kaliiber kuuli harjutusteks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

kaliiber kuuli harjutusteks

Postitus Postitas lendorav »

Jõudu.
On huvi natuke vintrelva laskmisega tegelema hakata ja väike mure tekkinud.Millist kaliibrit kogenumad laskurid soovitaks kas 308WIN või 6,5x55?Harjutusteks VSS, JP, VJM ja idee oleks üks relv kõigi harjutuste jaoks.
Teiste tarkuse teri noppides on selline mulje jäänud, et 308 paugud on odavamad aga 6,5 tagasilöök mahedam.
308 olen lasknud, aga 6,5 mitte.Kas tegelikult on tagasilöögil mingit vahet?
Praegu on mul 7mm rem mag ja jahis pole probleem teha 1-2 pauku või isegi laskekatse 6 pauku laseb veel ära, aga üle selle hakkab vastu.
Tänud ette.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma soovitaks tähelepanu pöörata ka laadimisele. Kõige esimesest laadimispäevast on meelde jäänud, et 6,5x55 pole nii meeldiv laadida kui näiteks 308, aga las need kommenteerivad, kes mõlemat laadinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peeter

Re: kaliiber kuuli harjutusteks

Postitus Postitas peeter »

lendorav kirjutas:Jõudu.
On huvi natuke vintrelva laskmisega tegelema hakata ja väike mure tekkinud.Millist kaliibrit kogenumad laskurid soovitaks kas 308WIN või 6,5x55?Harjutusteks VSS, JP, VJM ja idee oleks üks relv kõigi harjutuste jaoks.
Teiste tarkuse teri noppides on selline mulje jäänud, et 308 paugud on odavamad aga 6,5 tagasilöök mahedam.
308 olen lasknud, aga 6,5 mitte.Kas tegelikult on tagasilöögil mingit vahet?
Praegu on mul 7mm rem mag ja jahis pole probleem teha 1-2 pauku või isegi laskekatse 6 pauku laseb veel ära, aga üle selle hakkab vastu.
Tänud ette.


On olemas ûks kaliiber , kus on kokku pandud môlema eelpoolnimetatute head omadused . See on 260 remington . 308 kesta otsas 6.5 kuul . Soovitan soojalt
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: kaliiber kuuli harjutusteks

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

lendorav kirjutas:Jõudu.
On huvi natuke vintrelva laskmisega tegelema hakata ja väike mure tekkinud.Millist kaliibrit kogenumad laskurid soovitaks kas 308WIN või 6,5x55?Harjutusteks VSS, JP, VJM ja idee oleks üks relv kõigi harjutuste jaoks.
Teiste tarkuse teri noppides on selline mulje jäänud, et 308 paugud on odavamad aga 6,5 tagasilöök mahedam.
308 olen lasknud, aga 6,5 mitte.Kas tegelikult on tagasilöögil mingit vahet?
Praegu on mul 7mm rem mag ja jahis pole probleem teha 1-2 pauku või isegi laskekatse 6 pauku laseb veel ära, aga üle selle hakkab vastu.
Tänud ette.


Kas kasutad poepauke või laadid ise? Sellest sõltub palju...???
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Plaan poemoonaga lasta.
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Postitus Postitas Winnetou »

Tere. Ütleks sõna sekka. Mitte kumbagi ära soeta. Nimelt meil Eestis lasevad kõik kõvad mehed tongipüssidega, 222 või 223. Esimesed 308 mehed eriti VSS-is on kolmandas kümnes, võistlustel tavaliselt. Profid kiidavad veel takka, et kui vähegi huvi on siis tuleb õige relv soetatud.
Hoolimatta sellest, et 308 pidavat olema väga stabiilne kaliber. Pisike provokatsioon aga las asjatundjad räägivad.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Harjutust JP (jooksev põder 100 m) on lubatud lasta ainult täiskaliibrilisest relvast, miinimumkaliiber on 6,5X55 (SE)
Enamus laseb seda 308 Win-ga.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Universaal

Postitus Postitas Arles »

Kunagi olen juba kobisenud, et universaalsed asjad on sellised asjad, millega saab kõike natuke aga korralikult ei pruugi kõik välja kukkuda.
308 - igati mugav kaliiber, sest kestavaru ja kogemus olemas. Kui laseks ainult papist põtra kaaluks täna 6,5 variante. Lasevad Rootslased - Norrakad selle kaliibriga VSS-igi...
Aga tolles harjutuses ning jooksvas seas 222 väga mõnus. No ja väiksem pauk VSS-is annab ka eeliseid.
Aga teema püstituse juurde tagasi - eesmärk on lasta kõiki harjutusi ja poepaukudega - järelikult ei ole eesmärgiks esikümnesse pürgida. "Maitse asi, ütles kukk ja valis 6,5 ja 308 vahel, soetades laskma õppimiseks kõrvale spordika ja/või õhupüssi..."
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Universaal

Postitus Postitas lendorav »

Arles kirjutas:Kunagi olen juba kobisenud, et universaalsed asjad on sellised asjad, millega saab kõike natuke aga korralikult ei pruugi kõik välja kukkuda.
308 - igati mugav kaliiber, sest kestavaru ja kogemus olemas. Kui laseks ainult papist põtra kaaluks täna 6,5 variante. Lasevad Rootslased - Norrakad selle kaliibriga VSS-igi...
Aga tolles harjutuses ning jooksvas seas 222 väga mõnus. No ja väiksem pauk VSS-is annab ka eeliseid.
Aga teema püstituse juurde tagasi - eesmärk on lasta kõiki harjutusi ja poepaukudega - järelikult ei ole eesmärgiks esikümnesse pürgida. "Maitse asi, ütles kukk ja valis 6,5 ja 308 vahel, soetades laskma õppimiseks kõrvale spordika ja/või õhupüssi..."

Eesti esikümnesse ei pürgi, soov lihtsalt laskeoskust parandada ja üks tark mees kunagi ütles, et üks võistlus on umbes kolm treeningut.
Spordikas on täitsa olemas ja saab ka päris tihti vatti.
Ikkagi vist kisub 6,5 poole.
Vasta