Crosman õhupüss Quest 1000

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Mina ostsin Koduextrast 4x20 "otika" 79.90 :lol: Siiamaani on rist paigas...
A. Le Coq Confidential
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Soetasin Trapperit endale Optalens initial 3-7X20 optika ja peale mõnekümmnet lasku pudenes optikal esimene lääts küljest. Lammutasin siis kogu optika laiali ja liimisin kahtlased kohad üle. Tundub, et sai hea esialgu. Püssiks on Crosman Quest
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

Karmo kirjutas:Soetasin Trapperit endale Optalens initial 3-7X20 optika ja peale mõnekümmnet lasku pudenes optikal esimene lääts küljest. Lammutasin siis kogu optika laiali ja liimisin kahtlased kohad üle. Tundub, et sai hea esialgu. Püssiks on Crosman Quest


mul oli täpselt sama optika :D
aga mul läks optika sees lääts puru. :?
aga kuidas sul täpsus selle püssi ja optikaga on.
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

ja mis tähendab et "rist on paigas".....kas se rist kuidagi liigub seal optika sees, et kas seda on silmaga näha kui ta on kuhugi liikunud :roll:
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

ceemic kirjutas:Mina ostsin Koduextrast 4x20 "otika" 79.90 :lol: Siiamaani on rist paigas...


vaata aga vaata - võta kiiker maha, sõida 200km ja pane uuesti peale. või noh, ei peagi 200km sõitma. piisab teise linnaotsa minekust ja enamus odavaid skoope sihivad totaalselt ****.

ise olen enda omaga ääretult rahul. viimati sai paika keeratud kuskil 2006 lõpus ja suht-koht sealkandis on poüsinud tänaseni hoolimata igasugu rännakutest. vahel olen teinud korrigeeriva klõksu sinna-tänna aga sedagi üldiselt lihtsalt erinevate kuulide ja distantside tõttu.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Satakas, ma ei väidagi, et see tegija optika on :lol: Maha pole veel kruttinud. Muideks 30m pealt +/- 5cm vasakule-paremale/üles-alla muutub rist küll iga lasuga :wink: Ehk siis tegu lihtsalt proovimõttes mänguasjaga.
Kui täpsust tahan, siis kruvin maha ja lasen jälle avasihikuga. Korraliku optika jaoks raha hetkel kahjuks ei ole...
A. Le Coq Confidential
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

aga mida need niiöelda lasersihikud endast kujutavad,suht lahedad asjad tunduvad olevat,on kellelgi nendega kogemusi,kust neid saab ja palju maksavad.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

Satakas kirjutas:
ceemic kirjutas:Mina ostsin Koduextrast 4x20 "otika" 79.90 :lol: Siiamaani on rist paigas...


vaata aga vaata - võta kiiker maha, sõida 200km ja pane uuesti peale. või noh, ei peagi 200km sõitma. piisab teise linnaotsa minekust ja enamus odavaid skoope sihivad totaalselt ****.

ise olen enda omaga ääretult rahul. viimati sai paika keeratud kuskil 2006 lõpus ja suht-koht sealkandis on poüsinud tänaseni hoolimata igasugu rännakutest. vahel olen teinud korrigeeriva klõksu sinna-tänna aga sedagi üldiselt lihtsalt erinevate kuulide ja distantside tõttu.


To satakas:

Sa tundud siin õhukate/optikate alalüks kogenumaid olema. Anna pln. nõu.
Minu MP-512M ei suuda korralikult lihtsamat optikat oma relsil hoida (Umarex 3-7x20). Kuniks paigal, põrutab ka 40-50m pealt ilusasti suitsupakki sisse. Kahjuks "põrkab" optika iga lasuga kümnendik millimeetreid tagasi ja peale 10 lasku vaja jälle sättima hakata. Need alumiiniumjalad, mis mu umarex-il on lihtsalt ei suuda mu venelase lööki taluda....
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

gimbutas kirjutas:aga mida need niiöelda lasersihikud endast kujutavad,suht lahedad asjad tunduvad olevat,on kellelgi nendega kogemusi,kust neid saab ja palju maksavad.


ega laseristiki muidu kasu ole, kui pole võimalust selgelt NÄHA, kuhu laserkiir maandub. s.t. lühimaal piisab paljast silmast, pikema maa pealt on abiks optika (mistahes suurendusega)
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

baikal kirjutas:Minu MP-512M ei suuda korralikult lihtsamat optikat oma relsil hoida (Umarex 3-7x20). Kuniks paigal, põrutab ka 40-50m pealt ilusasti suitsupakki sisse. Kahjuks "põrkab" optika iga lasuga kümnendik millimeetreid tagasi ja peale 10 lasku vaja jälle sättima hakata. Need alumiiniumjalad, mis mu umarex-il on lihtsalt ei suuda mu venelase lööki taluda....


mis tähendab "põrkab" kümendik mm tagasi"? kas seda, et lastes optika "kiiker" nihkub puhtfüüsiliselt soontel mingi maa jagu tagasi relva tagasilöögi tõttu? või seda, et lastes põrub reguleeritav lääts kiikri sees kuskile suunda ära? kümnendik millimeetrit kinnitussoontel iga lasu kohta pole just teab, mis probleem. s.t. täpsust ei tohiks VÄGA mõjutada. samas TÄPSUSlaskmisest ei maksa sellisel juhul muidugi mõelda. aga kui optika toru füüsiliselt soontes sõidab, tuleb teha kõik võimalik, et ta sinna kinni panna. minu püssil on selleks puhuks spetsjomm junn, mida saab soontele kruvida ja mis on omamoodi piduriks optikale - keeran optika otse selle junni taha ja on kindel, et enam kuhugi ta ei sõida.

