Kärbes kirbule II

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah ega seal võistlust kui sellist tegelikut ju ei toimu. Rohkem seltskondlik tulistamine. Ja nagu WSM mainis, hea käeharjutus sügiseseks põdrajahiks, kes pukist ja pisut kaugemal kui 100m põtra lasta tahavad. Eelmine kord läks pisut kiireks, oleks tahtnud paari relva proovida, kuidas neist tulistada on. Selline võimalus on ka olemas ja kellel soov vintrelva soetada, siis seal hea ka kohe ära proovida, enne kui poodi minek.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Krt töö segab hobi nii kõvasti et peaks ära lõpetama töötamise :lol: .Mehed
tehke seda padruni testi uuesti mida Janek eelmine kord tegi, aga ostke teiste kaliibrite pauke(308 30 06),äkki mõni jookseb hästi.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Päris nii ei saa testida. Palju oleneb relvast, raua pikkus, paksus, twist ja kui iselaetud, siis ka laeng. Tihti moon ei olegi halb, aga lihtsalt igast rauast ei jookse.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Ma mõtlesingi, etmitmest erinevast relvas peaks laskma,mingi pildi ikka saaks kui ikka 10püssist ei jookse on saast aga äkki mõni kõlbaks.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah see hea mõte ja siis võiks keegi Vepri ka kaasa võtta, oleks jälle üks asi mida proovida. Kas 300m pealt ikka märklauale pihta saab ja siis saab Barnauli moona ka katsuda. Vepr ja Barnauli moon vist käisid käsikäes. Ühel tuttaval jahimehel on see relv olemas, viimati saan ta nõusse ja vean "Kärbsele" kaasa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Paistab, et see kord on tulijaid kordades vähem. Neile kes tulemas, väike mõttearendus, et kuidas lasta? Kohapeal laskmisalused puuduvad (eelmine kord võttis need kaasa WSM). Kohale toimetan laskmiseks laua ja tooli. Ise lasen lamades ja liivakotilt. Kuna osavõtjaid vähe siis ei hakka mingite torude ja raadiosaatjate peale rõhuma. Saab ise käia vaatamas tulemusi. Oleks hea, kui tulijad annavad märku mida laskmise tarbeks kaasa võtavad ja teistega jagada saavad.
Tiir on lahti hommikul kella 10:00st ja laskmine toimub jooksvalt, nii kuidas keegi valmis on. Toitlustamise teemal lubas Feen meid aidata.
Märklehed on samad mis eelmine kordki. Laseme kokku 10+10 ja neid punkte loeme. Lehed lähevad papi külge see kord klammerdajaga ja pärast tulevad lastud lehed kaasa. Proovilaskude arvu ei piira.
Ma ise paari tunni pärast kohtun militaristidega, kes peaksid tulema meile 300m laskmist rääkima, et mis ja kuidas. Siis kuulen, et mida neil meile pakkuda oleks.
Mis seal ikka, kaasa hea tuju ja kohtumiseni tiirus. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii, ma militaristide juurest tagasi. Kogemus positiivne.
Teemad millest juttu on laias laastus järgmised.
1. Relva sisselaskmine 300m
2. Ennakute tegemine (optikat kruttimata laskmine)
3. Tuul (selle hindamine ja paranduste tegemine)
Need olid siis kolm põhilist punkti. Mis neid veel huvitas oli see, et iga mees kindlasti teaks oma optika, relva ja moona parameetreid. Kui palju üks klikk optikat mõjutab. Ma ise muidugi arvasin, et seda teab igaüks nii kui nii. :D
Sain sealt kaasa ka lehe, mida arvatavasti proovime ka lasta. Lehel peal suurused mida nende jutu järgi peab snaiper suutma tabada püssi sisse lastes toelt (erinevatel dist). Siis hästi näha, et kus maal igaüks oma arenguga on. Kui võimalus siis igal ühel võiks liivakott kaasas olla.
Tulevad kohale (kas üksi või kaksi) hommikul kell 10:00 ja arvestasid, et neil kulub selle jutu peale umbes üks tund. Kõik võiksid siis kohal olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kakuke äkki saad selle lehe ka siia kuskile riputada. Huvitav oleks proovida tiirus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tule ja proovi laupäeval koha peal. Ma annan selle tasuta kaasa kui soov. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

eh, kena üritus jälle.....aga krt mul MBA kursuse kokkutulek samal ajal vilsandil....
kärbes kirbule!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Laupäev nagu lõpus juba,no kuidas siis kärpsetapmine edenes?Ise vaatasin,et kuum ilm aga ükski kärbes kallale ei tule ja siis nagu taipasin,et nüüd paganad lasid seal Kakukese juures Tartumaa kärbestest vist paljaks?
Ehk keegi kommib ka tulemusi?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mis seal ikka, kes käisid need nägid. Algul oli teoreetiline osa ja hiljem laskmine. Osalejad olid nagu ikka foorumlaste üritusel toredad inimesed ja aitasid kenasti kaasa ürituse heal laabumisel. Tänud kõigile, kes kohale tulid ja oma panuse panid. Laskmisest. Silma hakkas, et võrreldes eelmise korraga on silmaga märgatav edasiminek. Grupid on tihedamaks läinud ja need on saadud paiknema sinna, kuhu vaja. Minu üllatuseks pani pika puuga ära üks tõsistest kaliibritest, 30-06Spr. Sattus ette Janari eelmise ürituse 100m leht ja paistab, et mees on vahepeal püssi tõsiselt jooksma saanud. Ilm oli muidugi laskmise jaoks paras põrgu. Ise lasin esimesed kolm proovilasku lamades ära ja siis sain aru, et sedasi maas ei lase miskit, kõik virvendas hullu moodi. Puki pealt lastes oli lugu hoopis teine.
Saatsin ka Mardile ürituse pildid ja punktitabeli. Protokolli järgi oli kohal 16 inimest ja neist julgemad 9 jätsid mulle ka omad lehed, mille alusel sai koostatud punktitabel. Minu väike salasoov on, et üks kord jõuaks selle 300m laskmisega nii kaugele, et valdav enamus ei lase ühtegi nulli sisse.
Loodan, et võitsid kõik, kes kohale tulid. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

krt kahju et tulla ei jõudnud, täna sai alles uuele püssile optika kinnitatud ja Männikul mitu korda Lapua moonaga 300m pealt 30-40mm kobaraid lastud. Kärbes kirbule 3 ootab :D
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskmine

Postitus Postitas Kallekke »

Ei saand ka kahjuks seekord tulla mitmel põhjusel,ka optika alles teel ja padruni väljatöötamisele pole saanud veel mõeldagi.see-eest kolmanda kärbsetapu vooru tulemuste üle enda kohalt ei saaks küll kehva tulemuse üle nuriseda kui vaid iseenda kallal.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Üritus oli tore jah. Ma jõudsin juba ka kuudla kommentaare - raisk, ära oli... ja mina magasin maha. Nojah, järgmine kord vast kevadel :) Üritus ise oli tore, kes tahtis, sai püssi timmida 100 m peale, kes tahtis lasi 300 m. Väga vaba õhkkond. Ise sain natuke targemaks ka. seega, tänud Kakukesele jt kes kohal olid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta