Kärbes kirbule II

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Teeks selgeks kõigepealt selle, et milleks see üritus on. Minul on olnud arusaam, et ikkagi mõte see olnud, et kõik kes tahavad kätt proovida seda ka saaks teha (pikemal dist kui 100m), olgu siis püss või kal või mis iganes milline tahes. Kui mees on soetanud omale kal mida ta ei suuda taltsutada, on tema enda mure ja järeldused tuleb endal teha. Mina ei lööks ka see kord tehnikat lukku, va see, et tegu võiks olla ikkagi täiskaliibrilise vintrelvaga (st. siledate ja spordikatega ei hakka lolli mängima ohutuse huvides). Kes soovib endale mingeid reegleid välja mõelda, palun väga. Mäng mõisa peale ju ei käi. Millegipärast see kord ei aeta juttu, et 222 on tuulest väga mõjutatav. ;)
Mis puudutab 222 Rem kuulide teemat selle maa peal siis lugu järgmine. Olen lasnud seda maad kuuliga Sako FMJ 50gr (3,2g), Hornady SP 55gr (3,6g) ja Norma SP 62gr (4,0g). Nii üllatav kui see ka pole, jooksevad suht ühe kaarega, ainult sellise vahega, et Normal on all aeglane rohi ja suht min laeng siis hajuvus on minu mõistes suur (grupp mahub A4 sisse). Lamedatel ja raskematel kuulidel on kindlasti vahe sees. Minu soe soovitus on, kui pole varem lasknud seda maad siis keskenduda ikkagi vaid ühele kuulile. Selle jooksutamisegagi on esmalt küllaga tööd.
Kindlasti oleks see kord vaja inimesi kohale, kes räägiksid sellel teemal, so 300m laskmine, tuulest tingitud parandused jne.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Nojah, ainult kuhu jääb algne idee, panna alus Eestis Bench Rest laskmisel. 100m kujudega laskespordiala erinevate laskeasenditega on ju olemas - VSS. Laseks ikka õigetesse BR "Hunter" klassi märklehtedesse. Seal siis 100m korraga ees 6 märklehte, üks proovilaskudeks, viis tulemuse lehte. Lastakse igasse märki üks lask, kokku siis 5 lasku. 300m korraga ees 2 märklehte, üks proovilaskudeks ja teine tulemuse leht. Lastakse samuti 5 lasku. Laskude arv ajalimiidiga seerias ei ole piiratud, st proovilehte võib lasta palju hing ihaldab. See nagu minu visioon.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kommenteeriks Mardi mõtet, et kui pole ajalist piirangut, siis see eeldab tiiru a`la nagu Männikul 100m tiir (300 oma pole külastanud), et laskesektoris on kaevik, kust saab laskmise ajal lehti vahetada. Tavalises tiirus kujuneks see vist mitmepäevaseks ürituseks.
Sihiks ikka pikemat dist kui 100m.
Kuidas, kuna ja millega on rahva otsustada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mart kirjutas:Laskude arv ajalimiidiga seerias ei ole piiratud, st proovilehte võib lasta palju hing ihaldab.


Ajalimiit on, aga laskude arv ei ole piiratud. :D Nii ma ikka ütlesin.

Aa kui see variant ei sobi, laseme siis wsm pakutud 100m põdrakuju 300m-ilt ja kaks seeriat, siis saab vahepeal väikese analüüsi ka teha. Vaadata kuhu tabamused lähevad jne ja lühemad distantsid jätame üldse välja.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaatamise kohapealt,peaks ikka seekord kõigi radade jaoks vaate torud orgunnima ,siis vähe lõbusam.Üks laseb ja teine juhib tuld.Kui aeg teada siis võibolla saaks nende torudega aidata,aga täna kindlalt ei luba!
Õigem vast oleks tõesti ainult 300 m ja selle arvelt siis võiks kaks korda üritada! Mardi ettepanek on minuarust mõistlik,aega piirata,aga kontroll laske mitte.Kontroll lehed peaksid olema valged/heledad "mummudega", et oleks võimalik jälgida.Seega oleks vaja ka valgeid klepse,et mitte lehti vahetada.
Kakukesele! 222 REM ei ole täiskaliibriline ,aga minumeelest poleks vaja piirangut ,kui mehel ainult see ongi .Ääretule moona muidugi jätaks mängust välja. Et tekkiks võrdlus tava ja magnum kaliibrite vahel,võiks iga mees ikka oma maksimumi välja panna(esineda oma kõige võimsama kaliibriga) Saaks vähemalt inimliku täpsuse kohapealt ehk mingit selgust magnumite eelisest/mitte e.
Aja suhtes pakuks mingit augusti alguse nädalavahetust! Võiks teha ka selle kuu lõpus ,aga kokkutulek on ju ka tulemas :!: Lõpliku sõna peaks ütlema Kakuke,kui asi samas kohas toimub. Kõigi tahtmisi nagunii ei suuda arvestada,kes tõesti tulla tahab peab enda aega planeerima!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

mina pooldaks augustit, siis saaks kõik enne pardijahti käe soojaks :D ok, ok, ma lihtsalt nt olen ise terve juuli eemal, aga osaleda tahaks ikka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mart kirjutas:See nagu minu visioon.


Pole nagu päris õige väljend, see mis välja pakkusin oleks Bench Rest laskmise "Hunter" klassi rahvusvaheliste reeglite järgi laskmine, mis puudutab märklehti ja mis alustel laskmine toimuks. Seal on ka mõningaid piiranguid olemas, aga nendele vast ei peaks tähelepanu pöörama. Näiteks optika kuni 24 korda ja teineteisest sõltumatud esimene ja tagumine tugi.
Kakuke, mina olin ka üks neist, kes raua kuumenemisega hädas oli ja lõpuks ei jäänudki muud üle, kui lihtsalt arvestuslikult kümnest mööda sihtida, sest 30-06-le kümme matsu järjest on liig mis liig, kolm lasku OK ja siis hakkab ära vajuma. Ei aita seal jahutamine ka midagi, lihtsalt ei jõua jahtuda. Ja tervet laskmist varmintrauale ülesehitada poleks vast õige.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas: Ja tervet laskmist varmintrauale ülesehitada poleks vast õige.

Nõus, ega see minu mõte polnudki. Sellepärast pakkusingi välja endapoolselt lahendusi, kuidas lasta saaksid ka need, kellel raud kakkuma hakkab kuumenemise tõttu.
Mõtlen siin, et kui laskma hakata 10st ja arvestuslikult jätta seeria laskmiseks eelmise 40min asemel nüüd 60min ja proovilaske mitte piirata ning lasta võistluslaske 5 siis peaks see päris hea olema (laskja seisukohast)? Noh mitte varmintraua omanikud rääkige kaasa. :D
Sedasi jõuaks kella kuueni lastes ära lasta 8 vahetust. Teistel, kes ootavad, võib küll hakata igav, aga samas saab korralikult lasta ja on ka variant, et panna eelnevalt laskmisjärjekord juba kokku, et need kes ei soovi ja lasevad päris lõpus, tulevad ka hiljem kohale soovi korral.
Selle aja nuputamisega, et kuna toimub pole üldsegi nii lihtne. Kogu aeg sada ora tules ja kui tõugata sept peale siis see tõotab veel kiirem tulla. Hakkan läbirääkimisi pidama ja vaatan, et millised variandid olemas on. Hiljem annan ka siin sellest märku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vastupidi, see ikka selleks, et laskmise aega kiirendada. Kodus lased relva kuuma rauaga sisse ja kui laskmiseks läheb, siis kihutad 5 matsu järjest proovi lehte ja siis 5 lasku märki ja Tehtud! 15 min peaks hakkama saama. Muidugi see minu teoreetiline arvamus, peaks praktikas ka läbi proovima :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mõni tahab ikka vägisi mõisa peale mängida. No pole mõisat mängus, no pole. :lol:
Aga kui nüüd tiba tõsisemalt analüüsida siis lased ikka kodus kuuma rauaga 300m peale sisse? ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ausalt öeldes mul suva, kuidas ja mida lasta, peaasi, et mõnus päev oleks. :D Midagi jälle õpib.
Aa kui ainult 300m, siis arvan lasevad paljud 300 peale sisse, pole seda sihikuga märgi taga ajamist, rist keskele ja tuld. Aa kui jätta 100m peale sihik, siis 300 peal jahisituatsiooni simulatsioon. 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii, nüüd on asjalugu selline, et 75% see üritus toimub 11 august. Koht sama. 100% kindlusega saan seda väita aug alguses.
Rääkisin ka ühe militaristiga, kellega oli eelmine kord juttu sellest, et tuleks meile 300m laskmisest rääkima, aga kahjuks tulla siis ei saanud. Nüüd talle see aeg sobis. Kuldile, valged kleepsud on olemas, olid ka tegelikult eelmine kord olemas ja neid ka kasutati.
Kui rahvas soovib kasutada põdra lehti laskmiseks siis peaks keegi need foorumlastest kaasa võtma. Mul neid kahjuks pole. Küll, aga on alles samad papile kleebitud lehed, mida sai lastud eelmisel üritusel. Neid saaks kasutada edukalt proovilaskude tegemiseks. Mõtlen ise, et peaks vaid nad üleni valge paberiga üle kleepima, siis loeb vaatlustoruga paremini tulemused ära.
Ühtlasi ei hakkaks aega viitma ja alustaks registreerimisega. Kas siis siin teema all märku anda, saata ps, kirjutada janekkuld@hot.ee või helistada 56 657 489. Nagu ikka, kõik teretulnud, kes tulevad heas usus. :)
1. Kakuke
2. Kallekke
3. Mart
4. Gunnar
5. Feen
6. zakslane
7. UNN
8. Jahimeez
9. keegi helistas ja ütles, et tuleb koos laskmisalusega (nime ei öelnud)
10. Pikk
11. 22LR
12.
Viimati muutis kakuke, R Aug 10, 2007 8:21 pm, muudetud 6 korda kokku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Kuupäev

Postitus Postitas Arles »

11. august - EMV JP4. Ehk siis jooksav põdra harjutuses on meistrivõistlused Haapsalus sel päeval.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
peeter

Re: Kuupäev

Postitus Postitas peeter »

Arles kirjutas:11. august - EMV JP4. Ehk siis jooksav põdra harjutuses on meistrivõistlused Haapsalus sel päeval.


Kas oleks sellega seoses vôimalik see 75% tôenâosus kallutada 4-da augusti kasuks .
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

4.august sobiks mullegi 11.august tööl.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Vasta