võib aga olla ka nii, et sul lääts väriseb lastes paigalt - see on odavate torude levinuim probleem - on muidugi ka sellised odavaid, millel taoline probleem puudub ent tegu on loteriiga.

mis puutub aga optika jalgadesse, siis pole üldiselt vist suuremat vahet selle materjalis - aliumiinium on muideks hea materjal - tal puudub kalduvus "venida". Al on vastupidiselt levinud arvamusele üsna jäik ja rabe metall. võibolla on siis häda ka selles, et püssil olevad sooned ei klapi piisavalt täpselt optika kinnitusjalgadega - mingi nurk võib vale olla, mistõttu lihstalt ei sobitu 100% kindlalt ja libisebki.

lühidalt: kui probleem on konkreetselt kiikri uisutramises, siis tulöeb kiiker miskitmoodi kindlalt püssi külge saada. kui aga see ei aita ja ujumine on tingitud läätsede põrumisest, siis tuleb hakata raha koguma.
gimbutas
Postitusi: 12
Liitunud: P Juul 29, 2007 9:15 pm

Postitus Postitas gimbutas »

aga palju need laser sihikud maksavad.Ma ise arvan,et lasersihik peaks olema veits täpsem ja töökindlam,kui optika.aga seda ma arvan,mitte ei tea.äkki mõni teadjam teab....... 8)
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

Satakas kirjutas:
baikal kirjutas:Minu MP-512M ei suuda korralikult lihtsamat optikat oma relsil hoida (Umarex 3-7x20). Kuniks paigal, põrutab ka 40-50m pealt ilusasti suitsupakki sisse. Kahjuks "põrkab" optika iga lasuga kümnendik millimeetreid tagasi ja peale 10 lasku vaja jälle sättima hakata. Need alumiiniumjalad, mis mu umarex-il on lihtsalt ei suuda mu venelase lööki taluda....


mis tähendab "põrkab" kümendik mm tagasi"? kas seda, et lastes optika "kiiker" nihkub puhtfüüsiliselt soontel mingi maa jagu tagasi relva tagasilöögi tõttu? või seda, et lastes põrub reguleeritav lääts kiikri sees kuskile suunda ära? kümnendik millimeetrit kinnitussoontel iga lasu kohta pole just teab, mis probleem. s.t. täpsust ei tohiks VÄGA mõjutada. samas TÄPSUSlaskmisest ei maksa sellisel juhul muidugi mõelda. aga kui optika toru füüsiliselt soontes sõidab, tuleb teha kõik võimalik, et ta sinna kinni panna. minu püssil on selleks puhuks spetsjomm junn, mida saab soontele kruvida ja mis on omamoodi piduriks optikale - keeran optika otse selle junni taha ja on kindel, et enam kuhugi ta ei sõida.

võib aga olla ka nii, et sul lääts väriseb lastes paigalt - see on odavate torude levinuim probleem - on muidugi ka sellised odavaid, millel taoline probleem puudub ent tegu on loteriiga.

mis puutub aga optika jalgadesse, siis pole üldiselt vist suuremat vahet selle materjalis - aliumiinium on muideks hea materjal - tal puudub kalduvus "venida". Al on vastupidiselt levinud arvamusele üsna jäik ja rabe metall. võibolla on siis häda ka selles, et püssil olevad sooned ei klapi piisavalt täpselt optika kinnitusjalgadega - mingi nurk võib vale olla, mistõttu lihstalt ei sobitu 100% kindlalt ja libisebki.

lühidalt: kui probleem on konkreetselt kiikri uisutramises, siis tulöeb kiiker miskitmoodi kindlalt püssi külge saada. kui aga see ei aita ja ujumine on tingitud läätsede põrumisest, siis tuleb hakata raha koguma.


jepp. pidasin silmas terve kiikri nihkumist tagasilöögi mõjul. Mu püssil sellist spetsjommi junni pole, mida kirjeldasid aga arvan, et sain aru mida tegema pean. Üritan miskise stopperi sinna relsile külge meisterdada.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

loodame, et õnnestub
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Umarex-i 4x32CI optikal olid jalgade sees spets stoprid ja Dianal omakorda relsi sees vastavad augukesed. See kooslus hoiab jalad edukalt paigal, küll aga sõidab optika toru ise kinnitusrõngaste sees. Sellel püssil pole nii?

Gamo RSV-l oli mingi kleeplindi laadne riba optikatoru kinnitusrõngaste sees. Selle eeskujul aretasin sarnase ka Umarexile, tundub et peab küll.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

Zark kirjutas:Umarex-i 4x32CI optikal olid jalgade sees spets stoprid ja Dianal omakorda relsi sees vastavad augukesed. See kooslus hoiab jalad edukalt paigal, küll aga sõidab optika toru ise kinnitusrõngaste sees. Sellel püssil pole nii?

Gamo RSV-l oli mingi kleeplindi laadne riba optikatoru kinnitusrõngaste sees. Selle eeskujul aretasin sarnase ka Umarexile, tundub et peab küll.


Kui palju su optika maksis ja kust hankisid?
Vasta