relvad ja refleksid

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Mul vindil peal eaw kiirjalad, aga kitsaste sihtide peal võtan alati sileda, sihtimis kiiruse ja teiste turvalisuse huvides.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:.... Seda aga, et 2 püssi kaasas- pole veel oma meeste suust kuulnud ega ka tähele pannud ....

Meil on ka mitmel mehel nii, et autos ikka kaks püssi, endalgi koeraga ajus käimiseks sile ja ette minnes vajadusel vint ... ikka mõtlen et ajujahiks peaks kombi soetama ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Ma olen mõelnud, et ajujahiks võiks olla vahetatavate raudadega tikka näiteks, vint pukk optikaga + sile pukk.Mõnus, viskad ühe kasti autosse ja saad kõik jahid tehtud.Lisaks veel kaks kiiret paukku sõrme all.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Relvade kohta niipalju, et tean üht koerameest, kes edukalt peab oma ajujahid metsas olles avasihikutega valmetiga, millel ülal 12kal sile ja all 9,3x74R - mees on õnnelik ja loomad potis. Samamoodi tean mehi, kellel on vint koos 3-9x suurendusega kiikriga ja olukord täpselt sama - mees õnnelik ja loomad potis. Ka siledamehi on sellised palju. Ehk siis harjutamise asi oma võimaluste piires...

Aga teemasse tagasi tulles - ei tohiks nagu niivõrd tekkida sellist olukorda, kus lastes ning eriti veel kiirelt lastes (nagu nendest ümberlaadimise harjumuste tõttu tekinud apsakatest juttu oli alul), ei tohiks mingitest refleksidest meestel juttu olla. Laskmine peaks olema läbi mõeldud asi, võiks rääkida ainult reageerimiskiirusest ning relvaga harjumisest. Automaatsete liigutuste tõttu tekivadki pahanduses nt lastakse siga kuna ollakse harjunud siga laskma, kui see ajust ette tuleb - ja ei panda tähele taga seisvat meest või koera vms.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Kas teil,siis jahijuhataja ei panegi küttiliini paika,vaid igamees seisab seal ,kus heaks arvab?
Ja ausalt öelda oleks päris huvitav teada kuidas on üldse võimalik lasta looma 2-3m laiusel sihil,kui loom sealt üle läheb on ju teine mees koos loomaga optikas :shock: ,ise küll ei julgeks pauku lahti lasta või veelgi enam seista mehe kõrval,kellel nii öelda refleksid pole korras ja seda siiski teeb.


Üldiselt arvestatakse meil kütillini seades seda et mehel oleks kohal kuhu saadetakse ka võimalik jahitseda. Ja ma olen ka jätnud lasu tegematta kui optikas paistis sihti ületav ajaja. Ja üldse, nii noored või vanad mehed kellel enam pauku ei pea, peaks teise hobi otsima :) Või siis neile võimaluse korral vaiksed nurgatagused eraldama kus nad suuremat kahju ei saa tekitada.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Eks ta nii vist ole, et kellele ema kellele tütar.... ja üldjuhul kõik oma valikutega rahul.
Kiire laskmine ei tähenda umbes laskmist.Kõik toimub alateadvuses.Umbes nagu rattasõit, ei mõtle väntamise peale, aga ümber ikka ei kuku.
Mul vähemalt kipub poltlukuga küll olema, et peale lasku laadin automaatselt ringi ja pärast annab jälle seda kesta rohust otsida. :evil:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

aivar00 kirjutas:Vat siit hakkabki see nn. kiibitsemine peale. Meie seltsis samuti, et siledaga võsavahele, pikaga lagedamale. Aga oh seda õnnetust- enamusel meestel juba vintraudsed ning siledamehi üksikuid. Paaril mehel karabiinidel juba kiirjalad- seda vajadust hakkkan isegi järjest tunnetama. Seda aga, et 2 püssi kaasas- pole veel oma meeste suust kuulnud ega ka tähele pannud. Häda selles, et seda nn. võsastunud ala kipub järjest juurde tulema. Kui enne oli alt lage metsaalune- lasid ennast kükakile ja nägid põdra valgeid põlvikuid välkumas- said suuna paika panna- nüüd suured puud maha lõigatud ja paari aastaga juba 2-3 meetrine võsa peal. Ei näe alt ega pealt. Seega pika püssi vajadus osades ajudes 0 %. Kunagi aga ette ei tea kuhu piirkonda otsustatakse minna. Seetõttu kaldub ka enda mõte kiirjalgadega poolautomaadi poole. Küsimus ainult kaliibris. See 9,3 on hea "sihitegija" küll aga samas lagedale sattudes kuuli lennutrajektoor paneb väga täpsed piirid peale. Samas palju siis seda 200-300 m pealt õngitsemist ikka on. Lihtsalt mõte, et 6,5 paneks tiiru püssiks- samas kitse-sokku 200 m võtab hästi. 300 pealt juba paneb mõtlema-igatahes "pähe "laskmist pole kunagi harrastanud. Kitsal metsasihil aga ei usu mina, et ootamatul looma ilmumisel-püssi palge tõstmisel- kaitseriivi vabastamisel- looma sihikule saamisel on olemas nii kõvad mehed, et panevad mitu pauku järjest- olgu siis kaheraudsest või automaadist. Minu arusaamisel see 2 pauk juba p...e läheb. Jutt muidugi 2-3 m laiustest metsesihtidest-teedest. Eriti veel sigade ajus. Meil kutsutakse sellistes kohtades üle jooksvaid sigu lendsigadeks. Seega ei oma ümberlaadimiskiirus minu silmis nii suurt tähtsust võsas kui just lagedamal alal. Aga tegijal juhtub ikka ja seega tuleb erinevat relva käes hoides ikka mõistus selge hoida- muidu hakkad tõesti adrenaliinipuhangu toimel poltlukuga relva ümberlaadimiseks lahti murdma...


Soovitan k[ll sulle 9,3X62 igati hea ja 200 m peale t'pne piisavalt!
Vasta