Crosman õhupüss Quest 1000

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Crosman õhupüss Quest 1000

Postitus Postitas gimbutas »

ostsin endale Crosman Quest 1000.algkiirusega 305m/s.maksis 2650 krooni. ostsin ka mingi optika maksis 400krooni.
aga probleemid.
1.pole kunagi sellise algkiirusega relvaga lasnud,aga ei tundu et se laseb 305m/s(ok.võibolla tundub)
2.sain oma 200 kuuli lasta kui ühest kohast mingi väike puu tükk ära murdus(ei midagi olulist).
3.kaks kruvi logisevad koguaeg lahti.saan mingi 10 lasku teha kui jälle keera neid kinni.
4.lasen mingi 15m pealt märki ja kuulid lendavad nii kuis juhtub.panen optika enamvähem paika ja lasen kuulid enamvähem ühte auku,saan mõningad lasud teha kui järsku hakkavad kuulid laiali lendama ja päris palju,ning siis jälle lendava enamvähem.....

mis viga võib olla et kuulid nii lendavad.kas optika või püssi viga.
mida teha :?
rääkige üldse muljeid sellest relvast
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Üritan siis vastata:

1. Mõõda kronoskoobiga üle. Tehaseandmetega on nii et igaüks mõõdab omamoodi. See 305m/s on ilmselt mingi kergema kuuliga, näiteks 0,45 grammisega. Diana algkiirus pidavat 350m/s olema, CP Ultra Magnumiga aga üle 275m/s pole senini näinud.

2. Liim?

3. Kruvid saad kinni keermeliimiga.

4. Mitu võimalust: kehvad kuulid, murtava rauaga püssi puhul on võimalik et raud ei lähe täpselt oma kohale tagasi, optikas loks sees, lasketehnika (ehk inimese) viga võib ka olla.
Minu Diana otsas on momendil Umarex-i 4x32CI, üle 1000 lasu elas üle aga tundub et varsti on kõõks. Mingit puru ja vee/õli-piisku on hakanud ristile kogunema (puhastamine on keeruline/mõttetu ettevõtmine, vajaks ilmselt liimitud juppide lahtilõhkumist).
Teise püssi (hiinakas) otsas oli mingi üliodav optika, seda ei saanudki paika. Iga pauguga sõitis rist kusagile teise kohta ja lõpuks lagunes optika üldse algosadeks laiali :lol:

Lasketehnikast sõltub palju, peale harjutamist (kusagil oli siin juttu artillery hold'ist) ja stabilisaatori otsapanekut hakkasid grupid ligi 2-3x väiksema läbimõõduga ringi kogunema.

Crosman Questi kohta arvamus puudub, minu arsenalis ühtegi selle firma tukki ei ole. Veel.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Oman sama relva; küll ilma optikata. Lastud juba ~1200 pauku...
Kruvisid peab tõesti aegajalt kontrollima, keera tugevamini kinni, või kasuta liimi, nagu eespool soovitati.

Täpsuse osas arvan, et asi on kuulides. Milliseid kuule sa kasutad???
Proovi ära RWS Supermag 0,60g ja lase toelt 20m peale ja vaata mis saab :wink:

Nii odava optika kohta kahjuks kommenteerida ei julge, aga ju ta suht "mänguasi" on...
A. Le Coq Confidential
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

kasutasin mingeid RWS superpoint extra (maksumusega 180eek kaaluga 0,53g)kuule(terava otsaga)
ja proovisin ka mingeid umarex kuule mingid odavamapoolsed ja kaalu pole märgitud(kumera otsaga).
aga kuidas saab olla nii,et mõned kuulid lendavad jumala kümnesse ja järsku jumala mööda :roll:
ma vahepeal mõtlesin püssi juba garantiisse viia. :cry:
või viia optika tagasi
või leppida sellise relvaga :cry:
kui ma püssi liimima ja sättima hakkan siis vist garantii enam ei kehti :wink:
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

gimbutas kirjutas:kasutasin mingeid RWS superpoint extra (maksumusega 180eek kaaluga 0,53g)kuule(terava otsaga)
ja proovisin ka mingeid umarex kuule mingid odavamapoolsed ja kaalu pole märgitud(kumera otsaga).
kui ma püssi liimima ja sättima hakkan siis vist garantii enam ei kehti :wink:

Need terava otsaga ongi ju saastad. Kõige täpsemad on lameda otsaga kuulid. Kuna su püss on nii võimas, siis alla 0,60g kuule ära üldse kasuta :!: Nagu juba mainisin: proovi RWS Supermag'e :wink:

Keermeliimi võid küll julgelt kruvide vahele panna, aga pane natuke, et soovi korral hiljem lahti ka saaks :wink:

EDIT: võta optika maha ja kasuta mõni aeg ainult tavalist sihikut(sul ju ka fiiberoptika?). Ürita sihik 20m peale TOELT sisse lasta ja vaata, kuidas täpsus ajas muutub :wink:
A. Le Coq Confidential
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

RWS Superpointe pole saanud proovida, minu kuulidest on ainukesed terava otsaga miskised Tsehhi päritoluga Diabolo Boxerid. Ei ütleks et nurga taha lendavad, üpriski täpsed olid. 5 kuuli lasin (toe pealt) aga vaid 3 auku jäi märklehte, üks auk oli lihtsalt tibake suurem kui teised 8)

Keermeliimi ostes tuleb tähelepanu osutada asjaolule et seda on vähemalt 3 kõvadusega. Kui ostad 'pehmema' siis peaks kruvid suurema probleemita veel lahti saama. Mingine tavoti/plastiliini laadne kraam oli veel mis kruvide kinnihoidmiseks mõeldud. Kui kruvidena on kasutusel mingi ristpea või tavalise lapikuga keeratavad - ma vahetaks need võimalusel sisekuuskandi vastu. Lihtsalt liiga palju neid 'tavalisi' kruvisid on peavalu valmistanud lahtisaamisega, vahel ka kinnikeeramisega.

PS. Vaatasin just Trapperi veebi: RWS Superpoint Extra maksab praeguse soodukaga 99EEK (paraku vist viimane karp ka). 180EEK tundub selle kõrval röövimisena.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

optika võib lahti põruda, kaba võib lahti põruda. endal põrub kah vahel kaba lahti aga siis ei hakka ta kuskile loopima vaid grupp nihkub sinna või tänna. tavaliselt muideks üles, paremale.

igatahes aitab ilmselt jah see, kui kruvid üle käia kõvasti.
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

aga egas te ei tea kust Tartus neid kuule müügil on.Ja palju nad maksta võivad.
Deerhunteris pakuti mulle kuule mis maksid ligi 400krooni
et miks mõned kuulid siis niipalju maksavad,kui võid ka mingist hulgilaost või kuskilt 25krooniga ka saada.
Selle optika ostuga oli ka nii,et ma enamvähem teadsin ,et alla 1000krooni ei saa head optikat.Aga läksin ühte jahipoodi ja küsisin et kas sellist 400kroonist optikat tasub panna sellisele püssile.Too oli kohe agar kiitma seda optikat,et muidugi võib.Ma ütlesi et kas püss seda ei lõhu või midagi,et kas garantiid annate.Too jälle,et ikka anname ja et keegi pole veel sellist tagasi toonud.(jahipaunas sarnasele optikale garantiid ei anta)
Ajas seal sellist jama, et miks ta sinna sobib jne...
ok ma võibolla ei tea sellest asjast väga palju,aga toomees ei teadnud püssidest ja eriti optikast küll midagi.... :lol:
eks näis kaua se optika vastu peab :wink:
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

PS. Vaatasin just Trapperi veebi: RWS Superpoint Extra maksab praeguse soodukaga 99EEK (paraku vist viimane karp ka). 180EEK tundub selle kõrval röövimisena.[/quote]


ega ma ei vaadanud palju maksid,seal vist polnudgi hinda küljes.ma lihtsalt küsisin et milliseid kuule soovitate sellisele relvale.algul pakkus eriti kirvest ligi 400 krooniseid ja siis superpoint ekstrat180kroonist.
mul polnud aimugi palju sellised kuulid maksta võivad
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Käisin täna just Deerhunteri poes (Tallinnas) ja märkasin kah neid 400EEK ligi kuule. Kui mu silm ja mälu ei petnud siis RWS Superdomed olid. Ma mõtlesin too moment et vale silt oli karbi juurde sattunud aga ilmselt siis mitte...
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Crosman õhupüss Quest 1000

Postitus Postitas baikal »

[quote="gimbutas"]ostsin endale Crosman Quest 1000.algkiirusega 305m/s.maksis 2650 krooni. ostsin ka mingi optika maksis 400krooni.
aga probleemid.
1.pole kunagi sellise algkiirusega relvaga lasnud,aga ei tundu et se laseb 305m/s(ok.võibolla tundub)
2.sain oma 200 kuuli lasta kui ühest kohast mingi väike puu tükk ära murdus(ei midagi olulist).
3.kaks kruvi logisevad koguaeg lahti.saan mingi 10 lasku teha kui jälle keera neid kinni.
4.lasen mingi 15m pealt märki ja kuulid lendavad nii kuis juhtub.panen optika enamvähem paika ja lasen kuulid enamvähem ühte auku,saan mõningad lasud teha kui järsku hakkavad kuulid laiali lendama ja päris palju,ning siis jälle lendava enamvähem.....

