Kärbes kirbule II

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
peeter

kârbes ...

Postitus Postitas peeter »

Suvi varsti poole peal , kas on kordust oodata ? Kas on veel huvilisi , jâin ise esimesest ringist maha .
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Tekkis selline mõte ,kus saaksime lasta rebast ,kitse,siga,ja põtra
VSS-i kujusid, põdral 100 meetri kuju ja distants võiks olla 300 meetrit.
Igale märgile 5 lasku.

Selline üritus tooks ka rohkem jahimehi kohale, minuarvates igati atraktiivne võistlus. Mida arvate sellisest üritusest?
Tehke palun omapoolseid ettepanekuid ja mõtteavaldusi! :!: :idea:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Miks ka mitte.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma just eile mõlgutasin, et selline kitse kujutis järgmiseks korraks sisse tuua oleks päris hea... kleeiks kärbse kitsele peale ja siis saaks lasta :) aga kõik vss-i lehed oleks ka ok. Iseasi on see, et 20 lasku läheb suht pikalt. Peab korralduse poolelt mõtlema. Ajalises mõttes võiks olla nt sokk ja siga vms, või siis 3 lasku lehte... või... no, mõtlemisainet on.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

wsm kirjutas:Tekkis selline mõte ,kus saaksime lasta rebast ,kitse,siga,ja põtra
VSS-i kujusid, põdral 100 meetri kuju ja distants võiks olla 300 meetrit.
Igale märgile 5 lasku.

Selline üritus tooks ka rohkem jahimehi kohale, minuarvates igati atraktiivne võistlus. Mida arvate sellisest üritusest?
Tehke palun omapoolseid ettepanekuid ja mõtteavaldusi! :!: :idea:

Oleks täita huvitav,pakun ,et võiks lasta siis ka erinevatest asenditest,kas just käelt ,aga põtra näiteks alpikepilt v põlvelt,..... ja jätaks ainult mõne väiksema kuju statiivilt/pukilt laskmiseks :M
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Alpikepp on tegelikult praktikas väga 5 harjutus. Tean, et mingi foorumi moderaator laseb selliselt hanesid ja metskitsi jm, kui vaja, hanesid lastud 200-300 m ka sujuvalt. Ise kasutan väga sageli põlvelt laskmist ja täiesti võrreldav lamades laskmisega, ainuke jama sellest, et paari lasu järel, kui kaua sättida, jääb jalg kangeks :) Äkki teha nt põder alpikepilt (300 m), kits põlvelt (100 m) ja rebane toelt (300 m) (st, oma asi siis jälle, mis tuge kasutada). Korraldislikult poolelt tuleks siis juba asi natuke kiiremaks muuta, raadiosaatjad jms.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kogemus eelmisest üritusest, et selle 100m laskmise jätaks ära. Aeg on kriteeriumiks. Ümber kolimised jne võtavad omajagu aega. Kas see dist just 300 peab olema, on iseküsimus.
Pean ausalt tunnistama, et mina ei oska põlvelt lasta. Käe pealt lasen ka paremini, seevastu alpikepp, mmm, minu lemmik. 8)
Selle VSS`i lehtede laskmisest niipalju, et mõte on hea, aga teostust ei oska ette ennustada. Nimelt ei näe sihitavat punkti 100m pealtki nii hästi, kui tahaks (seda siis 12x suurendusega), ammugi siis kaugemalt. Mingid tegelased, kes seda lehte aastaid tiirus lasknud on lihtsalt eelisseisus oma kogemusega ja need kes nn rohelised, seda pole. Üritus võiks minu meelest olla ikkagi ennekõike inimeste laskmise juurde toomine, mitte mäng mõisa peale. Mängida võiks ka mõisa peale, aga seda siis juba finaalis. :lol: Ma ise laseks kama2 millist lehte.
Eelmine leht oli laskmiseks hea just seetõttu, et oli selge märk, mida lasta. VSS`i leht, kui panna kõrvale jutt laskjatelt, et tegemist spordiga, on mõistatus mulle tänaseni, et milleks seda butafooriat sinna ümber tarvis. Aga võibolla on mehed vahepeal lihtsalt nii kõvasti trenni teinud? :D
Kui lasta igasse lehte nagu jutuks oli 5 lasku, seega 20 kokku (+proovilasud), poleks minu jaoks probleem. Samas, kui hakata meenutama, kuidas käis 10 lasu tegemine seerias siis mingid inimesed olid sunnitud oma torusid jahutama ja seega kuluks nüüd 2x enam aega. Iseenesest poleks ju see ka probleem, kui laskeradasid oleks oluliselt rohkem kui 5 ja jahutajad laseksid oma seeria kahe seeria jooksul ära (kahtlen kas seegi aeg neile piisav oleks). Võibolla, peaks tegema hoopis 5 lasulised seeriad, kus fikseeritakse tulemused ja torud see aeg jahtuvad? Kohtunikele häda siis, tuleb 4x enam joosta.
Järsku on mõnel häid mõtteid, kuidas neid hädasid likvideerida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

mina oleks käsi
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Mõte: 100m-le mummuline suur märkleht (relva kontrollimiseks) hea see, et näeb tulemuse optikast ja ei pea kohale minema. 300m tavaline sihtmärk 5 lasku, rebane 1 lask toelt 1 põlvelt, kits 1 lask põlvelt 1 kepilt jne. Looma kuju ei peaks ühest asendist rohkem kui ühe korra laskma.

selline mõte siis.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

ja kui sihtmärgiks on siga või põder, siis võib lasta alates 6,5mm, poolmantel ja 9g :D
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ja suuruluki laskekatse peab olema tehtud :lol:
peeter

Postitus Postitas peeter »

ubin kirjutas:ja kui sihtmärgiks on siga või põder, siis võib lasta alates 6,5mm, poolmantel ja 9g :D


Seda ettepanekut toetan ka mina :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

peeter kirjutas:
ubin kirjutas:ja kui sihtmärgiks on siga või põder, siis võib lasta alates 6,5mm, poolmantel ja 9g :D


Seda ettepanekut toetan ka mina :D

Siis olen mina mängust väljas. Sel lihtsal põhjusel, et ei oma jämedamat kal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

arvasingi, et see veidi probleeme tekitab. Mõte on selles, et mingis laskmise etapis nt seakuju peab moona vahetama, ka jahis kasutad erinevat moona väikeulukile ja suurulukile. Minu 8mm-sele kaalub FM 8g ja poolmantel 12,7g ja ei kujuta veel ettegi kuda need 300m-le jõuavad.
Arvan, et erinevus on suur.
Kui palju 222-el täismantli ja poolmantli erinevus on 300m-le.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kaliibritele piiranguid ei seaks.
Vasta