest kaks 5mm siseläbimõõduga ja 3mm paksusega kummirõngast ja topi need sinna junni otsa ja siis keera antenn paika,mingit sodi sealt kunagi rohkem sisse ei lähe ja väljanägemine on esteetiline,ise kasutan seda varianti ja kõigile tuttavatele olen ka samamoodi teinud kel saatjal pikk antenn!!!!!!!!!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Minule tundus see ühendus samuti kahtlane aga nüüd on ta juba 2 aastat olnud ja ei mingit probleemi.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

kaalikas kirjutas:osta suvalisest tihendeid müüvast poest kaks 5mm siseläbimõõduga ja 3mm paksusega kummirõngast ja ....

Mis pood see suvaline tihendeid müüv pood on, ei oskagi kohe esimese hooga kuhugi tormata. Autokaupu müüvad poed?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kaalikas »

no kasvõi Hydroscand või Optitrans või mingi muu lavka mis müüb tillukesi ernevas mõõdus kummirõngaid,ilmselt ka Würth,üks rõngas maksab mingi 4-5 krooni!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

No kui pika maa tagant siis selle pika antenniga suheldud saate? Meil ka paar meest ostnud pikad antennid, kuid siiani ei ole neid külge pannud- saanud ka lühikestega hakkama. Loomulikult 10 km ei räägi, kuid kas on siis nii pikka maad üldse vaja. Mineva laupäeval pidasime naabritega kõrvuti jahti- täitsa ära tüütas see pidev segadusse ajav möla eetris. Lõpuks lihtsalt vahetasime kanalit muidu nagu pudru ja kapsad.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

Ma ütleks pigem, et sõltub maastikust. Võrumaal küngaste vahel teine teema, kui siledal maastikul.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:...Loomulikult 10 km ei räägi...


Kui mõlemal pikad antennid, siis lagedal ja siledal maastikul see ei ole võimatu. Juba sahiseb, aga tuleb läbi. Tõsi, jahis nii lagedat maad reeglina väga lihtsalt ei leia.

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Samuti annab asi juurde paksus lumises metsas.Kuskilt jäi kunagi meelde ka selline asi,et aastas on teatud kuud kus raadioside eriti hästi ei taha levida.Aga millal see oli täpselt enam ei mäleta ja ilmselt pole mul seda vaja teadagi.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Mitte teatud kuud vaid oleneb ilmastikust. Olen ise kuulanud nõuka aegse bulgaari autosaatjaga Märjamaa taga asuvas Vigalas mida Tartus kolleegid teevad. Samas ei võtnus see sama jaam 20 km kauguselegi. Sama ka Icomi käsijaamaga. On juhuseid olnud, kui rääkinud 20 km kaugusel asuva "emajaamaga" nagu oleks kõrval.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas sammal.habe »

viimases Jahimehes avaldet sooduspakkumise kontekstis otsin kahte-kolme kompanjoni, kellega koos 5 saatjat soetada. oma jahiseltsis on enamik maksujõulisi kodanikke juba radiofitseerunud. antagu PS vahendusel märku.
Vasta