mis viga võib olla et kuulid nii lendavad.kas optika või püssi viga.
mida teha :?
rääkige üldse muljeid sellest relvast[/quote]

gimbutas - sa pole üksi oma murega ! :) Sai lisaks kahele Baikalile (MP-512 Magnum) soetatud pisut tagasihoidlikuma algkiirusega GAMO Shadow 640. Pole midagi öelda, korralik viimistlus, kerge (tänu sünteetilisele kabale, vist) jne. Ainult.... mittegamolikult sirge jooksuga. Läksin koju, puhastasin Baikali puhastusvarrast kasutades (GAMO-l ju põhivarustuses AINULT püss, karp ja manuaal) toru korralikult tehasemäärdest ära, läksin märklauast 12 sammu eemale ja põrutasin esimese GAMO Match 0,5g tina märklaua tsentri suunas....Krt, alla!!! Ja veel 15 cm alla!!! Okei. Reguleerisin tagumist sihikut. Tuld! ALLA. 13 cm seekord. Keerasin sihiku sõna otseses mõttes viimasele vindile. TULD! Pihtas. Seekord 8 plussis. Loen 25 sammu ja tuld. Pihta. Mustas. Veel tuld. Jälle mustas aga vasakul. Kolmandat, neljandat korda tuld. Ülesse, alla, vasakule, paremale. Kuhu iganes. Kusjuures õllepurk oli veel avamata. Lähen uurin aukusid märklauas - imelik....GAMO Match peaks ju puhta servaga augu lõikama aga märklauas ebamäärased rebitud servadega piklikud vaod. Leidsin mõned lastud kuulid ja asi selge - kõik lastud kuulid olid tabanud märklauda asfaldist rikošetina...Seega p....-s see GAMO. Poodi tagasi. Pisteti stendi (loe: toele) ja 10m kaugusele märklauast. Edasi loe minu kirjeldust 4 esimese lastud kuuli kohta. Kõik sama. Härra arvas, et nii peabki olema. Seda püssi vaid 10m kauguselt kõmmutataksegi ja selles kauguses oli sihik VEEL seatav. Ok. Relv vahetati siiski välja. Uus on tiba etem. Laseb 25m -lt ainult 5 cm alla :roll: , sihik ülemises võimalikus asendis.
Mida tegin. Jahitarvete poest ostsin fiiberoptilise "kirbu". Kollase muideks. On küll suurema läbimõõduga, kui originaal GAMO punane aga mahub ilusasti tagumise sihiku vaatevälja ära. Viilisin originaalsihiku jala 4mm madalamaks ja tekkinud siledale plaadile liimisin "kirbu". Prooviks tuld. 25 m kauguselt. 9. Veel tuld. 8. Tuld. 8. jne. Ma OLEN oma GAMOGA rahul. Baikalitega olin ilma stressi tekkimata juba otsast peale rahul. Ärge arvake, et ma ülistan vene uuemaid õhupüsse aga..... logige näiteks http://www.youtube.com ja pange videoklippides otsingusõnaks näiteks "drozd" või MP-153. Vaadake ja lugege. Tervisi kõigile.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

kui sul kruvid kinni püsivad aga ikka loobib, siis ilsmelt peksab optika paigast ära. muidugi tasub ka selle kinnitusi tsekata. kui needki kangelt kinni, siis ilmselt põrutab läätse paigast.

kontrollimiseks lase ilma optikata mingi pikem seeria või mitu lühemat seeriat ja vaata, kuidas tabamused koos püsivad. põhimõttelsielt pole vaja lahtist sihikut isegi sisse lasta - oluline on näha, kas kuskilegi tekib grupp ja kas see grupp ka pikema plönnimise järel koos püsib. kui püsib, siis võid optika lastekodule annetada...
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

Niisiis keermeliimiga tõmbasin kruvid kinni.Neid rws supermag-e ei leidnud.ostsin mingid umareksi kuulid,mingid raskemapoolsed,suht piklikud kuulid(üks mees soovitas).suht head.
nüüd laseb juba enamvähem.
aga optikal põrutas mingi klaasi seest katki,ehk saab selle garantiisse viia.Enam eales ma odavaid optikaid ei osta.tuleb palju kallim,kui osta kohe kallis optika.
aga ilma optikata lasin ma täpselt sama täpselt,kui tolle hernepüssi optikaga :lol:
agab kavatsen ikka mingi optika kunagi sinna peale soetada
ja ma ei uskunud et kuulil ja kuulil on selline vahe.proovisin lasta mingite 35 krooniste kuulideda ja oma umareksidega,ning vahe on ikka suht suur.
igaljuhul tänx kes aitasid
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Proovi CP Ultra Magnum ja Gamo TS-10 kuule ka. 26m distantsil grupeerusid üsna võrdselt Gamo RSV-st lastuna.

Diana 350-nega proovisin nädalavahetusel CP UM-e 50m distantsil - ilma toeta ja seistes lastes õnnestus neid umbes 9cm läbimõõduga gruppi lennutada. Testi ( http://www.straightshooters.com/ourtake/ottest350.html , 'CP Heavy' - ilmselt on mõeldud CP UM kuule, kaal on sama ja karbi peal on kirjas ka märge 'Heavy') järgi on need kuulid ühed kõige aeglasemalt energiat kaotavad (50m peal üle poole alles).
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

ok.
aga kas keegi oskaks optikat soovitada...
Vasta